خبر

منتشر شده در صفحه جامعه | شماره 591

درختی بنشان، تا وقتت
را با گوشی موبایل تلف نکنی!
فکر کنم این روزها، بیشتر وقت آزاد کارمندان در حین کار یا مسافران هنگام مسافرت‌های درون شهری در داخل مترو و تاکسی‌ها و اتوبوس‌ها و اعضای خانواده در وقت‌های محدودی که می‌توانند با هم سپری کنند، صرف چک کردن مداوم گوشی‌های هوشمندشان می‌شود. خیلی‌ها وقت‌ها ما این کار را تکانه‌ای انجام می‌دهیم، مثلا می‌توانیم بمانیم و یک ساعت بعد کانال‌های تلگرام را به صورت گزینش‌شده چک کنیم، اما در عمل هر چند دقیقه یک بار اپلیکیشن تلگرام را احضار می‌کنیم. حالا تصور کنید در حال انجام یک پروژه کاری، درس خواندن و یا نوشتن مقاله باشید، این همه حواس‌پرتی به کل شما را از هدفتان دور خواهد ساخت. اما خوشبختانه ما اپلیکیشن‌هایی داریم که هر یک به صورتی، سعی می‌کنند این عادت را از سرتان بپرانند و باعث ترک اعتیاد سایبری شما شوند! یکی از اپلیکیشن‌های خوب در این زمینه، اپلیکیشن Forest است. شیوه کار با این اپلیکیشن خیلی ساده است: وقتی می‌خواهید کار مهمی انجام بدهید، اپلیکیشن را باز می‌کنید، تایمر اپلیکیشن به کار می‌افتد و شما بوته کوچکی را می‌بینید که در حال رشد آهسته است. حالا اگر شما اراده به خرج بدهید و نیم ساعت اصلا دست به سمت گوشی‌تان نبرید، این بوته یا نهال به تدریج رشد می‌کند و تبدیل به یک درخت می‌شود. به تدریج، وقتی در کار خود استمرار به خرج دادید، یک نهال شما تبدیل به یک جنگل از درختان تناور می‌شود. همان طور که دیدید این اپلیکیشن بسیار ساده از شیوه بازی‌وار‌سازی برای کار خود استفاده می‌کند و بدون پیچیدگی‌ها فنی و یا شیوه‌های تحمیلی مثل بلوک کردن سایت‌ها، سعی می‌کند یک عادت را در ذهن شما شکل بدهد. در عین حال این رشد نهال و تبدیل شدن به آن یک درخت، از نظر نمادین هم می‌تواند جالب باشد. این اپلیکیشن نسخه‌های ویندوز، اندروید و iOS و پلاگین‌های فایرفاکس و کروم دارد. درنتیجه با هر سیستم عاملی می‌توانید درخت بنشانید و چه نکوتر که برای تعطیلات برنامه ریزی داشته باشیم./منبع:یک پزشک

تقدیر سازمان ملل
از هنرمند ایرانی
نتایج مسابقه‌ای که با حمایت دفتر امور خلع سلاح ملل متحد و به منظور بزرگداشت هفتادمین سالگرد نخستین قطعنامه مجمع عمومی سازمان ملل متحد که آرمان حذف کلیه سلاح‌های‌ هسته‌ای و سلاح‌های کشتار جمعی را بنیان گذاشت، برگزار شد؛ شامل نام سه برنده و تقدیر از ٩ طراح دیگر به‌تازگی اعلام شد.این مسابقه با هدف افزایش آگاهی نسبت به ضرورت خلع سلاح هسته‌ای و تشویق شهروندان سراسر جهان برای رساندن پیام و استفاده از استعدا‌دهای هنری خود جهت ترویج جهانی عاری از سلاح‌های هسته‌ای برگزار شد. نفر اول این رقابت جهانی از کشور پِرو و نفرات دوم و سوم از ایالات متحده آمریکا بودند.پوستر کاظم بکایی در میان ٩ پوستری به چشم می‌خورد که توسط هیأت داوران مسابقه طراحی پوستر خلع سلاح سازمان ملل متحد تقدیر شد.

رئیس پلیس راهور خبر داد:
افزایش نرخ جریمه‌های رانندگی از صبح امروز
رئیس پلیس راهور ناجا با اشاره به آمادگی کامل ماموران و دوربین‌های پلیس از افزایش نرخ جریمه‌های رانندگی از صبح سه‌شنبه ٢۵ اسفند خبر داد. سردار تقی مهری با اشاره به اجرایی‌شدن نرخ‌های جدید تخلفات رانندگی از صبح امروز اظهار کرد: با توجه به این‌که مصوبه جدید هیأت دولت درخصوص افزایش نرخ جرایم رانندگی از ٢۵ اسفند لازم‌الاجراست، تمهیدات لازم برای اعمال این نرخ‌های جدید اندیشیده شده است. رئیس پلیس راهور ناجا گفت: به‌دنبال این مصوبه، تمامی پرسنل پلیس آموزش‌های لازم برای اعمال نرخ‌های جدید تخلفات رانندگی را دیده‌اند. او ادامه داد: همچنین تجهیزات فنی پلیس نیز با توجه به اجرایی‌شدن نرخ‌های جدید، به‌روز شده‌اند و نرخ‌های جریمه جدید از صبح امروز اعمال خواهد شد.مهری با بیان این‌که از میان ١٧٢ کد تخلفاتی تنها نرخ کمتر از ۴٠ کد تخلفاتی از ٢٠ تاصددرصد افزایش یافته، خاطرنشان کرد: درمصوبه اخیر هیأت دولت، نرخ ٨ تخلف حادثه‌ساز صددرصد رشد داشته و حدود ٣٢ تخلف دیگر بیش از ٢٠درصد است.

25

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :