خبر

منتشر شده در صفحه فرهنگ و هنر | شماره 446

برپایی نمایشگاهی از ۳۰ پوستر فیلم‌های ساخته شده در کرمان
همزمان با روز ملی سینما شب گذشته نمایشگاه پوستر ۳۰ فیلم ساخته شده در کرمان و یا فیلم هایی که توسط فیلمسازان کرمانی در ژانرهای مختلف ساخته شده به نمایش گذاشته شد. در این نمایشگاه پوستر فیلم هایی چون محمد رسول الله(ص)، رستاخیز، شیار ۱۴۳ و دیگر فیلم هایی که در لوکیشن کرمان ساخته شده نیز به نمایش درآمده است.
پوستر کارهای فیلمسازانی چون «مسعود اشجعی»، «امیرعابدین پور»، «حامد سعادت»، «معین کریم الدینی»، «محمد اسلامی»، «مجتبی صفرعلیزاده» و… در این نمایشگاه به نمایش درآمده است.
این نمایشگاه به مدت یک هفته در محل باغ فتح آباد کرمان برپاست و در ساعات صبح وعصر برای بازدید علاقمندان دایراست.
درمراسم آغاز به کار این نمایشگاه پوستر فیلم ها توسط فیلمسازان حاضر امضا شد./ایسنا

آثار مرادی کرمانی در برنامه «شما که غریبه نیستید»
آثار هوشنگ مرادی کرمانی در برنامه «شما که غریبه نیستید» توسط جمعی از منتقدان و پژوهشگران ادبی مورد تحلیل قرار می‌گیرد. به گزارش ایسنا، بنا بر اعلام، در برنامه «شما که غریبه نیستید» احمد طالبی‌نژاد منتقد، فروغ‌الزمان جمالی پژوهشگر و منتقد و ابوالفضل درخشنده نویسنده و مدرس ادبیات داستانی در نگاهی متفاوت آثار این نویسنده کودکان ونوجوانان را مورد تحلیل قرار خواهند داد. هوشنگ مرادی کرمانی برای سومین بار از سوی شورای کتاب کودک برای دریافت جایزه یادبود آسترید لیندگرن معرفی شده است. او خالق آثاری همچون قصه‌های مجید، چکمه، خمره، تنور، مهمانی مامان و … است. داستانهای این نویسنده تا کنون به زبانهای فرانسوی، انگلیسی، عربی، ترکی استانبولی، هندی و غیره ترجمه شده و از روی برخی از آثار او فیلم سینمایی و سریال تلویزیونی ساخته شده است. برنامه «شما که غریبه نیستید» در تحلیل آثار این نویسنده کودکان و نوجوانان با حضور وی در تاریخ ۲۴ شهریور ماه از ساعت ۱۷ در فرهنگسرای سرو واقع در خیابان ولیعصر، بعد از پارک ساعی، کوچه ساعی یکم برگزار می‌شود.

مرمت و ساماندهی بنای تاریخی معروف به میر حیدر جیرفت
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان گفت: بنای تاریخی آرامگاه میر حیدر شهرستان جیرفت در حال مرمت و ساماندهی است. «محمود وفایی» با اشاره به اینکه بنای تاریخی آرامگاه میر حیدر به فاصله ۷۰ کیلومتری غرب شهر جیرفت و در حوزه دهستان اسفندقه قرار دارد، افزود: این بنا از جمله ابنیه آرامگاهی دوره صفویه می باشد که با پلان چهار گوش بنا شده و بروی آن یک گنبد رفیع قرار گرفته است. وی اظهار کرد: زیر گنبد و روی ایوانها در طبقه همکف و درگاهی در طبقه فوقانی دارای تزئینات هندسی این دوره است وفایی تصریح کرد: طی سالیان اخیر هرساله بنای میر حیدر مهنی در برنامه های مرمت ، احیاء و ساماندهی این اداره کل قرار داشته بطوریکه در سالجاری با تامین اعتباری معادل ۸۰۰ میلیون ریال مورد مرمت و ساماندهی قرار گرفته است که در حال اجرا می باشد. مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان در پایان خاطر نشان کرد: فرش آجر زیر گنید، ایوانها و پیرامون بنا با آجر سنتی و ملات همگن از جمله اقدامات این فصل از مرمت بنا یاد شده است./ ایسنا

وقتی صدای شجریان توسط پزشکان تجویز می‌شود
یک پزشک تبریزی دو آلبوم شجریان و سالار عقیلی را برای بیمار خود تجویز کرده است.
به گزارش ایلنا؛ به تازگی تصویری از نسخه یک بیمار در فضای مجازی منتشر شده که در آن یک پزشک تبریزی؛ آلبوم‌های «جان عشاق» شجریان و تصنیف «مدامم مست» از آلبوم «یاد باد» سالار عقیلی را برای برخی بیماران تجویز می‌کند.

39

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 5
  • امروز: 138
  • دیروز: 435
  • هفته: 4,982
  • ماه: 15,228
  • سال: 75,985