حاشیه نگاری اختصاصی پیام ما از بازی برگشت پلی آف لیگ یک بَلبشو !!!

1394/02/29

حاشیه نگاری اختصاصی پیام ما از بازی برگشت پلی آف لیگ یک
بَلبشو !!!

وصال روحیان
بازی رفت مرحله پلی آف لیگ دست یک که بین مس رفسنجان و مس کرمان برگذار شد، با پیروزی و نتیجه یک بر صفر به سود نارنجی پوشان کرمانی به پایان رسید.
این بازی سرنوشت ساز و جنجالی بدون حواشی هم نبود. طرفداران مس کرمان که از مهمان نوازی رفسنجانی ها دل پری داشتند، دقایقی پیش از بازی با هواداران مس رفسنجان درگیری کوچکی داشتند که با دخالت پلیس به پایان رسید.
حضور پر رنگ نیروهای انتظامی هنگام ورود به ورزشگاه به شدت دیده میشد. این همکاری امنیتی در تمام استادیوم حتی در تماشاچیان و کناره زمین ادامه داشت.
چندی پیش «صادق درودگر» مدیر عامل باشگاه فوتبال نساجی قائمشهر در برنامه نود از شبکه سه سیما و برخی رسانه های دیگر، باشگاه فوتبال مس کرمان را به تبانی در لیگ یک متهم کرد. این مسئله که بازخورد شدید و تاثیر زیادی در طرفداران تیم فوتبال مس کرمان گذاشت. هواداران مس که از این مسئله نا خرسند بودند با ساخت بنری اعتراض خود را به وی و اظهاراتش نشان دادند که به وضوح در تصاویر مشخص بود.
هر دو تیم برای گرم کردن پیش از بازی پا به روی چمن سبز ورزشگاه شهید باهنر گذاشتند که خوشبختانه با کمی کری خوانی هواداران دو طرف و بدون هیچگونه درگیری به پایان رسید.
پس از سوت رضا اکبریان بازی شروع شد و از همان ابتدا با خشونت و درگیری بود تا اینکه مسولان استادیوم به دستور بهروان رئیس کمیته مسابقات فدراسیون فوتبال ناگهان بازی را متوقف کردند تا بنر تعنه آمیز نسبت به صادق درودگر را از تماشاچیان بگیرند که در نوع خود امری بی سابقه بود. کمی که از این مسئله گذشت و بازی روند بی حاشیه ای را پیش گرفته بود درگیری های میثاقیان و بگوویچ شروع شد که با اختارهای داور سریعا تمام شد.
متاسفانه این بار هم کادر داوری ضعیف پا جای پای داوران بازی رفت گذاشت و چندین خطای واضح را نادیده گرفت که منجر به ایجاد تشنج میان تماشاچیان شد به طوری که هر بار داور خطایی را به سود تیم مس رفسنجان میگرفت صدای فریادهای هواداران مس کرمان ورزشگاه را دربر میگرفت.
نیمه اول با حواشی نسبتا کم به پایان رسید تا ئو تیم بدون گل زده وارد رخت کن بشوند و خود را برای کورس پیروزی در نیمه دوم بازی آماده کنند.
پس از بازگشت دو تیم به زمین و شروع نیمه دوم بازی که در هوای خنکتری نسبت به نیمه اول ادامه میافت خیلی سریع این جو آرام را از دست داد و باز اشتباهات بی پایان داوری بود که سر و صدای هواداران و بازیکنان مس را در آورده بود. این حواشی در حالی بود که با نزدیک شدن به پایان بازی نگرانی هواداران و بازیکنان هر دو تیم افزایش میافت و استرس باخت در این دربی مهم موج منفی را به بازی القا میکرد. اما این وح الله باقری بود که در دقیقه 73 تک گل بازی را به ثمر رساند و آب سردی بر جان نارنجی پوشان ریخت تا با خیالی راحت تر به بازی ادامه دهند و امید به جبران ناکامی بازی رفت که در رفسنجان برگذار شد داشته باشند.
در نهایت بازی پس از پنج دقیقه وقت اظافه با نتیجه یک بر صفر به سود مس کرمان به پایان رسید. پس از سوت پایان بازیکنان به سمت هواداران پر شورشان که تا آخرین لحظه دست از تشویق برنداشتند رفتند و این افتخار را با آنان نیز شریک شدند. در همین حین بود که پسر اکبر میثاقیان، سرمربی تیم به سوی نیمکت مس رفسنجان رفت و درگیری لفظی را شروع کرد تا عصبانیت رفسنجانی ها از این ناکامی دو چندان شود. اینبار هم با میانجی گری بازیکنان و اعضای کادر فنی دو تیم درگیری ها تمام شد تا اکبر میثاقیان در حالی که فریاد تماشاچیان او را بدرقه میکرد و بگوویچ با نگاهی دوخته شده به زمین، مستطیل سبز را ترک کنند.
حضور پر رنگ نیرو های انتظامی در برقراری نظم، چه اطراف زمین و چه خارج از آن بسیار ستودنی بود.
پس از پایان بازی و باخت مس رفسنجان و باز ماندن از صعود به مرحله بعد، طبق معمول اینگونه بازی ها سر مربیان هر دو تیم اظهارات خود را درمورد بازی تیمشان بیان کردند. برخی از این صحبت ها به شرح زیر بود:
وینگو بگوویچ: به بازیکنانم به دلیل انجام یک بازی خوب مقابل تیم مس کرمان و حضور تماشاگران بسیار تبریک می گویم و فکر می کنم تیم مس رفسنجان در همه لحظات تیم برتر زمین بود و می توانستیم در این دیدار موفق شویم اما روی یک اشتباه فردی بازیکن ما گل را از تیم مس کرمان دریافت کردیم.
سرمربی تیم مس رفسنجان ادامه داد: اگرچه تیم ما در خانه بازی های خوبی را در طول یک فصل انجام داد اما اگر امکانات و شرایط بهتر مانند داشتن یک زمین چمن مساعد برای تمرینات و بازی تیم مهیا بود، حتما به لیگ برتر صعود می کردیم.
وی با اشاره به حساسیت دیدار دو تیم مس کرمان و مس رفسنجان افزود: بعد از اینکه داور سوت پایان بازی را به صدا در می آورد بازی برای من تمام شده است و به دنبال مسائل حاشیه ای نیستم.
اکبر میثاقیان پس از پیروزی یک بر صفر مس کرمان مقابل مس رفسنجان و صعود تیمش به دیدار پلی‌آف لیگ برتر: ما در نیم فصل دوم در تمامی بازی‌ها همانند دیدار پلی‌آف استرس داشتیم. در این دیدار فشار زیادی را تحمل کردیم که در پایان خوشحالم با موفقیت برای تیم ما همراه شد. البته هواداران در این دیدار بسیار به ما کمک کردند و افتخار می‌کنم که در کرمان مربیگری می‌کنم. با وجود چنین تماشاگرانی می‌توانیم موفقیت‌های زیادی را به دست آوریم. به نظر من حق تیم مس بود که به این مرحله صعود کند. فراموش نکنید که مس در نیم فصل اول در رده یکی مانده به آخر قرار داشت.
سرمربی مس کرمان در مورد اینکه ترجیح می‌دهد با چه تیمی در دیدار پلی‌آف لیگ برتر بازی کند خاطرنشان کرد: برای ما فرقی نمی‌کند که با چه تیمی بازی کنیم و در مقابل هر تیمی پیروز خواهیم شد اما مطمئن باشید فقط برای صعود به لیگ برتر تلاش می‌کنیم و تنها به این مسئله فکر می‌کنیم.
میثاقیان در مورد حواشی به وجود آمده برای تیم مس و مسائلی که در خصوص این تیم مطرح می‌شود گفت: من در این مورد قبلا هم صحبت کردم. تمامی افرادی که در مورد مس مسائلی را مطرح کرده‌اند را به خدا واگذار می‌کنم. اگر مس دنبال فوتبال ناپاک بود به این اندازه سختی و دشواری در بازی‌ها نمی‌کشیدیم. قطعا تاکنون عملکرد مس پاک بوده است و من جواب تمامی افراد را در زمین می‌دهم. همان طور که تاکنون این‌گونه بوده و در ادامه هم اینچنین خواهد بود.
اکبر میثاقیان در خصوص حذف رفسنجانی‌ها یادآور شد: مس رفسنجانی که بیست هفته صدرنشین گروه خود بوده باید به عنوان تیم اول به لیگ برتر صعود می‌کرد. من واقعا از حذف این تیم ناراحت شدم. این تیم شایستگی صعود مستقیم به لیگ برتر را داشت.

