خبر

منتشر شده در صفحه صفحه دوم | شماره 361

توفان در شهداد خسارت بر جا گذاشت

دبیر ستاد مدیریت بحران بخش شهداد گفت: وزش توفان در این بخش بیش از ۳۰ میلیارد ریال خسارت بر جا گذاشت.
ماشاءالله پورحسینی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: توفان روز گذشته – یکشنبه – به بخش های کشاورزی، شبکه برق و مخابرات آسیب جدی وارد کرد.
وی گفت: بیشترین خسارت توفان به بخش کشاورزی از جمله مرکبات، نخیلات، سیفی جات، یونجه، سیر و گندم وارد شد.
رییس جمعیت هلال احمر بخش شهداد افزود: وزش توفان ۳۰۰ میلیون ریال هم به شبکه برق خسارت زد که بر اثر آن برق نقاطی از این شهرستان چندین ساعت قطع بود.
توفان با سرعت ۱۱۰ کیلومتر بر ساعت شهداد را درنوردید و زندگی مردم را دچار اختلال کرد.

۳۳ درصد مدارس کشور را خیرین می سازند

رییس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور گفت: ۳۳ درصد مدارس کل کشور توسط خیرین ساخته می شود.
رضا حافظی افزود: خیرین استقبال خوبی برای مدرسه سازی انجام داده و ۵۵۰ هزار نفر خیر در داخل کشور و یکهزار خیر هم در سایر کشورهای جهان این پرچم را بر دوش گرفته اند. وی گفت: خیرین مدرسه ساز علاوه بر ایران در سایر کشورهای مسلمان هم فعالیت دارند به نحوی که پنجم اسفند ماه سال جاری در کشور هند حضور پیدا می کنیم و قصد داریم تا مدارس ایرانی را در سایر کشورها احداث کنیم و معلمان ایرانی هم در این مدارس فعالیت کنند. وی بیان کرد: خیرین مدرسه ساز در عرصه ای حضور پیدا کرده اند که این عرصه برای ارتقای سطح علمی دانش آموزان تلاش می کند.

رونمایی از محصولات دانش بنیان

محصولات دانش بنیان یک شرکت تولیدی در زمینه تولیدات لمسی و هوشمند با حضور استاندار کرمان رونمایی شد.
مدیرعامل شرکت نگار هوشمند در حاشیه رونمایی از این محصولات دانش بنیان در جمع خبرنگاران گفت: این شرکت تنها تولید کننده ۱۰۰ درصد بومی بردهای هوشمند داخل ایران است. مهدی آرقم افزود: سالانه دو هزار برد توسط این شرکت تولید می شود و ۵۸ نفر پرسنل در زمینه تولید محصولات مشغول به فعالیت هستند. وی بیان کرد: این فعالیت سه سال شروع شده است و از سراسر کشور برای این محصول سفارش می شود. وی از جمله مشکلات برای ادامه کار را وام های با سود بالا عنوان کرد و گفت: وجود محصولات خارجی مشابه حتی با دو برابر قیمت از جمله مواردی است که ادامه کار را سخت می کند.

13

نوشته های مرتبط


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 5
  • امروز: 5,732
  • دیروز: 15,292
  • هفته: 48,071
  • ماه: 64,649
  • سال: 144,703