خبر

1394/07/11

كشف 293 كيلوگرم ترياك از
خودروی زانتيا در کهنوج
فرمانده انتظامي «کهنوج» استان كرمان از كشف 293 کيلوگرم ترياك، توقيف يک دستگاه خودرو زانتيا و دستگيري سه قاچاقچي در عمليات پليس اين شهرستان خبر داد.
به نقل از پايگاه خبري پليس، سرهنگ «شاهپور بهرامي» در تشريح اين خبر گفت: پليس کهنوج با گسترش چتر اطلاعاتي خود در جنوب استان و با انجام برنامه ی چند ماهه، اطلاعاتي از تردد يك محموله مواد مخدر كه قصد انتقال مواد افيوني را داشت، مطلع شد.
وي افزود: در اين شرايط ماموران پليس امنيت عمومي شهرستان كهنوج با انجام اقدامات اطلاعاتي و پليسي ضمن کنترل راه هاي مواصلاتي ، آخرين محل تردد اين محموله را شناسايي كردند . فرمانده ی انتظامي كهنوج، اظهار داشت: پليس امنيت عمومي به همراه ماموران پليس مبارزه با مواد مخدر و يگان تکاوري 116کهنوج در يك عمليات ضربتي با اشرار و قاچاقچيان مسلح، درگير و در اين عمليات، موفق شدند يک دستگاه خودروي زانتيا حامل مواد مخدر را توقيف و در بازرسي از آن 293 كيلوگرم تریاک را كشف کنند. سرهنگ بهرامي بيان كرد: در اين رابطه سه نفر قاچاقچي دستگير و به همراه مواد كشف شده براي سير مراحل قانوني تحويل مقامات قضايي شدند. وي تاکید کرد: از شهروندان مي خواهيم تا در صورت برخورد با هرگونه موارد مشكوك در زمينه انتقال، فروش و توزيع مواد مخدر، سريعأ مراتب را از طريق سامانه 110 به پليس اطلاع دهند تا در اسرع وقت نسبت به شناسايي و دستگيري متهمان اقدام شود.

برپايي غرفه هاي مشاوره قضايي و خدمات پزشكي در محوطه مصلا
معاونت حقوقي و قضايي و معاونت بهداشت، امداد و درمان فرماندهي انتظامي استان كرمان با برپايي غرفه هايي در محوطه مصلاي كرمان در روز نمار جمعه به ارائه خدمات پرداختند.
به نقل از پايگاه خبري پليس، محوطه ي مصلاي كرمان امروز حال و هواي خاصي داشت و پليس در استانه ی فرا رسيدن هفته ی ناجا با حضور در بين مردم به ارائه خدمات پرداخت. يكي از اين غرفه ها، غرفه معاونت حقوقي و قضايي فرماندهي انتظامي استان كرمان بود. سرهنگ اسدي در گفتگو با خبرنگار پليس ضمن تبريك هفته ناجا، گفت: امروز با برپايي اين غرفه در پي آنيم تا با ارائه مشاوره هاي حقوقي مردم شريف كرمان را راهنمايي كنيم. وي افزود: متخصصان حقوقي پليس مردم را با حقوق ضابطيت آشنا و 142 ماموريت پليس را از ديدگاه قضايي و حقوقي براي عموم تشريح مي كنند.
سرهنگ اسدي اضافه كرد: امروز برنامه داريم تا در تمام جوانب قضايي پاسخگوي شهروندان باشيم و رضايت انان را جلي كنيم اما تمركز كار ما بر مسائل قضايي مرتبط با ماموريت هاي پليس است. وي از ديگر برنامه هاي معاونت حقوقي و قضايي در هفته ناجا را افزايش تعامل پليس با دستگاه قضا عنوان كرد و گفت: در اين هفته به دنبال جلب هر چه بيشتر مشاركت مردمي هستيم. سپس به سراغ غرفه هاي معاونت بهداشت، امداد و درمان فرماندهي انتظامي استان رفتيم. دكتر قرايي با رويي گشاده پاسخگوي سوالات ما بود و از خدمات ارائه شده در اين غرفه گفت. وي بيان داشت: در اين غرفه تجهيزات مرتبط با سنجش فشار خون، قند خون، وزن، قد و ديگر اقدامات پزشكي مهيا شده است. قرايي امكانات ارائه شده را كاملا رايگان معرفي كرد و گفت: 4 اكيپ كامل پزشكي با آمبولانس در دو بخش مجزاي اقايان و خانم ها آماده خدمت رساني به مردم شريف كرمان هستند. وي در اين گفتگو با اعلام اين خبر كه ويزيت رايگان پزشكي و دندان پزشكي در طول هفته ناجا صورت خواهد پذيرفت، اظهار داشت: در درمانگاه ستاد فرماندهي از روز شنبه تا پنج ششنبه به ارائه خدمات خواهيم پرداخت در ضمن در شهرستان هاي استان و روستا هاي محروم شهرستان ها از جمله روستاهاي نرماشير، قلعه گنج، فارياب، فهرج، ريگان و منوجان ويزيت بيماران به صورت رايگان انجام مي شود. معاون بهداشت، امداد و درمان فرماندهي انتظامي استان در ادامه تصريح كرد: در اين مدت پخش داروي رايگان، توزيع بسته هاي بهداشتي، تقسيم بن هاي مواد غذايي و معرفي محرومان به پزشك براي مداواي بلند مدت نيز در برنامه قرار دارد. وي در پايان بار ديگر هفته ناجا را تبريك گفت و افزود: براي تمام سربازان عرصه نظم و امنيت آرزوي بهروزي و سلامتي دارم.

