شهردار کرمان در آیین افتتاح پروژه بدنه سازی میدان شهداء: مثلث توسعه بافت تاریخی شهر کرمان شکل گرفته است

1393/12/06

شهردار کرمان در آیین افتتاح پروژه بدنه سازی میدان شهداء: مثلث توسعه بافت تاریخی شهر کرمان شکل گرفته است
شهردار کرمان گفت: مثلث توسعه بافت تاریخی شهر کرمان با مشارکت استانداری، شورای شهر و شهرداری کرمان و نیز میراث فرهنگی استان شکل گرفته است.
ابوالقاسم سیف الهی 4 بهمن ماه در مراسم افتتاح پروژه بدنه سازی میدان شهداء (مشتاق)، با بیان اینکه بهار بهسازی بافت تاریخی شهر کرمان شروع شده است افزود: در ابتدا میدان توحید کرمان مورد مرمت نسبی و نیز بازار بزرگ و تاریخی کرمان مورد کف سازی قرار گرفت و سپس به بهسازی خیابان های شریعتی، میرزا رضای کرمانی و… که شامل بافت تاریخی شهر می شوند، توجه شد.
وی با اشاره به بدنه سازی میدان شهداء ادامه داد: این پروژه به عنوان پیشانی بهسازی بافت تاریخی شهر کرمان در حالی آغاز می شود که برای آن بودجه ای بالغ بر 80 میلیارد ریال در نظر گرفته شده است که از این مبلغ 40 میلیارد ریال بر عهده استانداری و مابقی از اعتبارات شهرداری کرمان تامین می شود.
شهردار کرمان دوره اجرای این پروژه را 18 ماه دانست و اضافه کرد: با پیش بینی و تلاش همه شرکت های همکار و سازمان های مربوطه در صدد هستیم زمان اجرای آن را به 12 ماه تقلیل دهیم؛ ضمن آنکه شهرداری کرمان به واقع نمی توانست به تنهایی این پروژه عظیم را اجرایی کند و در اینجا از همه دست اندرکاران اجرای این طرح قدردانی می کنم.
سیف الهی با بیان مزیت های تاریخی و استراتژیک میدان شهداء، اظهار کرد: با تاکید و حمایت استاندار محترم مبنی بر همگون سازی و زیبا سازی میدان شهداء که تاریخ شهر کرمان را رقم می زند بحدالله امروز شاهد احجرایی شدن این پروژه که ماندگار خواهد ماند، هستیم.
شهردار کرمان در پایان بهسازی و زیباسازی شهر کرمان را در پی مبارزه با حاشیه نشینی عنوان و خاطر نشان کرد: اگر شهر زیبایی داشته باشیم و امکانات مناسبی فراهم آوریم می توانیم مردم اصیل و واقعی کرمان را در متن شهر نگاه داشته و از پدیده حاشیه نشینی نیز تا حد زیادی جلوگیری نماییم.

مطالب مرتبط
بچه‌های نابینا و ناشنوای فرزانه روی خود را با سیلی سرخ‌ می‌کنند روز گذشته پیامی در شبکه‌های مجازی دست به دست می‌گشت به این شرح: (درود بیکران به یاران وصل خوابگاه مجتمع ناشنوایان دخترانه فرزانه کرمان امروز جهت تهیه غذا برای دانش آموزان ناشنوای خود نیازمند کمک و همدلی فوری شما عزیزان می باشد. تلفن […]
کرمانی ها ۹ میلیارد تومان بدهی به آبفار دارند مدیرعامل آبفار استان کرمان از بدهی ۹ میلیارد تومانی مردم به شرکت آب و فاضلاب روستایی این استان خبر داد. به گزارش مهر، علی رشیدی صبح دیروز در کارگاه انرژی که با حضور مدیر انرژی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور برگزار شد با اشاره به […]
اجرای طرح ایمن‌سازی بازار کرمان ۷۰ درصد پیشرفت داشته است مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان گفت: در راستای اجرای پروژه بهسازی بازار بزرگ کرمان، طرح ایمن سازی بازار با ۷۰ درصد پیشروی در حال انجام است. به گزارش نشانه نیوز، محمدحسین مومنی در گفت‎‌وگو یی با بیان اینکه باید به […]
تدبیر تنها نیست همه چیز از آن روزی شروع شد که دکتر محمدرضا عارف در حرکتی فداکارانه و برای مصالح اصلاحات و کشور از نامزدی انتخابات ریاست جمهوری انصراف داد. همه نگاه ها به مردی دوخته شد که با کلید تدبیر و امید آمده بود تا هشت سال سخت را از ذهن های مردم ایران […]
دیگر مطالب شماره 363

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.