اخبار آبفا

منتشر شده در صفحه کرمان ویج | شماره 597

شناسایی بیش از 100 فقره انشعاب غیرمجاز در خاتون آباد شهربابک
علی ابراهیمی مدیر امور آب شهرستان شهربابک با بیان این‌که ساماندهی انشعابات غیرمجاز طبق یک برنامه‌ریزی منسجم در حال انجام است، عنوان‌کرد: در حال حاضر بیش از 100 فقره انشعاب غیرمجاز در خاتون آباد شناسایی شد که مراحل تبدیل به مجاز یا قطع آنها در حال طی شدن است. وی با اشاره به این‌که بیشترین انشعابات غیرمجاز در مناطق حاشیه‌نشین شهرها قرار دارد و ساکنان این مناطق به‌صورت ثبت نشده و غیرمجاز از آب استفاده می‌کنند، افزود: وجود اشتراک‌های غیرمجاز در شهرها هزینه‌های جاری ادارات آبفا را افزایش داده و ارائه خدمات مطلوب به مردم را با مشکلاتی مواجه کرده است. ابراهیمی با بیان این‌که استفاده غیرمجاز از شبکه آب شهری براساس ماده 660 قانون مجازات اسلامی جرم بوده و مشمول جریمه است، تصریح‌کرد: در واقع کسانی که از طریق انشعابات غیرمجاز به شبکه وصل می‌شوند، علاوه بر نپرداختن هزینه خدمات خود و با تجاوز به حقوق دیگر مشترکان، شبکه را در معرض خطر آلودگی قرار می‌دهند؛ به همین خاطر موضوع شناسایی انشعابات غیرمجاز با حساسیت ویژه دنبال می‌شود. خاتون آباد با 1400 مشترک در 40 کیلومتری شهربابک قرار دارد.

اجرای23 کیلومتر شبکه فاضلاب در شهر کرمان
طی سال گذشته ،23 کیلومتر شبکه فاضلاب در شهر کرمان اجرا شد. محمدعلی سیاهکویی مجری پروژه فاضلاب شهر کرمان گفت: در سال گذشته با توجه به عدم دریافت اعتبارات تخصی داده شده ،23 کیلومتر شبکه فاضلاب با اقطار 200 الی 1200 میلیمتر در شهر کرمان اجرا شد. وی افزود: در سال گذشته 9 میلیارد و 300 میلیون ریال از محل اعتبارات عمرانی به منظور اجرای شبکه فاضلاب اختصای یافت که تنها 1 میلیارد و 900 میلیون ریال آن دریافت گردید و با وجود کمبود شدید اعتبارات ،عملیات احداث مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب نیز آغاز شد همچنین طی این مدت 5237 فقره انشعاب فاضلاب واگذار گردید. مجزی پروژه فاضلاب شهر کرمان در ادامه بیان داشت: در سال 93 نیز از 6 میلیارد و 700 میلیون ریال اعتبار اختصاص یافته تنها 3 میلیارد و 500 میلیون ریال از آن دریافت گردید. سیاهکویی در پایان با بیان این مطلب که از زمان آغاز اجرای پروژه فاضلاب شهر کرمان 41 کیلومتر شبکه اجرا گردیده،اظهار امیدواری نمود که مشکلات تامین اعتبار پروژه فاضلاب برطرف گردد.

نصب اتصالات مکانیکی
تاسیسات تله متری در خروجی مخزن s3 رفسنجان
عملیات نصب اتصالات مکانیکی تاسیسات تله متری در خروجی مخزن s3 رفسنجان با موفقیت به پایان رسید. محمود مرادی رئیس اداره نظارت بر بهره برداری شرکت آب وفاضلاب رفسنجان گفت:در راستای اجرای طرح تله متری عملیات جایگزینی اتصالات مکانیکی تاسیسات تله متری به جای خط اصلی 600 میلیمتر ورودی آب شرب شهر رفسنجان در ساعت 23 و 45 دقیقه نیمه شب مورخ 17/1/95 آغاز و در ساعت 2 بامداد 18/1/95 با موفقیت به پایان رسید. وی افزود: در حین عملیات اجرایی محمدی انارکی نماینده محترم منتخب مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی و ملانوری فرماندار محترم رفسنجان و همراهان از عملیات اجرایی بازدید نمودند. در این بازدید ابتدا سالاری مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب رفسنجان ضمن عرض خیر مقدم وخوشامد گویی، گزارشی از اجرا و اهداف طرح تله متری تاسیسات آب رفسنجان ارائه نمود .سپس فرماندار رفسنجان ضمن تبریک سال نو وبیان این موضوع که انتخاب نیمه شب برای اجرای کار نوعی ایثارگری می باشد، از مدیر عامل و کارکنان شرکت آب و فاضلاب رفسنجان تشکر و قدر دانی نمود و سپس نماینده محترم مردم رفسنجان و انار ضمن تبریک سال نو از کارکنان شرکت آب و فاضلاب رفسنجان تشکر کرد.

16

نوشته های مرتبط


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 0
  • امروز: 726
  • دیروز: 1,150
  • هفته: 4,587
  • ماه: 15,694
  • سال: 690,472