خبر

منتشر شده در صفحه کرمان ویچ | شماره 375

افق دیدمان را باید بازتر کنیم
رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان از تدوین نقشه توسعه درمان استان خبر داد و گفت: این نقشه وضعیت درمان استان را در ۱۰ تا ۱۵ سال آینده مشخص می کند که در نوع خود بی نظیر است. دکترعلی اکبرحق دوست درنشست با روسای مراکز تحقیقاتی این دانشگاه علوم پزشکی کرمان با بیان اینکه مشکلات و دغدغه های بخش پژوهش را می‌دانم، گفت: اما باید با شرایط موجود طرحی نو دراندازیم. وی با بیان اینکه پژوهش زمانی موثر است که یا ثروت ایجاد کند، یا مشکلات را رفع کند و یا شیوه های نوینی را ارائه دهد تاکید کرد: باید دنبال عملیاتی شدن پژوهش ها باشیم و باید بتوانیم با انجام کار های پژوهی خلق ثروت نماییم که برای رسیدن به ابن نقطه ایده آل بسیار کار داریم. وی ضمن بیان این مطلب که در این دانشگاه در زمینه تحقیق و پژوهش کاهلی وجود دارد، اظهار کرد: افق دیدمان را باید بازتر کنیم.علاوه بر اینکه باید به دنبال ایجاد مراکز تحقیقاتی و چاپ مقالات در مجلات بین المللی باشیم، باید دانش فنی تحقیق و پژوهش را به شکل واقعی و دقیق به دانشجویان ارائه دهیم.

جزئیات وثیقه خروج از کشور دانش‌آموزان و دانشجویان
معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتطامی استان کرمان گفت: وثیقه برای خروج از کشور(سیاحتی) برای همه مشمولان(دانش آموزان و دانشجویان) ۱۵۰ میلیون ریال که در این رابطه استثنائا ضمانتنامه بانکی به مبلغ ۱۵۰ میلیون ریال از هر بانک معتبر خواهد بود. سرهنگ»محمود پارسا افزود: آن‌دسته از متقاضیان معافیت تحصیلی دارای شرایط ادامه تحصیل در خارج از کشور برای مقطع تحصیلی متوسطه تا مقطع دکترای تخصصی باید پس از اتمام تحصیل به موقع، به کشور مراجعه و خود را برای تعیین تکلیف خدمت وظیفه عمومی معرفی کنند. وی افزود: براساس ابلاغیه جدید سازمان وظیفه عمومی ناجا از تاریخ ۱/۳/۹۴ این مشمولان هنگام ورود به سن مشمولیت برای صدور معافیت تحصیلی مانند مشمولان متقاضی معافیت تحصیلی خارج از کشور برای بهره مندی از معافیت باید مبلغ وثیقه تعیین شده طبق ماده ۳۶ قانون وظیفه عمومی را تامین کنند. معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان کرمان با بیان اینکه وثیقه برای خروج از کشور برای زیارت (عربستان و عراق) مبلغ ۲۰ میلیون ریال است تاکید کرد: تحویل چک، سند، سفته و … وجاهت قانونی ندارد.

دریافت تأییدیه سازمان آتش‌نشانی برای ساختمان‌های چهار طبقه به بالا
معاون خدمات شهری شهردار کرمان بر لزوم دریافت تاییدیه از سازمان آتش‌نشانی برای نقشه و هم‌چنین صدور پروانه‌ی پایان کار ساختمان‌های چهارطبقه و بالاتر خبر داد. علی بابایی تاکید کرد: صدور پروانه‌ی پایان کار ساختمان منوط به تجهیز ساختمان‌ها به وسایل و تجهیزات اطفا و اعلام حریق است. وی با بیان این‌که صدور گواهی پایان کار ساختمان‌ها مبنی بر صدور گواهی ایمنی ساختمان از سوی سازمان آتش‌نشانی خواهد بود، گفت: در راستای ایمنی ساختمان‌های چندطبقه و رعایت ملی مقررات ساختمان، طرح ممیزی ساختمان‌های بلندطبقه، شهرک‌ها و بررسی شرایط آن‌ها به منظور تطبیق با شرایط استاندارد توسط سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان اجرا شد . بابایی ادامه داد: بر اساس تحقیقات میدانی و مطالعاتی که به مدت شش‌ماه توسط این سازمان انجام شد، متاسفانه شاهد توجه‌نداشتن بسیاری از مالکان به رعایت مسایل و نصب امکانات ایمنی در ساختمان‌ها بودیم. وی با اشاره به این‌که هم‌اکنون، ۸۲۱ ساختمان بالای چهارطبقه در شهر کرمان در حال ساخت است.

کشف مواد مخدر از متهم پای میز محاکمه
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان منوجان حین بازجویی و رسیدگی به پرونده یک دختر جوان پس از مشکوک شدن به حرکات متهم، دستور بازجویی بدنی وی را صادر کرد که منجر به کشف مواد از وی شد. به گزارش روابط عمومی دادگستری استان کرمان پس از پایان بازجویی متهم و زمانی که دختر جوان برای اخذ امضاء برگ بازجویی جلوی میز قاضی ضیاء الدینی حاضر شد، دادستان از نحوه بلند شدن متهم به وی مشکوک و پس از بازرسی توسط کارمندان خانم واحد حفاظت دادسرا، مقدار ۱۵کیلوگرم مواد مخدر از نوع تریاک از دور بدن متهم کشف شد. متهم به همراه مادر خود به اتهام حمل و نگهداری مواد مخدر به مدت کمتر از ۴۸ ساعت قبل از بازجویی در دادسرا منوجان در بازداشتگاه منطقه انتظامی شهرستان بازداشت بوده اند و ماموران به علت نداشتن مامور ویژه نسوان متوجه نگهداری مواد مخدر توسط متهمین نشده بودند. محمد ضیاءالدینی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان منوجان وجود مامور بازرسی نسوان در منطقه انتظامی این شهرستان را ضروری دانست و تاکید کرد: مسوولان مربوط بایستی تدابیر لازم را در این جهت اتخاذ نمایند.

13

نوشته های مرتبط


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :