خبر

منتشر شده در صفحه کرمان ویج | شماره 603

توزیع ۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات میان عشایر کشور
رئیس سازمان امور عشایر گفت: حدود ۱۰۰ میلیارد تومان تسهیلات با سود چهار درصد و ۱۰۰ میلیارد تومان با سود ۱۴ درصد در میان عشایر کل کشور توزیع می‎شود. به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان، مهندس کرم‎علی قندالی در جلسه شورای مدیران منطقه جنوب کرمان با محوریت بررسی مسائل و مشکلات عشایر اظهار داشت: سند راهبردی مناطق عشایری در سطح ملی و استانی تهیه و تدوین شده است. وی با اشاره به اینکه این سند حاصل سه سال کار شبانه‎روزی است، بیان داشت: سند راهبردی مناطق عشایری که اهداف و سیاست‎های سازمان را تعریف می‎کند، انعطاف‎پذیر بوده و قابلیت به روز شدن را دارد. قندالی معیشت، استقرار و جمعیت را سه مؤلفه مهم این سند ذکر و تصریح کرد: با توجه به محدودیت منابع استفاده از معیشت تک‎محصولی برای جامعه عشایری امکانپذیر نیست بر همین اساس تلاش کردیم تا انواع و اقسام فعالیت‎ها را برای ارتقا سطح درآمد عشایر تعریف کنیم. وی این فعالیت‎ها را شامل بهره‎وری از منابع تولید و اشتغال در حوزه گردشگری، گیاهان دارویی و … دانست و افزود: پیش‎بینی می‎شود در افق ۱۴۰۴ جمعیت فعلی عشایر با اندکی کاهش وجود داشته باشد.

نمایشگاه گردشگری کرمان برپا می شود
مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمان از برگزاری نمایشگاه بزرگ گردشگری در این استان خبر داد. به گزارش مهر، محمود وفایی در جمع خبرنگاران از استان کرمان به عنوان بزرگترین میهمان خانه ایران یاد کرد و گفت: باید تمام توانمان را برای معرفی ظرفیت های گردشگری این استان بکار گیریم. وی از برگزاری نمایشگاه بزرگ گردشگری در کرمان خبر داد و اظهار کرد: این نمایشگاه در زمینه های میراث فرهنگی، صنایع دستی، سوغات، فرهنگ بومی و گردشگری برگزار می شود. وفایی از معرفی ظرفیت های این استان در حوزه های مختلف و صنایع وابسته به گردشگری خبر داد و افزود: همچنین غذاها و شیرینی های محلی این خطه در نمایشگاه گفته شده عرضه می شود. مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان جاذبه های کویر را مورد اشاره قرار داد و گفت: بخشی از این نمایشگاه به مبحث کویرشناسی اختصاص دارد. وی زمان برگزاری این نمایشگاه را ۲۰ تا ۲۴ اردیبهشت ماه عنوان و تصریح کرد: نمایشگاه بزرگ گردشگری در سایت نمایشگاه های بین المللی جنوب شرق برپا می شود.

اقدامات انجام
شده به مردم
اطلاع رسانی شود
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان گفت: مسئولان اقدامات انجام شده در حوزه های مختلف را به مردم اطلاع رسانی کنند. به گزارش ایرنا آیت الله سید یحیی جعفری در دیدار هیات رئیسه دانشگاه علوم پزشکی کرمان با وی که در آستانه هفته سلامت انجام شد افزود: اطلاع رسانی در زمینه اقدامات انجام شده توسط مسئولان یکی از توصیه های امام راحل است. وی اظهار کرد: تحولی که در حوزه سلامت وعده داده شده باید با تلاش محقق شود. وی سلامت جسم، اخلاق و روح انسان را یکی از محوری ترین و مهمترین مسائل جامعه برشمرد و گفت: سلامت جسم بسیار مهم است اما سلامت دین و اخلاق مهمتر از سلامت جسم است. امام جمعه کرمان تصریح کرد: اگر مسئولان و دولت ما موفق شوند سلامت جسم، اخلاق و روح را با یکدیگر تامین کنند جامعه به سعادت واقعی نائل می شود. وی با ذکر روایتی از امام باقر (ع) در مورد فواید کسب علم و دانش به نقل از این امام همام گفت: دانشمندی که مردم از علم او بهره ببرند از هفتاد هزار مقدس و عابد بهتر است.

رونق بازار رطب مضافتی بم
رئیس اتحادیه سردخانه داران شرق استان کرمان از افزایش قیمت خرما و رونق بازار رطب مضافتی در شهرستان بم خبر داد. به گزارش ایرنا محمدحسین اکبری به افزایش قیمت این محصول در سال جاری اشاره کرد و افزود: رونق بازار خرما و افزایش قیمت این محصول متاثر از کاهش ۴۰ درصدی تولید در سال ۹۴ است. وی اظهار کرد: سال گذشته محصول خرمای کمتری در شهرستان بم به نسبت سالهای قبل از آن تولید شد و از طرفی امسال نیز ماه مبارک رمضان پیش از برداشت محصول جدید فرا می رسد و بخشی از محصول تولیدی سال قبل با نگهداری در سردخانه ها در حال بارگیری به شهرهای مختلف کشور از جمله تهران است. وی با بیان اینکه رطب مضافتی بم در سال جاری ۷۰ درصد گران تر شده است گفت: موجودی فعلی سردخانه های نگهداری خرما، یک سوم کل ظرفیت سردخانه های شرق کرمان است. اکبری ادامه داد: با توجه به کمبود خرما، قیمت فعلی هر کیلوگرم محصول درجه یک در بم تا رقمی معادل ۷۰ هزار ریال رشد داشته است.

19

نوشته های مرتبط


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 3
  • امروز: 627
  • دیروز: 645
  • هفته: 31,760
  • ماه: 70,941
  • سال: 154,706