فرمان ایست استاندار کرمان به تندروها: همه گروه ها مطابق قانون می توانند فعالیت کنند

1394/02/29

فرمان ایست استاندار کرمان به تندروها:
همه گروه ها مطابق قانون می توانند فعالیت کنند

پیام ما- کمتر از 10 ماه دیگر انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی برگزار می شود. انتخاباتی که نسبت به دیگر انتخابات های مجلس این چند دوره اخیر مهم تر است. از یک طرف طرفداران دولت دوست ندارند دو سال دیگر را هم با مجلسی سر کنند که رکورد دادن کارت زرد به وزرای یک دولت را شکسته است. اصلاح طلبان هم تقریبا به اعتدالیون نزدیک هستند و مجلسی معتدل را به مجلسی تمام اصولگرا ترجیح می دهند بخصوص که اصولگرایان تندرو هم وزن قابل توجهی در مجلس نهم دارند. از طرف دیگر اصولگرایان نمی خواهند بعد از ناکامی در انتخابات ریاست جمهوری سال 92، مجلس دهم را هم به رقیب دیرین خود ببازند. خصوصا که اصلاح طلبان در این دو سال و پس از پیروزی حسن روحانی به بازسازی خود پرداخته و رقیبی ضعیف برای اصولگرایان نیستند. اصولگرایان تندرو و جبهه پایداری هم نگرانند با از دست دادن مجلس دهم، از صحنه سیاسی کشور بیش از پیش دور شوند و قطعا سران جبهه پایداری این اتفاق را برنمی تابند. به همین جهت انتخابات اسفند ماه امسال یکی از حساس ترین انتخابات های برگزار شده در این چند سال اخیر است و این حساسیت در کرمان که همواره از استان های سیاسی کشور بوده، بالاست و استاندار کرمان هم به این حساسیت پی برده است.
به خصوص که برخی گروه ها سعی در حذف رقیب خود دارند. نمونه اش اعتراض به حضور حسین مرعشی در فضای سیاسی استان بود که اواخر سال قبل در مقابل استانداری صورت گرفت. حالا استاندار کرمان از مخالفت دولت با حذف گروه های سیاسی صحبت کرده و گفته برایش اصولگرا و اصلاح طلب فرقی ندارد. به گزارش پیام ما و به نقل از ایسنا رزم حسینی در نشست شورای مشورتی فعالان سیاسی کرمان گفت: در حوزه انتخاباتی استان کرمان تا زمانی که بنده حضور داشته باشم، کاری را انجام می دهیم که قانون به ما اجازه داده و برای بنده فرقی نمی کند که اصلاح طلب، اصولگرا یا اعتدالیون باشند، هرکس طبق قانون می تواند فعالیت کند.
وی در ادامه بیان کرد: دولت تدبیر و امید سعی کرده بر محور عدالت و اعتدال حرکت کند، ضمن آنکه معتقدیم هیچ چیزی 100 درصدی نیست و قطعا خطاهایی نیز در این راه داشته ایم اما نیت و سیاست دولت این است تا جایی که امکان دارد، هیچ گروهی حذف نشود که این امر نیز از تاکیدات مقام معظم رهبری می باشد.
برگزاری 53 کنسرت موسیقی در کرمان نشانه نجابت آیت الله جعفری است
استاندار کرمان با بیان اینکه باید ضریب تحمل را افزایش داده و حسادت ها را تاجایی که می توانیم کنترل کنیم اظهار کرد: موظف هستیم از هرگونه تخلف جلوگیری کنیم و امنیت اجتماعات را براساس قانون و مجوزها برقرار نماییم و معتقدیم که استان کرمان با داشتن فقهای عالیقدر و سیاستمداران برجسته‌ای مانند آیت‌الله هاشمی‌ رفسنجانی، موحدی‌کرمانی و شهید باهنر باید در برگزاری انتخابات در کشور نمونه باشد. وی با بیان اینکه همدلی و همزبانی از سال گذشته در استان کرمان کلید خورد بیان کرد: برگزاری 53 کنسرت موسیقی مجاز در استان کرمان نشانه ای از نجابت علمای استان است این در حالی است که برخی از استان‌ها حتی نتوانستند 2 کنسرت را برگزار کنند و این فضا را مرهون نجابت نماینده ولی فقیه در استان هستیم و باید از آیت الله جعفری مجسمه نجابت ساخته و در میدان شهر نصب کنیم.

کرمان
مطالب مرتبط

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.