در جلسه سوم دادگاه بابک زنجانی چه گذشت؟ واریز 4 میلیارد یورو به حساب سازمان تامین اجتماعی

منتشر شده در صفحه صفحه اول 462 | شماره شماره ۴۶۲

در جلسه سوم دادگاه بابک زنجانی چه گذشت؟
واریز ۴ میلیارد یورو به حساب سازمان تامین اجتماعی

سومین جلسه دادگاه بابک زنجانی به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد. گزیده ای از آنچه که در سومین جلسه دادگاه بابک زنجانی گذشت را در ادامه به نقل از ایسنا می خوانید:
قاضی صلواتی اعلام کرد: وکلای خارجی متهم ردیف اول با ارائه پیش‌نویس ضمانت‌نامه بدون قید و شرط اعلام کردند که بدهی HK را پرداخت می‌کنند.
نجفی نماینده دادستان در ادامه قرائت کیفرخواست متهمان پرونده موسوم به نفتی گفت: اوایل سال ۹۱، متهم ردیف اول با حمایت «ح.ف.ه» و «م.ش» و اعتمادی که با مشارکت یکی از بانک‌ها کسب کرده بود به دنیای معاملات نفت وارد می‌شود.
نماینده مدعی‌العموم بیان کرد: در نهایت با معرفی «ح.ف.ه» و سایر اشخاص، متهم ردیف اول موفق به اخذ مصوبه‌ای در هفتم تیر ۹۱ از ۳ وزیران سابق نفت، اقتصاد و صنعت، معدن و تجارت و رئیس سابق بانک مرکزی می‌شود. در نهایت بابک زنجانی با «ح.ف.ه» و «م.ش» و با مشارکت در عملیات متقلبانه، ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون یورو از شرکت نفت کلاهبرداری می‌کند.
معاون دادستان علت پرداخت نکردن مابقی مبالغ از سوی بابک زنجانی را تحریم شدن اف.آی.آی.بی معرفی می‌کند و می‌گوید اظهارات متهم در این راستا کاملا بی‌اساس است.
ماینده دادستان گفت: بابک زنجانی در صدد بود اف.آی.آی.بی را معتبر معرفی کند، اما بعد از تحقیقات مقدماتی مشخص شد بانک اف.آی.آی.بی دارای اسناد معتبر نیست.
نماینده مدعی‌العموم گفت: با دستوری از سوی متهم ردیف اول، ۴ میلیارد یورو در قالب یک وام سه ساله به سازمان تامین اجتماعی داده می‌شود و از حساب وی در دبی به یکی از شعبات بانک رفاه کارگران واریز می‌شود.
نماینده دادستان در حین قرائت کیفرخواست خطاب به قاضی دادگاه گفت: کارشناسان بانک مرکزی در صورت صلاحدید دادگاه بهتر است از جلسات بعدی در دادگاه حضور پیدا کنند؛ پس از اظهارنظر نماینده دادستان، بابک زنجانی گفت که این حرف دل من متهم است. قاضی صلواتی به دنبال این گفته متهم از وی خواست سکوت اختیار کند.
حمزه‌ای نماینده دادستان اظهار کرد: بابک زنجانی ۴ میلیارد یورو را به صورت ین ژاپن در حساب سازمان تأمین اجتماعی واریز می‌کند.
قرائت کیفرخواست متهم ردیف اول ساعت ۱۱:۱۵ پایان یافت و در آخر درخواست مصادره تمام اموال متهم ردیف اول را از سوی دادگاه کرد.
نوبت صبح دادگاه ساعت ۱۲ به پایان رسید و ادامه رسیدگی به نوبت عصر موکول شد.
حمزه‌ای دیگر نماینده مدعی‌العموم در ابتدای قرائت کیفرخواست متهم ردیف دوم، گفت: «م. ش» متعهد شده بود تمام محموله‌های نفتی را به فروش برساند و بابت انجام این کار از بابک زنجانی درصدی را دریافت کند.
نماینده دادستان در ادامه به ایمیلی که متهم ردیف اول در سال ۹۱ برای «م. ش» ارسال کرده اشاره می‌کند که در بخشی از آن آمده است: « … شما من را بدهکار نگه داشته و در حال حاضر برنده ماجرا هستید و به همه جا رسیده‌اید، این روزها می‌گذرد اما من ساکت نخواهم ماند. پول بارهای نفتی که گرفته‌اید را هم پرداخت نکرده‌اید … »
قاضی صلواتی در پایان جلسه دادگاه گفت: از آنجایی که وکلای متهمان برای بار دوم درخواست استمهال را مطرح کردند با هماهنگی‌های صورت گرفته و در راستای حفظ حقوق متهمان، با درخواست آنان موافقت می‌شود.
جلسه بعدی دادگاه، نهم آیان ماه برگزار می‌شود.

15

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 7
  • امروز: 417
  • دیروز: 969
  • هفته: 5,346
  • ماه: 15,839
  • سال: 86,636