مطالب مرتبط
تلاش برای آغاز فعالیت های معدنی در بحرآسمان جیرفت ادامه دارد چشم طمع معدن کاران به بهشت طبیعت کرمان اگرچه با فشار مردم محلی و مخالفت سازمان حفظت محیط زیست تا امروز از هرگونه فعالیت معدنی در بحر آسمان جیرفت، به مرکزیت «زمین حسین» جلوگیری شده است اما معدن کاران هنوز امیدوارند تا مجوز فعالیت […]
بررسی آلایندگی مجتمع ذوب و نورد کرمان در اتاق بازرگانی مدیرعامل مجتمع ذوب و نورد: تا پایان آبان عملیات کاهش آلایندگی به اتمام می‌رسد نشست کمیسیون صنعت و معدن اتاق کرمان با موضوع بررسی آلایندگی برخی صنایع مستقر در شهرک صنعتی شماره دو کرمان و با حضور هيات مديره و مديرعامل شركت خدماتي و نمایندگانی […]
«سید شورش دلپسند» قهرمان و مربی تیم شنای معلولین کرمان در مصاحبه اختصاصی با «پیام ما»: بچه‌های تیمم به علت نبود بودجه از مسابقات قزاقستان بازماندند سید شورش دلپسند متولد آذر1363 در کرمانشاه است وی در حال حاضرمدرس و مربی شنای معلولین استان کرمان است و سابقه فعالیت در ورزش های تیراندازی با کمان و […]
براتی حقوق‌دانان ورزشی: بازی پلی‌اف بین مس کرمان و پیکان منطقی است صحبت های احمد براتی، حقوق‌دانان ورزشی، در رابطه با انجام بازی پلی‌اف جدید بین تیم‌های مس و پیکان تهران: اظهار نظر رییس کمیته‌ استیناف مبنی بر این که سازمان لیگ و کمیته‌ انضباطی باید درباره این بازی تصمیم گیری کنند کاملا صحیح است. […]
دیگر مطالب شماره 381

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.