استیضاح وزیر راه شکست خورد رای آخوندی از رای اعتمادش بیشتر شد

منتشر شده در صفحه کاغذ اخبار | شماره شماره ۴۶۳

استیضاح وزیر راه
شکست خورد
رای آخوندی از رای اعتمادش بیشتر شد
دیروز استیضاح آخوندی در مجلس انجام شد و بر خلاف انتظار استیضاح کنندگان، آخوندی بیش از رای زمان رای اعتماد ، رای آورد. به گزارش خبرآنلاین، استیضاح دیروز در شرایطی آغاز شد که رئیس جمهور در مجلس حضور نداشت و به جای آن جهانگیری در حمایت از وزیر به مجلس آمده بود. موسی الرضا ثروتی نخستین نماینده ای بود که در مخالفت با وزیر پشت تریبون مجلس رفت. او گفت که چابکی زمان آقای نیکزاد را با الآن مقایسه کنید.
پس از او مجتبی رحماندوست پشت تریبون مجلس رفت و صدای اورا از مجلس پخش کرد. در میان سخنان مخالفان وزیر مدام صدای الله اکبر از صحن علنی مجلس شنیده می شد. موسوی لارگانی هم از جمله نمایندگانی بود که با وزیر مخالف بود و او را متهم کرد که می خواهد روستاییان را مجازات کند. هاشمی رئیس کمیسیون عمران هم به مخالفت با وزیر پرداخت و کنایه ای هم به او زد که «آقای آخوندی مگر شما آخوندی که فتوا می دهی».
پس از سخنان مخالفان ، عباس آخوندی پشت تریبون مجلس رفت تا ازعملکرد خود دفاع کند. او گفت که «این استیضاح ۵ ماه است درجریان است و من تا حالا ۴ بار از شما رای اعتماد گرفته ام» او همچنین گفت که « عمر ناوگان هوایی ۳۲ ماه کاهش پیدا کرده» پس از سخنان آخوندی، دو نفر از نمایندگان مجلس از بخشی از زمان او استفاده کردند تا از او حمایت کنند. منصور آرامی و محمدرضا باهنر موافقان وی بودند.
باهنر گفت: تعداد آرای آخوندی از رای اعتمادش بیشتر خواهد بود. پس از این دو نفر از مخالفان وزیر هم پشت تریبون مجلس رفتند. آخوندی آخرین نفری بود که دیروز برای بار دوم پشت تریبون مجلس رفت.
او گفت که به هر کس خواستید مراجعه کنید؛ توضیح می دهیم چطور قراردادهای این وزارتخانه را پاکیزه کردیم . پس از سخنان وزیر رای گیری برای طرح استیضاح آغاز شد. در نهایت لاریجانی از تریبون مجلس اعلام کرد که آخوندی با ۱۷۵ رای یک بار دیگر وزیر باقی ماند. تعداد آرای آخوندی نشان دهنده این مطلب بود که آخوندی از زمان رای اعتمادش بیشتر رای آورده است.

19

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 3
  • امروز: 7
  • دیروز: 637
  • هفته: 16,485
  • ماه: 70,434
  • سال: 154,548