پاکسازی نمادین یکی از مسیرهای گردشگری کرمان توسط مسئولین

سه شنبه 17 فروردین 1395

پاکسازی نمادین یکی از مسیرهای گردشگری کرمان توسط مسئولین
فاطمه پورمرادی
پاکسازی نمادین زباله با هدف اموزش صبح سه شنبه هفده فروردین با حضور گسترده مسئولین استان کرمان برگزار شد. ده بالا منطقه ای گردشگری با قدمت 500 ساله به طول 18 کیلومتر است.
فرشته خالقی ،دکترای محیط زیست و رییس اداره مرکز تحقیقات محیط زیست استان کرمان در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت:در راستای ارتقاء فرهنگ زیست محیطی استان مسئولین مرتبط با این حوزه مانند شهرداری، محیط زیست، معاونت عمرانی استانداری ،مدیر کل امور شهری استانداری کرمان تصمیم به پاک سازی یکی از مناطق گردشگری استان کرمان گرفت که مسیرگردشگری ده بالا انتخاب شد. وی گفت :250 الی 300 نفر براورد شرکت کنندگان در این مراسم است و در حدود 1 کیلومتر پاکسازی نمادین مسئولین صورت گرفت . رییس اداره مرکز تحقیقات محیط زیست استان کرمان اذعان کرد: با توجه به اینکه 13 فروردین روز طبیعت است اما مردم متاسفانه در آن روز صدمات و خساراتی به محیط زیست زده می شود. وی ادامه داد:امسال تلاش های زیای در راستای فرهنگسازی برای این روز انجام دادیم. پوستر و بروشور هایی توزیع شد، از طریق وب سایت سازمان و کانال های اموزشی هم در مدارس طرح زیستیار کوچک که باعث شد بچه ها بر روی خانواده تاثیر بگذارند اجرا شد. وی خاطر نشان کرد: به حمد الله توانستیم امسال با فرهنگسازی و اموزش تاثیرگذار باشیم و نتیجه ان را ببینیم.
محمود صفر زاده، مدیرکل محیط زیست استان کرمان نیز در گفتگو با خبرنگار ما بیان کرد: ما به مناسبت های مختلف اقدامات خود جوش و نمادین را در سطح استان انجام میدهیم .وی عنوان کرد: اما این کار ها به عنوان حرکت های نمادین است که باید فرهنگسازی شود تا این کار در خانواده ها انجام شود و اگر همه شهروندان به وظیفه شان عمل کنند ما شاهد چنین پدیده های زشتی نخواهیم بود. وی ادامه داد:اگر تک تک ما وظیفه شهروندی خود را انجام دهیم قطعا در اینده محیط زیست زیبا تر را خواهیم بود . وی گفت: در مسیر های گردشگری شهرداری،بخشداری، دهیاری، راهدارخانه ها و … مسئول مدیریت پسماند در این جاده ها هستند . صفرزاد در پایان گفت:ما کلاس های اموزشی و ورکشاپ زیادی در این زمینه ها با حضور بخشدار ها، معاون های عمرانی و شهردار ها برگزار کردیم. حتی برای تک تک دهیارها برنامه داشتیم که اموزش دهیم، هم در حوزه پسماند و مدیریت منابع اب و هم در حوزه مشاغل سبز و کار افرینی سبز و اقتصاد سبز.

کرمان
مطالب مرتبط

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.