محمدرضا عارف در جمع دانشجویان دانشگاه تهران: گام دوم را در هفت اسفند محکم تر از گام اول بردارید

منتشر شده در صفحه سیاسی | شماره 573

محمدرضا عارف در جمع دانشجویان دانشگاه تهران:
گام دوم را در هفت اسفند محکم تر
از گام اول بردارید

پیام ما- روز گذشته دکتر محمدرضا عارف، رییس شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان و معاون اول دولت اصلاحات به دانشگاه تهران رفت و از دانشجویان خواست که برای برداشتن گام دوم پس از انتخابات ریاست جمهوری 92، روز جمعه پای صندوق ها بیایند. گزیده صحبت های عارف را در ادامه بخوانید:
در فضای ناامیدی که در سال‌های ۹۰ به بعد حاکم بود شما به میدان آمدید و به تبع مردم نیز به پیروی از شما حماسه‌ای را خلق کردند که ما به آن افتخار می‌کنیم.
یکی از دستاوردهای این حماسه به فرجام رسیدن برجام بود و این مسیر باید به کمک شما جوانان و دانشجویان در ۷ اسفند که مهم‌ترین رویداد سیاسی کشورمان در سال ۹۴ است، ادامه یابد. برگزاری انتخابات بخصوص انتخابات ۷ اسفند هم از نگاه خارج از کشور و هم در داخل کشور باتوجه به شرایط کشور در منطقه برای ما بسیار حائز اهمیت است.
شما توانستید گام اول را در سال ۹۲ به خوبی بردارید اما همچنان وظیفه شما ناتمام است و باید گام دوم را در اسفند ۹۴ محکمتر و مصمم‌تر بردارید تا گام‌های بعدی سیاسی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۶ و شورا‌ها محکم‌تر برداشته شود.
اصلاحات باتوجه به نقشی که در گام اول داشت و همچنین برآورد مشارکت حداکثری مردم، ارتقای ظرفیت مردم سالاری در کشور و ترجیح منافع ملی بر منافع جریانی به میدان آمده است که رقابت در چارچوب اخلاق و عقلانیت از جمله اولویت‌های اصلی ائتلاف اصلاح طلبان به شمار می‌آید.
ما اخلاق را یک ضرورت می‌دانیم و به هیچ وجه برای رسیدن به اهداف کوتاه‌مدت از اخلاق رو برنمی‌گردانیم یا برای اینکه در یک پروژه به موفقیت برسیم، اخلاق را زیر پا نمی‌گذاریم.
شعار اصلی ما حضور حداکثری در انتخابات در هر شرایطی است و قرار نیست به خاطر محدودیت‌ها و مشکلاتی که در گذشته بوجود آمد شانه خالی کنیم و حضور کمرنگی داشته باشیم.
رقبا چرا به جای اینکه عملکرد خودشان را در سه مجلس اخیر ارائه دهند به تخریب می‌پردازند؟ چرا این‌ها کارنامه خود را ارائه نمی‌کنند تا مردم با آگاهی در مجلس دهم رای دهند.
مجبور هستیم در صورت ورود به مجلس در تنظیم برنامه ششم به برنامه چهارم بازگردیم.
سوال می‌شود که چرا دولت روحانی کارانه عملکرد نمی‌دهد؛ شما بگویید چه شرایطی را تحویل دولت یازدهم داده‌اید؟ تحقیق و تفحص‌ها در دو سال آخر مجلس به هیچ وجه با دو سال اول قابل مقایسه نیست.
عملکرد مجلس در جلوگیری از بهم ریختن ساختار‌ها، هزینه‌کرد بالای درآمد نفتی و جلوگیری از اختلاف کوچک و بزرگ چه بود؟
چه می‌شود که سخن بی‌ربط رسانه خارجی که اهدافش را همه ما می‌دانیم ملاک قضاوت قرار می‌گیرد؟ آیا این رسانه‌ها هیچ وقت خیر و صلاح ما را می‌خواستند؟

12

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 0
  • امروز: 55
  • دیروز: 325
  • هفته: 1,377
  • ماه: 6,340
  • سال: 68,426