وزیر اطلاعات: برای پیروزی در انتخابات دیگران را انگلیسی خطاب نکنید

منتشر شده در صفحه صفحه اول | شماره 574

وزیر اطلاعات:
برای پیروزی در انتخابات دیگران را انگلیسی خطاب نکنید
پیام ما- نامزد پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه افراد نباید برای تصدی مسئولیت های دنیوی دیگران را تخریب کنند، از نامزدهای انتخابات خواست برای پیروزی در این عرصه دیگران را انگلیسی خطاب نکنند. به گزارش ایرنا حجت الاسلام سید محمود علوی دیروز در جمع نمازگزاران در مصلای قرچک افزود: نباید در جریان برگزاری انتخابات به دیگران تهمت زده و به آنان آسیب وارد کرد چرا که در شرع مقدس اسلام تهمت زدن به دیگران جایز نیست و بزرگترین ویژگی پیامبر اسلام(ص)، اخلاق مداری است.
وی تصریح کرد: امروز ایران اسلامی از امنیت و اقتدار کامل برخوردار است و همه وظیفه داریم تا از این آرامش حراست کرده و از اقداماتی که موجب مخدوش شدن شادی و آرامش مردم می شود، پرهیز کنیم. نامزد پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری گفت: یکی از مهمترین مسائل مربوط به برگزاری انتخابات، رعایت اخلاق از سوی همه افراد است چرا که ما در کشوری اسلامی زندگی می کنیم که مبنای این دین، اخلاق مداری است. علوی افزود: اگر افراد در غم شهادت امام حسین (ع) و یاران با وفای ایشان به سر و سینه می زنند نباید از راه معصیت و گناه به پست و مقام دنیوی برسند.
وی تأکید کرد: نباید برای اهداف سیاسی چند روزه دنیا، ارزش های اخلاقی را زیر پا گذاشت، رفتن به مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری این قدر ارزش ندارد که به هر کار ناشایست و زشت مرتکب شد. نامزد مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: باید هوشیار بود، دشمن در کمین نشسته و تلاش دارد که انتخابات ایران اسلامی را مخدوش کرده و آن را وارد حاشیه کند. وی با اشاره به اینکه انتخابات یک نتیجه و یک پیام دارد گفت: نتیجه انتخابات این است که فرد به مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان راه پیدا می کند ولی پیام انتخابات که مورد تأکید مقام معظم رهبری نیز می باشد به حضور پرشور مردم در انتخابات بستگی دارد.
گفتنی است با شروع زمان تبلیغات کاندیداهای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری، لیست «خبرگان مردم» با سرلیستی اکبر هاشمی رفسنجانی اولین لیستی بود که برای استان تهران منتشر شد.
در این لیست نام حسن روحانی، ابراهیم امینی، محمد امامی کاشانی، محمود علوی، محمد‌علی موحدی‌کرمانی، ابوالفضل میرمحمدی، محمد محمدی نیک (ری شهری)، محسن قمی، محمدعلی تسخیری، محمد سجادی عطا آبادی، قربانعلی دری نجف آبادی، هاشم بطحایی، محمدحسن زالی ( فاضل گلپایگانی)، نصراله شاه آبادی و محسن اسماعیلی آورده شده است، اما خبری از نام آیت الله محمد یزدی رئیس کنونی مجلس خبرگان، آیت الله جنتی دبیر شورای نگهبان و آیت الله مصباح یزدی که هر سه نفر از تهران کاندیدا شده‌اند، در لیستی که به نام هاشمی منتشر شده، نیست. در فضاهای مجازی برخی گروه‌ها و کانال‌ها با بازنشر لیست هاشمی از مردم می خواهند به پای صندوق‌های رای رفته و به لیست هاشمی رای بدهند تا این سه نفر در این انتخابات رای نیاورند. یکی از نویسندگان بی بی سی فارسی نیز تحلیل کرده که اگر چند درصد مردم رای دهند، این سه نفر رای نمی آورند. در کنار نام این آیات، نام علم الهدی و احمد خاتمی نیز به چشم می خورد.
این روند، واکنش برخی رسانه‌ها و چهره‌ها را به دنبال داشته و برخی این لیست را «انگلیسی» می خوانند. رسانه‌های نزدیک به یک طیف خاص از جمله وطن امروز و جوان نیز این موضوع را در خط‌های خبری خود قرار داده اند.

14

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 7
  • امروز: 231
  • دیروز: 338
  • هفته: 2,861
  • ماه: 15,620
  • سال: 76,536