منشاء مسمومیت دانش آموزان زرندی در ابهام

1394/02/08

در گفتگو با پیام ما: منشاء مسمومیت دانش آموزان زرندی در ابهام
اواخر هفته پیش بود که خبر مسمومیت 76 دانش آموز زرندی در رسانه ها منتشر شد. 40 نفر از این دانش آموزان بدلیل مسمومیت در بیمارستان بستری شدند. رئیس اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کرمان به پیام ما گفت:فقط 3 دانش آموز دیگر در بیمارستان بستری هستند که آن ها هم امروز مرخص می شوند. البته این 3 دانش آموز محض احتیاط در بیمارستان نگه داشته شدند تا دوره درمان آن ها به اتمام برسد. عباس تقی زاده افزود: نمونه برداری هایی که از مواد غذایی شده بود روز شنبه به آزمایشگاه تحویل داده شد و روز 15 اردیبهشت جواب آزمایش می آید که مشخص شود منشاء این مسمومیت غذایی بوده و یا عامل دیگری باعث این اتفاق شده است و هنوز منشاء این مسمومیت مشخص نیست و باید صبر کنیم تا جواب آزمایش نمونه ها بیاید. وی تصریح کرد: این مسمومیت فقط مخصوص دانش آموزان نبوده و برخی اهالی زرند از قشرهای دیگر هم با علائمی خاص به بیمارستان ها مراجعه کردند. به همین دلیل باید صبر کنیم تا نتیجه آزمایش بیاید و منشاء این مسمومیت را بفهمیم.
تقی زاده درباره کیفیت آشپزخانه ای که به مدرسه فرهنگیان زرند غذا می داده گفت: به طور قطع نمی توان دلیل مسمومیت را غذا دانست چرا که آشپزخانه ای که مدرسه فرهنگیان زرند با آن قرارداد داشته معتبر است و برای اولین بار هم غذا از این آشپزخانه تهیه نشده بود و چندین سال همکاری بین این مدرسه و آشپزخانه ادامه داشته است. رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان با تاکید بر پیگیری ماجرا تا مشخص شدن منشاء مسمومیت توسط آموزش و پرورش گفت: به عنوان آموزش و پرورش سلامت دانش آموزان برای ما بسیار مهم است و در صورت مشخص شدن مسببین این اتفاق هیچگونه اغماضی نمی کنیم. وی اظهار داشت: آموزش و پرورش استان همان ابتدا یک تیم پزشکی به زرند اعزام کرد و این تیم در زرند مستقر شد و هر روز از طریق آموزش و پرورش پیگیر ماجرا هستیم. خوشبختانه الان اوضاع کنترل شده است.این مسئول آموزش و پرورش استان کرمان در پایان به پیام ما گفت: اگر قصوری از طرف آموزش و پرورش در این ماجرا اتفاق افتاده باشد مطمئن باشید در این زمینه برخوردهای لازم انجام می شود.
گفتنی ست دیروز هم فرماندار زرند از ممنوعیت توزیع غذای گرم در مدارس این شهر تا اطلاع ثانوی خبر داد و گفت: : به محض اطلاع از شیوع بیماری و مراجعه تعدادی از دانش آموزان به مراکز درمانی شهرستان بلافاصله تیم هایی از مراکز بهداشت تشکیل و به بیمارستانهای سطح شهر به منظور شناسایی نوع بیماری و اقدامات اولیه و جلوگیری از گسترش این بیماری صورت گرفت و تیمهای مذکور نیز جهت روشن شدن وضعیت بهداشت مدرسه به این آموزشگاه مراجعه و پس از نمونه برداری از غذاهای سرو شده و نمونه برداری از آب آشامیدنی مدرسه این موارد را به مراکز آزمایشگاهی مربوطه ارسال کردند.

کرمان
مطالب مرتبط

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.