پرسش و پاسخ

منتشر شده در صفحه سلامت | شماره 392

در این ستون قصد داریم پاسخ سوالات پزشکی خوانندگان مان را در زمینه های مختلف پزشکی بدیم.همچنین توصیه های مهم سلامتی را از زبان خود پزشکان داشته باشیم.در این شماره سوالاتی را که خوانندگان ما در زمینه پوست و زیبایی داشته اند دکتر عباس صفا به سوالات خوانندگان مان پاسخ داده اند.
خوانندگان محترم لطفا سوالات خود را در رابطه با تمام رشته های تخصصی پزشکی را به شماره ۱۰۰۰۹۳۵۳۴۱۲۵۰۰ پیامک کنید تا از طریق دکتر صفا با پزشکان متخصص حاذق شهرمان در میان گذاشته و پاسخ را در این ستون چاپ کنیم.
www.drsafa.org

۰۷۹۶…۰۹۳۳
چه تفاوتی بین اولتراسونیک و روش های لیپوساکشن قدیمی وجود دارد؟ چه زمانی نتایج درمان با اولتراسونیک را خواهم دید؟
اولتراسونیک کویتیشن یک روش بدون جراحی، درد و خونریزی است. بزرگترین تفاوت بین درمان با اولتراسونیک و لیپوساکشن لیزری در روش حذف چربی است.
اولتراسونیک از گرما برای حمله به سلول های چربی استفاده می کند. اولتراسونیک برای مناطق بزرگتر بهتر است و لیپوساکشن لیزری برای مناطق کوچکتر. بسیاری از مراجعین، از لیپوساکشن به دلیل حساسیت بسیار زیاد لیزر ناراضی هستند. به همین دلیل لیزر برای مناطق کوچک مفیدتر است.
در اغلب موارد نتایج کاملاً مشهود و سریع خواهد بود. لیپوساکشن باعث ایجاد تورم خواهد شد که اثرات حقیقی جراحی را می پوشاند. در روش اولتراسونیک حداقلِ تورم ایجاد می شود بنابراین نتایج کاملاً مشهود خواهد بود. اگر شما تورم دارید، برای دیدن نتایج باید ۱ الی ۳ ماه صبر کنید.

۷۸۳۸…۰۹۱۳
دوره نقاهت در لیپولیز(برداشتن چربی ها )به چه شکلی است؟ تیجه نهایی چه موقع مشخص می‌شود؟
معمولا بعد از مدت کوتاهی (۱تا۴ساعت )‌ فرد مرخص می شود (سرپایی وبدون نیاز به بستری )و ۱تا۳ روز استراحت در منزل توصیه میشود زیرا بعد از رفع اثر داروهای بی حسی درد قابل تحملی مثل درد گوفتگی وجود دارد که فرد راحت تر است در منزل باشد .حدود ۲-۳ هفته محل کار شده تورم دارد که خود به خود رفع می شود وپوشیدن گن ضروری است .
نتقریبا در همان روزها وهفته اول نتایج ابتدایی کاملا مشخص است وبه وضوح ازحجم چربی موضع کاسته می شود. ولی نتیجه نهایی نیاز به ۳تا۱۲هفته زمان دارد.

۴۲۲۱…۰۹۱۳
روش پیشگیری از تشکیل اسکار(آثار برجای مانده از آسیب‌های پوستی یا زخم‌ها) کدامند؟
استفاده از انواع کرم های ترمیم کننده زخم بلافاصله یا چندروز بعد از ایجاد زخم توصیه میشود. این کرم ها با مکانیزم های متفاوت تشکیل اسکار را به حداقل می رسانند. همچنین ترکیبات سیلیکون در کاهش اسکارنقش ثابت شده ای دارند. اگر محل بریدگی با دقت و با ظرافت توسط جراح پلاستیک بخیه شده باشد اسکار به حداقل می رسد ولی اگر محل زخم ترمیم نشده باشد اسکاری بزرگ و بدشکل در محل ضایعه خواهیم داشت.
بعضی از اشخاص بطور ذاتی مستعد تشکیل اسکار هستند و با کوچکترین آسیب پوستی و زخم، اسکار تشکیل می شود. اسکارها معمولاً حتی بدون درمان تمایل به پسرفت دارند گرچه رسیدن به این نتیجه نهایی ممکن است چندین سال طول بکشد ( البته نه همه اسکارها، بعضی ها ممکن است برای همیشه باقی بمانند).

25

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 11
  • امروز: 642
  • دیروز: 682
  • هفته: 6,363
  • ماه: 15,975
  • سال: 88,007