در نشستی با حضور مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان طرح توسعه ورزش همگانی و قهرمانی کرمان تشریح شد

شنبه 28 فروردین 1395

در نشستی با حضور مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان طرح توسعه ورزش همگانی و قهرمانی کرمان تشریح شد

در نشستی با حضور مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان برنامه‌های بخش عملیاتی و اجرایی طرح توسعه ورزش همگانی و قهرمانی تشریح شد.
در نشست ‌محمود محمودی‌نیا مدیر‌کل ورزش و جوانان استان کرمان با مسئولان 12 هیئت ورزشی که در مرحله نخست اجرای طرح توسعه ورزش همگانی و قهرمانی ورزش استان حضور دارند‌، برنامه‌های بخش عملیاتی و اجرایی این طرح در فاز نخست تشریح شد.
‌این نشست با حضور مسئولانی از هیئت‌های ژیمناستیک، هندبال، کاراته، بسکتبال، کشتی، دوچرخه‌سواری، فوتبال، تکواندو، ووشو، والیبال، پهلوانی و زورخانه‌ای، فوتبال و هیئت ورزش‌های همگانی برگزار شد.
محمود محمودی‌نیا مدیر‌کل ورزش و جوانان استان کرمان در این نشست طی سخنانی اظهار داشت: اجرای بخش عملیاتی و اجرایی طرح توسعه ورزش همگانی و قهرمانی ورزش استان اولویت برنامه‌های اداره کل ورزش و جوانان در سال جاری است.
وی به تغییر نگرش ‌مسئولان ارشد استان‌ کرمان به ورزش پس از تدوین و ارائه طرح توسعه ورزش همگانی و قهرمانی اشاره کرد و بیان داشت: اجرای مناسب این طرح می‌تواند ورزش استان را به‌ مقصد و جایگاه ایده آلی در سطح کشور‌ برساند.
محمودی‌نیا بیان داشت: یکی از ابزاری‌های موفقیت در برنامه‌ها منابع مالی است و تاکنون برای اجرای طرح توسعه ورزش همگانی و قهرمانی اعتبار خوبی جذب شده و امیدواریم در آینده‌ای نزدیک بتوانیم با جذب اعتبارات دغدغه و‌ نگرانی مالی پیرامون‌ اجرای طرح توسعه ورزش همگانی و قهرمانی نداشته باشیم.
وی خواستار حضور فعال و جدی هیئت‌های ورزشی استان و شهرستان‌ها در این طرح شد و افزود: 12 رشته در مرحله نخست اجرای طرح توسعه ورزش ‌حضور دارند و مسئولان این هیئت‌ها و رشته‌های ورزشی باید تا پایان فروردین‌ماه سال جاری با حضور در برنامه‌های در نظر گرفته شده با ‌چگونگی نحوه اجرای طرح آشنا شوند. محمودی‌نیا بیان داشت: در طرح توسعه ورزش همگانی و قهرمانی استان چهار هسته اولیه شامل پایگاه‌های استعدادیابی، کانون‌های ورزشی‌، پایگاه‌های قهرمانی و پایگاه‌های مرکزی ورزش قهرمانی در نظر گرفته شده است و در این مراکز برنامه‌های مطابق برنامه‌ریزی انجام گرفته، اجرا می‌شود.
مدیر‌کل ورزش و جوانان استان کرمان ادامه داد: برای مثال در پایگاه‌های استعدادیابی ورزشکاران در رده‌های سنی هشت تا 13 سال تحت نظر مجری طرح که غالبا بخش خصوصی و اداره کل ورزش و جوانان است، استعدادیابی می‌شود‌.
محمودی‌نیا بیان داشت: در مرحله نخست اجرای این طرح پنج پایگاه استعدادیابی در پنج شهرستان کرمان، کهنوج، راور، بم و شهربابک فعالیت خود را به صورت سه ماهه آغاز می‌کنند.
وی ابراز داشت: در این مرحله 92 آکادمی قهرمانی در پنج شهرستان در مرحله نخست ویژه ورزشکاران 14 تا 18 سال فعالیت خود را آغاز می‌کنند و 210 کانون ورزشی در این مرحله در پنج شهرستان در سنین هشت تا 13 سال آغاز به‌کار خواهند کرد.
وی خاطرنشان کرد: از این تعداد 21 آکادمی قهرمانی ویژه ورزشکاران دختر و پسر و 42 کانون ورزشی در شهر کرمان دایر می‌شود.

کرمان
مطالب مرتبط

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *