رییس جمهور: مردم نشان دادند که کدام سلیقه به نظر آنها نزدیک‌تر است

منتشر شده در صفحه صفحه اول | شماره 581

رییس جمهور:
مردم نشان دادند که کدام سلیقه به نظر آنها نزدیک‌تر است

رئیس جمهور نتایج انتخابات 7 اسفند را برای مردم مبارک خواند که به اندازه صدها جلد کتاب، حرف و سخن و رهنمون دارد. حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی در سومین همایش بین‌المللی خودرو اظهار داشت: ‌مردم بزرگوارو فهیم ایران با رای خود نشان دادند که کدام سلیقه به نظر آنها نزدیک‌تر است. وی با اشاره به نتیجه انتخابات تصریح کرد: دولت قبلا هم گفته است که نتیجه انتخابات هر چه باشد و ترکیب مجلس به هر شکل باشد دولت خود را موظف به احترام به آراء مردم می داند و خود را متعهد به همکاری با مجلس آینده خواهد دانست. رییس جمهور با بیان اینکه امیدواریم همه ما درس آموز از مکتب ملت ایران باشیم، تاکید کرد: امیدوارم همه ما بدانیم این ملت سربلند در هر مقطعی آراء و حرکتش تاثیرگذار در سرنوشت این کشور بوده و خواهد بود. اهم سخنان وی را به نقل از خبرآنلاین بخوانید:
همه ما باید بدانیم صاحب این کشور مردم هستند. راه و مسیر این کشور را مردم تعیین و مسیر توسعه را آراء مردم مشخص می‌کند. شیوه حکمرانی را مردم مشخص می‌کنند و در مواردی که درسیاست داخلی و در سیاست خارجی نظرات متفاوتی وجود دارد، این آراء مردم است که راه صحیح و درست را برای کشور مشخص می‌کند.
در سال 92 مردم با صدای رسا به دنیا گفتند ما اعتدال را می‌خواهیم و نه افراط را و با صدای بلند گفتند که تعامل می‌خواهیم، نه تقابل و ما می‌خواهیم مشکلاتمان با دنیا را با منطق و استدلال پشت میز مذاکره حل و فصل کنیم.
اگر کسانی هنوز فکر می‌کنند کشور باید در تقابل با دیگران باشد، هنوز پیام انتخابات 92 را با تاخیر دو ساله هم دریافت نکرده‌اند.
نیاز کشور رشد 8 درصدی است البته کشوری که در سال 91 و 92 دارای رشد منفی بوده و در شرایط رکود جهانی می‌خواهد رکود داخلی را بشکند کار ساده‌ای پیش رو ندارد اما ما در سال 93 توانستیم رشد منفی 8 فصل مداوم را پشت سر بگذاریم و به رشد مثبت 3 درصد برسیم در رشد سال گذشته صنعت نقش ارزشمندی را ایفا کرد و در میان صنایع صنعت خودرو جزو صنایع پیشران بود.
{در مورد حمایت‌های دولت از صنعت خودرو} از جمله این حمایت‌ها ممنوعیت واردات و در بعضی موارد تعرفه‌های سنگین بوده است، اما این حمایت دولت نمی‌تواند دائمی باشد. حمایت دولت از یک صنعت در برابر صنعت‌های بیرون کشور دورانی دارد که نمی‌تواند نامحدود باشد.
صنعت خودرو باید به طور کامل خصوصی سازی و رقابتی شود این که یکی دو بنگاه صنعتی درست کنیم و آن را به ملتی تحمیل کنیم که اگرمی‌خواهید، بخواهید و اگر نمی‌خواهید، نخواهید و دروازه‌ها را ببندیم که همین است و دیگر هیچ ، دولت ابدا نمی‌پذیرد.

10

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :