ترامپ دلقک است

منتشر شده در صفحه سیاست نامه | شماره 582

ترامپ دلقک است

ماریو بارگاس یوسا رمان نویس و فعال سیاسی پرویی «دونالد ترامپ» نماینده حزب جمهوری خواه در انتخابات آتی ریاست جمهوری آمریکا را «دلقک و نژادپرست» خواند.
به گزارش ایسنا، «ماریو بارگاس یوسا» نویسنده پرویی برنده نوبل ادبیات که شدیدا در عرصه سیاست هم فعال است، گفت: دونالد ترامپ یک دلقک و نژادپرست است و برای آمریکا یک خطر محسوب می شود.
او گفت که اگر ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر ایالات متحده آمریکا برنده شود، حزب جمهوری خواه را به شکست می رساند.
نویسنده رمان «سور بز» که خود در انتخابات ریاست جمهوری سال 1990 پرو کاندیدا شده بود، در نشست خبری رونمایی از کتاب جدیدش در مادرید اظهار کرد: آمریکا برای بقیه دنیا مهم تر از آن است که یک دلقک، عوام فریب و نژادپرست مثل آقای ترامپ به کاخ سفید راه پیدا کند.
به گزارش گاردین، یوسا برای معرفی کتاب «پنج گوشه» راهی مادرید شده بود. این رمان در قرن نوزدهم پرو روایت می شود؛ برهه ای که در تاریخ آمریکای جنوبی اهمیت فراوانی دارد. این اثر به مردمی می پردازد که زندگی شان در آن دوران تحت تاثیر جنبش چریکی «راه درخشان» قرار گرفت.
دونالد ترامپ نماینده حزب جمهوری خواه آمریکاست که چندی پیش اعلام کرد اگر به عنوان رئیس جمهور برگزیده شود، دیواری بین مرز آمریکا و مکزیک می کشد و 11 میلیون مهاجر غیرقانونی را از این کشور اخراج می کند. او در سخنرانی کمپین خود در ماه ژوئن، مهاجران مکزیکی را قاچاقچی مواد مخدر و متجاور خواند.
یوسا 79 ساله همچنین گفت: اگر کاندیدای جمهوری خواهان دونالد ترامپ باشد، مسلما هیلاری کلینتون پیروزی بزرگی کسب می کند.
ماریو بارگاس یوسا متولد 1936 از مطرح ترین چهره های ادبیات آمریکای لاتین به شمار می رود. او طی پنج دهه گذشته آثاری چون «سور بز »، «خانه سبز »، «گفت وگو در کاتدرال» و «شهر سگ ها» را خلق کرده است. این نویسنده پرویی در عرصه سیاست و مقاله نویسی هم دست توانایی دارد و آثارش در روزنامه های معتبر اسپانیولی زبان به چاپ می رسد. یوسا در سال 2010 موفق به کسب جایزه نوبل ادبیات شد. جایزه «سروانتس» 1994 و «پرنس آستوریاس» 1986 از دیگر افتخارات او هستند.

10

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 0
  • امروز: 85
  • دیروز: 303
  • هفته: 2,868
  • ماه: 9,323
  • سال: 108,060