خبر

منتشر شده در صفحه کرمان ویج | شماره 610

انتصاب مدیر دفتر بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی بم
به گزارش پیام ما به مناسبت میلاد با سعادت مولی الموحدین امیرالمومنین علی {ع} و روز مرد در اداره جهاد کشاورزی بم با حضور دکتر مسلمی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه بم، مهندس قهری رئیس اداره جهاد کشاورزی، مدیران و کارکنان این اداره جشن باشکوهی در روز چهارشنبه مورخ ۱/۲/۹۵ در نمازخانه جهاد برگزار گردید. در این جشن دکتر مسلمی از ۱۳ رجب و فضایل مربوط به این ماه سخن گفت و در پایان طی حکمی مهندس قهری را به عنوان مدیر دفتر بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی بم به مدت ۲ سال منصوب نمود و برای ایشان ارزوی توفیق روز افزون نمود.

تولید بیش از ۴ میلیون تن محصولات کشاورزی و دامی در جنوب کرمان
رئیس سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان گفت: مجموع تولیدات کشاورزی و دامی این منطقه در سال گذشته ۴ میلیون و ۱۲۹ هزار و ۷۴۳ تن بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان، دکتر سید یعقوب موسوی در جلسه مشترک اقتصاد مقاومتی شهرستان‎های جیرفت و عنبرآباد با اشاره به عملکرد سال ۹۴ جهاد کشاورزی در جنوب کرمان اظهار داشت: ۶۰۰ هزار هکتار اراضی مناسب با قابلیت کشاورزی، ۱۷۵ هزار هکتار اراضی زراعی و ۸۹ هزار و ۵۰۰ هکتار اراضی باغی منطقه جنوب کرمان هستند. وی با توجه به اینکه در سطح ۴۷ هزار هکتار از اراضی مدیریت مصرف آب از طریق مالچ پلاستیکی انجام شده است، بیان داشت: همچنین اراضی تجهیز شده به شبکه‎های آبیاری تحت فشار ۵۷ هزار هکتار، اراضی با قابلیت اجرای سامانه‎های نوین آبیاری ۱۹۱ هزار هکتار و اراضی یکپارچه‎سازی و تجهیز شده، ۳۷ هزار هکتار است. موسوی مجموع تولیدات کشاورزی و دامی منطقه جنوب کرمان را ۴ میلیون و ۱۲۹ هزار و ۷۴۳ تن ذکر کرد و اظهار داشت: در سال گذشته در بخش زراعت و باغبانی ۳ میلیون و ۹۶۰ هزار تن، در بخش دام ۱۶۷هزار و ۷۴۳ تن و در بخش شیلات ۲ هزار تن تولید داشتیم. وی مجموع اشتغال ایجاد شده در بخش کشاورزی جنوب کرمان را در سال گذشته ۲۱۰ هزار نفر اعلام کرد و افزود: در بخش زراعت و باغبانی ۱۳۰ هزار و ۳۰ نفر، در بخش دام ۷۳ هزار نفر، شیلات ۱۷۰ نفر و مکانیزاسیون ۶ هزار و ۸۰۰ نفر مشغول به کار شده‎اند.

آزادی ۱۱ نفر از مددجویان محکومیت مالی از زندان جیرفت
رییس اداره زندان جیرفت گفت با تلاش و پیگیری های واحد مددکاری زندان جیرفت ۱۱ نفر از مددجویان جرایم غیر عمد تصادف ، مهریه و محکومیت های مالی با اخذ رضایت از شکات آزاد شدند. حسین برشان افزود: یکی از اقدامات خداپسندانه واحد مددکاری تلاش در جهت اخذ رضایت از شاکیان پرونده می باشد که بطوری سایر همکاران خودرا یک مددکار دانسته و با اطلاع رسانی و جذب کمک های خیرین در ایفای این نقش مهم سهیم می باشند. وی خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه عده ای از مددجویان ناخواسته مرتکب جرایم غیر عمدی شده و هیچ تقصیری نداشته اند بایستی در جهت حفظ آبروی آنان تلاش شود. برشان اظهار داشت: کاهش و برطرف کردن مشکلات خلق الله از بهترین کاهاست که هم رضایت حق تعالی را دربرخواهد داشت و هم موجب خوشحالی افراد می شود. رییس زندان جیرفت تصریح کرد: ۱۱ نفر از مددجویان محکوم به پرداخت ۵۴۰ میلیون تومان و تعداد ۲۳۰۰ قطعه سکه گردیده بودند که به علت عجز از پرداخت دین در حبس بسر می برند که با تلاش و پیگیری های واحد مددکاری و دعوت از شاکیان پرونده موفق به اخذ رضایت ۱۸۱میلیون تومان و ۲۱۴۵ قطعه سکه گردیدند و مابقی با کمک ستاد دیه و کمک خیرین پرداخت و ۱۱ نفر از مددجویان آزاد و به آغوش گرم خانواده بازگشتند.

7

نوشته های مرتبط


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 11
  • امروز: 18
  • دیروز: 644
  • هفته: 5,979
  • ماه: 15,477
  • سال: 87,863