برگزاري آزمون استخدام پليس كرمان سعادت بزرگي بود
رئيس گزينش و استخدام پليس كرمان گفت: برگزاري آزمون پليس كرمان در روز عيد سعيد غدير خم سعادت بزرگي بود و داوطلبان ار 20 مهرماه مي توانند از نتيجه خود در آزمون آگاه شوند.
به نقل از پايگاه خبري پليس اصغر نجيب زاده روز جمعه در حاشيه ی برگزاري آزمون استخدام پليس كه در سالن امتحانات دانشگاه آزاد اسلامي واحد كرمان برگزار شد، بيان داشت: برگزاري آزمون پليس كرمان در روز عيد سعيد غدير خم سعادت بزرگي بود . وي در پاسخ به تعداد شركت كنندگان در اين آزمون گفت: در اين آزمون 701 داوطلب شركت كرده اند كه از ميان آن ها 70 نفر به استخدام پليس در خواهند آمد. نجيب زاده تحصيلات داوطلبان را در سطح ديپلم و تحصيلات عاليه ذكر كرد و افزود: تمام داوطلبان ما جنسيت مرد دارند و معدل شان بالاي 15 است و از فيزيك بدني مناسبي برخوردارند. رئيس گزينش و استخدام پليس كرمان اضافه كرد: برگزاري آزمون استخدامي پليس كرمان همه ساله در هفته ی ناجا صورت مي پذيرد و ما با توجه به سهميه هاي دريافتي، اقدام به جذب نيرو مي كنيم. وي همراهي نمايندگان حفاظت، عقيدتي- سياسي، بازرسي و همچنين فرمانده انتظامي استان را باعث بهتر برگزار شدن اين آزمون دانست و تاكيد كرد: از همكاري صميمانه مسوولان دانشگاه آزاد اسلامي واحد كرمان براي برگزاري هر چه بهتر اين آزمون كمال تشكر را داريم. نجيب زاده ضمن آرزوي موفقيت براي تمام داوطبان آزمون استخدام پليس كرمان، بيان داشت: 75 درصد راه موفقيت از طريق آزمون و 25 درصد از طريق سوابق تحصيلي محقق مي شود. وي در پايان افزود: داوطلبان ار 20 مهرماه مي توانند با مراجعه حضوري به دفتر گزينش ستاد فرماندهي انتظامي استان و همچنين تماس با شماره تلفن هاي 2183132 و 2183130 نتايج آزمون را جويا شوند.

دیگر مطالب شماره شماره ۴۵۹

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *