دیوان محاسبات خبر داد تشکیل پرونده حقوق‌های غیرقانونی به ارزش ۵۹ هزار میلیارد ریال در سال‌های 90 تا 94

منتشر شده در صفحه کاغذ اخبار | شماره 668

دیوان محاسبات خبر داد
تشکیل پرونده حقوق‌های غیرقانونی به ارزش
۵۹ هزار میلیارد ریال در سال‌های ۹۰ تا ۹۴

دادستان دیوان محاسبات کشور از تشکیل ۱۲۳ پرونده طی سال های ۹۰ تا ۱۳۹۴ درباره پرداخت مزایا و حقوق‌های غیرقانونی خبر داد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما فیاض شجاعی گفت: «دیوان محاسبات کشور به عنوان بازوی نظارتی مجلس شورای اسلامی افزایش غیرقانونی حقوق، مزایا و پرداخت های خلاف قانون را در دستگاه ها و سازمان های ذی‌ربط از سال ۹۰ تا ۹۴ به صورت پیوسته رصد و بررسی کرده است». وی افزود: «این افزایش غیرقانونی حقوق ، مزایا در پرداخت های خلاف قانون در شرکت های تابعه و وابسته از سال ۹۰ تا ۹۴ بوده و این ۱۲۳ پرونده، شامل پرداخت های پرسنلی، پرداخت به مدیران و پرداخت در موارد فاقد مبنایی قانونی است.» دادستان دیوان محاسبات اضافه کرد: «این پرداخت ها و پرونده های مربوط به آنها پس از ارسال به دادسرای دیوان محاسبات و تشکیل پرونده، به صدور دادخواست علیه مسئولان ذی مدخل در پرداخت و دریافت و محکومیت آنها به استرداد و اصلاح احکام کارگزینی منجر شده است.» شجاعی با برشمردن وزارتخانه ها و سازمان های مربوط گفت: «این احکام مربوط به وزارتخانه های:
– وزارت نفت، حدود ۲۹ پرونده به مبلغ حدود ۸ هزار میلیارد ریال
– وزارت صنعت، معدن و تجارت و شرکت ها و سازمان های تابعه آن از جمله سازمان های گسترش و نوسازی صنایع ایران ، سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران و همچنین سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی با ۳۸ پرونده به مبلغ ۳۶ هزار میلیارد ریال
– وزارت جهاد کشاورزی و سازمان های تابعه با ۹ فقره پرونده به ارزش ۵۸ میلیارد ریال
– وزارت راه و شهرسازی و شرکت های تابعه با ۱۲ پرونده به ارزش هزار میلیارد ریال
– وزارت ارتباطات و فناوری و شرکت های تابعه با ۵ پرونده به مبلغ حدود هزار میلیارد ریال
– وزارت نیرو و شرکت های تابعه با ۵ پرونده به ارزش ۷۴۰ میلیارد ریال
– بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران با ۱۶ پرونده به ارزش ۹ هزار میلیارد ریال
– بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران و شرکت های بیمه دولتی با ۷ پرونده به مبلغ ۳۶ میلیارد ریال است.»
وی همچنین گفت: «اعلام موارد تخلف شرکت بیمه ایران در سال ۹۴ ، در خصوص پرداخت های غیرقانونی به مدیران مبلغی حدود ۷ میلیارد و ۴۸۷ میلیون ریال بوده است که به دادسرای دیوان محاسبات ارسال شده است. تخلفات سال ۹۴ بانک توسعه صادرات ایران نیز حدود یک میلیارد و ۷۹۸ میلیون ریال بوده است. این تخلفات نیز در تاریخ ۹۵/۳/۱۸ به دادسرا واصل شده است. پرداخت های خارج از سقف مدیران شرکت نفت را نیز حدود ۵ میلیارد و ۳۷۷ میلیون ریال بوده است. این ارزیابی ها در مورد اموال تملیکی سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی در خصوص پرداخت های غیرقانونی به مدیران و اعضای هیئت عالی نظارت جمعا ۱۵ میلیارد ریال ارزیابی و به دادسرا ارسال شده است.»

15

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :