گفتیم تا مارا تهدید می‌کنید، ما هم زیر کوه سایت می‌زنیم

منتشر شده در صفحه کاغذ اخبار | شماره شماره ۴۴۸

گفتیم تا مارا تهدید می‌کنید، ما هم زیر کوه سایت می‌زنیم
حسن روحانی دیروز در همایش مدیران شرکت های دانش بنیان حوزه سلامت، با تاکید بر اینکه» برنامه ریزی های ما باید برای فضای پسا تحریم باشد»، گفت: باید در این فضای جدید، بازار منطقه و جهان را از آن محصول، کار، تلاش و فکر ایرانیان کنیم و این کار شدنی است. گزیده صحبت های رئیس جمهوری را در ادامه به نقل از خبرآنلاین بخوانید:
ما در تمام دیدارها و ملاقات ها با نمایندگان کشورهای اروپایی و غیراروپایی که به تهران آمدند، به طرف های مقابل گفته‌ایم که اگر می‌خواهید به ایران بیایید باید سرمایه و فناوری جدید بیاورید و ما از شما استقبال خواهیم کرد.
کشورهای خارجی تنها در صورتی پذیرایی خواهند شد که سرمایه و فناوری به همراه خود بیاورند و از بازار جهانی به صورت مشترک استفاده شود و زمینه فعالیت نیروهای تحصیلکرده داخل کشور را فراهم کنند.
{با اشاره به مذاکرات هسته‌ای} تلاش ما در مذاکرات تنها نگه داشتن دستاوردهای گذشته نبود، بلکه در چارچوب توافق برجام، زمینه برای حرکت و رشد سریعتر در مسیر تحقیق ، توسعه و دانش جدید در زمینه هسته ای صلح آمیز فراهم شده است.
در این مذاکرات بیست و سه ماهه ما حاضر نشدیم که از اصل توسعه علم و دانش و پیشرفت در زمینه دانش صلح‌آمیز هسته‌ای، عقب‌نشینی کنیم، بلکه هفته‌ها و ماه‌ها بحث شد تا رآکتور آب سنگین اراک باقی بماند یا نماند. آنها نسبت به این رآکتور و حتی واژه «آب سنگین» حساسیت داشتند و می‌گفتند نخواهیم گذاشت در اراک رآکتور آب سنگین فعالیت کند.
هدف اصلی راکتور اراک، تولید رادیوداروها و مسایل مربوط به پزشکی هسته‌ای بودکه با پافشاری تیم مذاکره‌کننده ایران ، در نهایت هم تولید آب سنگین و هم رآکتور 40 مگاواتی اراک مورد پذیرش آنها واقع شد و حتی راکتور اراک با همکاری دو عضو گروه 1+5 مدرنیزه خواهد شد.
طرف مقابل از ساخت تأسیسات فردو در زیر کوه انتقاد می کرد ولی ما به آنها پاسخ دادیم وقتی شما روی میز چیزهایی دارید ما نیز ناچاریم تأسیسات مربوط به تحقیق و توسعه را به زیر کوه ببریم تا روی میز شما بی‌اثر شود.

6

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 1
  • امروز: 38
  • دیروز: 164
  • هفته: 1,056
  • ماه: 5,432
  • سال: 325,130