زیرگذر میدان آزادی طی 18 ماه به پایان می رسد

چهارشنبه 18 آذر 1394

زیرگذر میدان آزادی طی 18 ماه به
پایان می رسد
شهردار کرمان گفت: تلاش می‌شود زیرگذر میدان آزادی پیش از موعد مقرر و طی ۱۸ تا ۲۰ ماه به پایان برسد. به گزارش روابط عمومی شهرداری کرمان علی بابایی با اشاره به اینکه قرارداد اجرای این پروژه ۲۴ ماهه منعقد شده است، گفت: با توجه به اینکه اجرای این پروژه برای جمعی از شهروندان مشکلاتی ایجاد کرده، تلاش می کنیم پیش از موعد مقرر و حداکثر تا ۲۰ ماه به پایان برسد.
وی با اشاره به برخی نواقص در قرارداد بین شهرداری و قرارگاه خاتم افزود: در قرارداد ذکر شده پنج هکتار زمین بام کرمان با کاربری فضای سبز بدون دخل‌وتصرف سرمایه‌گذار در اختیار سرمایه‌گذار قرار می‌گیرد و شهرداری هم در این محدوده، مجوزی که به مسائل گردشگری مربوط بوده و منفعت سرمایه‌گذار را با مشکل مواجه کند، صادر نمی‌کند.
شهردار کرمان همچنین احداث هتل در بام کرمان را یک ضرورت دانست و گفت: شهر کرمان نیازمند اجرای طرح های تفریحی است. وی با بیان اینکه از سال ۸۰ که در معاونت برنامه ریزی شهرداری مشغول فعالیت بودم، به دنبال مکان و سرمایه گذار برای احداث آرامستان جدید کرمان بودیم، افزود: در آن زمان جاده جوپار و کوهپایه برای این منظور جانمایی شدند، اما با نظر مشاوران، محل فعلی آرامستان جدید با طراحی گلبرگ های زیبا که بیشتر شبیه پارک است، برای این منظور در نظر گرفته شد.
شهردار کرمان با تاکید بر اینکه در قبرستان فعلی کرمان دفن اموات حداکثر تا سه ماه آینده امکان پذیر است، تصریح کرد: بهترین مکان برای احداث آرامستان جدید پشت کوههای صاحب الزمان است که با قبرستان فعلی کرمان فاصله زیادی دارد و چند رشته کوه بین آنها قرار دارد که کوه ها مانع دید قبور از بام کرمان هستند، ضمن اینکه گلبرگ های آرامستان جدید، این مکان را به پارکی زیبا تبدیل کرده است.
بابایی با اشاره به ضرورت ساخت هتل پنج ستاره در بام کرمان، تصریح کرد: کوه های صاحب الزمان و مجموعه جنگل قائم در جنوب شرق کشور بی نظیر است و گردشگران در صورت اقامت در این هتل پنج ستاره، از تماشای قلاع دختر و اردشیر، گنبد جبلیه و دیگر زیبایی های شهر از بام کرمان لذت خواهند برد.

زلزلهشهردارکرمانگردشگریهتل
مطالب مرتبط

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.