محمد غرضی وزیر سابق پست و تلگراف و تلفن: دولت روحانی حاصل تلاش های هاشمی است

منتشر شده در صفحه صفحه اول | شماره 562

محمد غرضی وزیر سابق پست و تلگراف و تلفن:
دولت روحانی حاصل تلاش های هاشمی است

تمام کسانی که پایگاه اجتماعی دارند و با انقلاب موافق هستند حتی به صورت ظاهری باید در دایره حاکمیت نگه داشته شوند.
محمد غرضی وزیر سابق پست و تلگراف و تلفن با اشاره به حاشیه‌هایی که بعد از سخنرانی هاشمی رفسنجانی در سالروز ورود امام به کشور ایجاد شد گفت: من آقای هاشمی را از سال 42 می‌شناسم و بر این باور هستم که او کشور و انقلاب را برای خود می‌داند.
وزیر سابق نفت در مصاحبه با خبرنگار عصر ایران خاطر نشان کرد: هاشمی همیشه جریان اجتماعی را بر جریان سیاسی ترجیح می‌دهد. او فعالیت‌های خود را بر اساس موج اجتماعی انجام می‌دهد.
نماینده سابق مجلس شورای اسلامی افزود:«وقتی انقلاب شد، او حزب درست کرد و زمانی که فتیله حزب پایین آمد، حزب جمهوری اسلامی را رها کرد. جنگ پیش آمد مسئولیت جنگ را به عهده گرفت. صلح اتفاق افتاد، طرفدار صلح شد. وقتی کشور رئیس جمهور می‌خواست،آقای هاشمی وسط کار است و دو دوره ریاست قوه مجریه را به عهده می‌گیرد.»
وی ادامه داد:«وقتی دید مردم پشت سر خاتمی هستند در انتخابات 76 از او حمایت کرد. در سال 84 به میدان رقابت آمد اما وقتی موفق نشد تبدیل به منتقد شماره یک دولت شد. در سال 92 هم وقتی رد صلاحیت شد به صورت تمام قد در حمایت از روحانی وارد صحنه انتخابات شد.»
غرضی افزود:«دولت روحانی و رای مردم حاصل تلاش‌های هاشمی است. اصلاً رای به روحانی به هاشمی بود. تمام اعضای کابینه دولت یازدهم از نظر فکری نزدیک به هاشمی هستند.»
نامزد انتخابات ریاست جمهوری یازدهم خاطر نشان کرد:«روحانی تربیت شده هاشمی است. وقتی او طلبه جوانی بود که از انقلاب دفاع می‌کرد، جذب هاشمی شد و همیشه با او همراه بود چه زمان جنگ و چه زمان بعد از آن.»
استاندار سابق خوزستان تصریح کرد:«هاشمی و روحانی در اداره کشور لیبرال دموکرات هستند.»
وی گفت:«در جامعه ایران دو بخش منزوی شده داریم. اول کسانی که به دلیل برخی نامهربانی‌ها به بی بی سی و رسانه‌های خارجی پناه می‌برند و دیگر با انقلاب نیستند و دسته دوم کسانی هستند که انقلاب را دوست دارند و به جای پناه بردن به خارجی‌ها جذب هاشمی می‌شوند. هاشمی رفسنجانی مرجع کسانی است که از حکومت فاصله گرفته‌اند.»
عضو سابق شورای شهر تهران افزود:«هاشمی همیشه این هنر را داشته است که کسانی را که مورد بی مهری نظام قرار گرفته‌اند را مورد مهر خود قرار دهد.»
وی با اشاره به اینکه هاشمی را نمی شود از کشور بیرون کرد گفت:«هاشمی همیشه در نظام تعریف شده است و هیچ کس نمی‌تواند بگوید که او ضد انقلاب است و در راستای اهداف دشمن گام بر می‌دارد.»
وی خاطر نشان کرد:«از کسانی که غیر منصفانه او را می‌زنند باید پرسید که چگونه رهبرانقلاب از میان 80 میلیون ایرانی او را برای مدت طولانی برای پست حساس ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام انتخاب می‌کنند؟»
غرضی ادامه داد:«کسانی که انرژی سیاسی جامعه را صرف اهداف گروهی و حزبی خود می‌کنند خیر نمی‌بینند. این اختلاف‌ها به صلاح کشور و مردم نیست.»

15

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :