رئیس جمهورر در حرم مطهر امام خمینی (ره): بقاى نظام در گرو پشتیبانى مردم است

منتشر شده در صفحه کاغذ اخبار | شماره 556

رئیس جمهورر در حرم مطهر امام خمینی (ره):
بقاى نظام در گرو پشتیبانى مردم است

حجت الاسلام حسن روحانی گفت: حضور مردم در انتخابات کارساز خواهد بود، هیچ چیز نباید امید را از ما بگیرد و در هیچ شرایطی نباید به صند‌وق‎های آرا پشت کنیم. به گزارش خبرآنلاین رییس جمهور دیروز پس از تجدید میثاق با آرمان های بنیانگذار انقلاب اسلامی در حرم امام خمینی، افزود: اگر حضور مردم پای صندوق آرای خرداد ۹۲ نبود، امروز پیروزی در مذاکرات هسته ای و پایان تحریم را تجربه نمی کردیم. باید همان راه ادامه یابد. مردم ما در هر شرایطی باید پای صندوق های آرا بشتابند و بهترین ها را برای مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری برگزینند. رئیس جمهور تاکید کرد: انتظار این است که شورای محترم نگهبان امید بیشتری به جامعه ما برگرداند و مردم با فضای بازتر، توان انتخاب بیشتر و رقابت گسترده تری در انتخابات هفت اسفند مواجه باشند.
اهم اظهارات رییس جمهور را در ادامه بخوانید:
شجاعت و ایستادگی امام(ره) در برابر استبداد و قدرت های بزرگ و استعمار، شهامت و شجاعت امام در بازنگری و تغییر، در جنگ و مقاومت، در صلح و اجرای شرایط جدید پس از جنگ در کشور، همه آنها برای ما درس آموز بود. امروز هم رهبری شجاع و مدبر همان مسیر و راه را ادامه می دهد و ما دیدیم فتوای سیاسی ایشان بر حق الناس بودن رای مردم و فتوای سیاسی ایشان در نرمش قهرمانانه تا چه حد در ایجاد شرایط نوین در کشور راهگشا و تاثیرگذار بود.
اساس راه امام بازگشت عزت به این کشور بود. انقلاب امام و انقلاب اسلامی همان آزادی، استقلال و جمهوری اسلامی است. آزادی نه به معنای هرج و مرج بلکه به معنای آزادی در بیان، تصمیم، انتخابات و آزادی برای اداره کشور و استقلال نه به معنای انزوا که به معنای نهی استیلای دیگران است که ما نه بیگانه پرستیم و نه بیگانه ستیز؛ نه انزوا را می پذیریم و نه هضم در جامعه غربی را قبول می کنیم. امام از روز اول به ما یاد داد که دین و دین سالاری در کنار مردم سالاری هست و خواهد بود.
امام از روز اول به خوبی برای ما تبیین کرد که بقای نظام در صورتی امکان پذیر است که مردم پشتیبان این نظام باشند و اداره کشور با رای مردم باشد.
امام خود در بیانی دیگر فرمود که پایگاه ملی داشته باشید، کاری کنید که دل مردم را به دست آورید و با پشتیبانی مردم می توانید این نظام را حفظ کنید. امام صریح به ما گفت که جمهوری اسلامی ایران با رای مردم بوده و رئیس جمهوری و رئیس مجلس با رای مردم بوده و همه امور به دست مردم است. این جمله امام برای ما روشن می کند که پایه این نظام در چارچوب احکام، مقررات اسلامی و رای و نظر مردم است.
احترام به امام(ره) احترام به راه، اصول و بیت امام(ره) است. این ایام مبارک را به این بیت مکرم بویژه یادگار عزیز، عالم، دانشمند و فرهیخته امام (ره)، حضرت حجت السلام و المسلمین سید حسن خمینی تبریک می گویم. ما در اینجا در کنار حرم امام (ره) و این مرقد مطهر بار دیگر پیمان می بندیم که راه امام (ره) را ادامه خواهیم داد و مسیر برحق او را از یاد نخواهیم برد.

12

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :