14 هزار گردشگر به کرمان آمدند

1393/12/06

14 هزار گردشگر به کرمان آمدند
سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان گفت: امسال 14 هزار گردشگر در استان کرمان حضور پیدا کرده اند.
محمد جهانشاهی افزود: سال 1395 زمان شکوفایی و رونق دوباره صنعت گردشگری استان کرمان هدف گذاری شده است.
وی با بیان اینکه برنامه معاونت گردشگری حرکت گام به گام با رشد 25 درصدی حضور گردشگران در سال است، تاکید کرد: پیش بینی می شود سال 1395 سال شکوفایی صنعت گردشگری استان کرمان باشد.
جهانشاهی با اشاره به اینکه قطب های گردشگری کرمان تقویت می شوند، افزود: ارتقا و توانمندسازی نیروی انسانی شاغل و مرتبط با صنعت گردشگری این استان از دیگر اقدامات در راستای این هدف گذاری است.
وی گفت: بخش اصلی فعالان صنعت گردشگری به طور مستقیم و غیر مستقیم تحت آموزش قرار می گیرند.
سرپرست معاونت گردشگری استان کرمان افزود: روستاهای هدف گردشگری تحت آموزش قرار می گیرند و امکانات آنها نیز افزایش پیدا می کند. وی از حضور صنعت گردشگری استان کرمان در نمایشگاه بین المللی آی. تی. بی (ITB) خبر داد و گفت: این نمایشگاه یکی از بزرگترین نمایشگاه های دنیاست که استان کرمان پس از پنج سال در این نمایشگاه شرکت می کند.
وی بیان کرد: این نمایشگاه اسفند سال جاری در برلین آلمان برگزار می شود. جهانشاهی ادامه داد: همچنین استان کرمان در نمایشگاه بین المللی تهران که بزرگترین نمایشگاه گردشگری کشور است در بهمن ماه سال جاری شرکت می کند. وی از مردم کرمان خواست، به گردشگری در این استان نگاه جدی داشته باشند.
وی تصریح کرد: توسعه گردشگری یکی از اقداماتی است که می تواند موجب توسعه استان شود.
جهانشاهی با بیان اینکه گردشگری را باید از روی کاغذ به صحنه عمل بیاوریم، خاطرنشان کرد: کشور به سمت بهره وری گردشگری حرکت می کند و ما هم باید به همین سمت حرکت کنیم تا بخشی از نیازهای کشور از این طریق برآورده شود.

مطالب مرتبط
گفت و گوی مریم جهان نجاتی سرمربی تیم شهرداری سیرجان قهرمان فوتبال بانوان کشور با هادی کاربخش از پیام ما: با دختران 16-17 ساله قهرمان شدیم ساده و بی ادعا،کم تجربه وعاشق،جوان و پرهیاهو،همه این صفات را شاید بتوان فقط در تیمی دید که به آهستگی و با توکل به خدای متعال و پشتوانه جوانی […]
دعوت 13 چهره کرمانی از مردم برای استقبال از رئیس جمهور 13 چهره شاخص کرمانی در پیامی از عموم مردم کرمان جهت شرکت در مراسم استقبال از ریاست محترم جمهوری و هیئت محترم دولت دعوت به عمل آوردند. به گزارش ایسنا در بخشی از این پیام آمده است: بیست و یکم اردیبهشت ماه، دیار کریمان […]
کمیته غارنوردی انجمن اکوتوریسم تشکیل می شود در نشست کمیسیون گردشگری و خدمات اتاق کرمان، بر تشکیل کمیته غارنوردی به عنوان زیرمجموعه انجمن اکوتوریسم و با هدف حفظ و گسترش فرهنگ استفاده هر چه بهتر از غارها تاکید شد. به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان، کارشناس امنیتی و انتظامی […]
تدوین سند چشم انداز کشاورزی جنوب کرمان بر اساس اقتصاد مقاومتی رئیس سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان گفت: سند چشم انداز پنج ساله بخش کشاورزی این منطقه بر اساس اقتصاد مقاومتی تدوین شد. به گزارش ایرنا سید یعقوب موسوی در نشست بررسی سند چشم انداز پنج ساله بخش کشاورزی جنوب کرمان افزود: این سند همزمان […]
دیگر مطالب شماره 363

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.