خبر

شنبه 21 فروردین 1395

توفان در شهداد خسارت بر جا گذاشت

دبیر ستاد مدیریت بحران بخش شهداد گفت: وزش توفان در این بخش بیش از 30 میلیارد ریال خسارت بر جا گذاشت.
ماشاءالله پورحسینی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: توفان روز گذشته – یکشنبه – به بخش های کشاورزی، شبکه برق و مخابرات آسیب جدی وارد کرد.
وی گفت: بیشترین خسارت توفان به بخش کشاورزی از جمله مرکبات، نخیلات، سیفی جات، یونجه، سیر و گندم وارد شد.
رییس جمعیت هلال احمر بخش شهداد افزود: وزش توفان 300 میلیون ریال هم به شبکه برق خسارت زد که بر اثر آن برق نقاطی از این شهرستان چندین ساعت قطع بود.
توفان با سرعت 110 کیلومتر بر ساعت شهداد را درنوردید و زندگی مردم را دچار اختلال کرد.

33 درصد مدارس کشور را خیرین می سازند

رییس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور گفت: 33 درصد مدارس کل کشور توسط خیرین ساخته می شود.
رضا حافظی افزود: خیرین استقبال خوبی برای مدرسه سازی انجام داده و 550 هزار نفر خیر در داخل کشور و یکهزار خیر هم در سایر کشورهای جهان این پرچم را بر دوش گرفته اند. وی گفت: خیرین مدرسه ساز علاوه بر ایران در سایر کشورهای مسلمان هم فعالیت دارند به نحوی که پنجم اسفند ماه سال جاری در کشور هند حضور پیدا می کنیم و قصد داریم تا مدارس ایرانی را در سایر کشورها احداث کنیم و معلمان ایرانی هم در این مدارس فعالیت کنند. وی بیان کرد: خیرین مدرسه ساز در عرصه ای حضور پیدا کرده اند که این عرصه برای ارتقای سطح علمی دانش آموزان تلاش می کند.

رونمایی از محصولات دانش بنیان

محصولات دانش بنیان یک شرکت تولیدی در زمینه تولیدات لمسی و هوشمند با حضور استاندار کرمان رونمایی شد.
مدیرعامل شرکت نگار هوشمند در حاشیه رونمایی از این محصولات دانش بنیان در جمع خبرنگاران گفت: این شرکت تنها تولید کننده 100 درصد بومی بردهای هوشمند داخل ایران است. مهدی آرقم افزود: سالانه دو هزار برد توسط این شرکت تولید می شود و 58 نفر پرسنل در زمینه تولید محصولات مشغول به فعالیت هستند. وی بیان کرد: این فعالیت سه سال شروع شده است و از سراسر کشور برای این محصول سفارش می شود. وی از جمله مشکلات برای ادامه کار را وام های با سود بالا عنوان کرد و گفت: وجود محصولات خارجی مشابه حتی با دو برابر قیمت از جمله مواردی است که ادامه کار را سخت می کند.

کرمان
مطالب مرتبط

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *