خبر

منتشر شده در صفحه کاغذ اخبار | شماره 556

تروریست ها از میز مذاکره استفاده ابزاری نکنند
معاون عربی وآفریقای وزیر امور خارجه گفت: باید دقت و مراقبت کرد که تروریست ها باچهره ای جدید وارد گفت و گوهای ژنو نشوند و از میز مذاکره استفاده ابزاری نکنند. به گزارش ایرنا از مرکز دیپلماسی رسانه ای وزارت امور خارجه، حسین امیرعبداللهیان دیروز در گفت و گوی تلفنی با استفان دمیستورا نماینده ویژه دبیر کل سازمان ملل متحد آخرین وضعیت گفت وگوهای طرف های سوری در ژنو را بررسی کردند. امیرعبداللهیان با تاکید بر راه حل سیاسی برای برون رفت از بحران جاری سوریه ، حمایت کشورمان را از گفت وگوهای سوری – سوری در ژنو اعلام کرد و گفت: درنهایت مردم سوریه هستند که درباره آینده کشورمان تصمیم می گیرند. وی افزود: باید دقت و مراقبت کرد که تروریستها باچهره ای جدید وارد گفت و گو نشوند. به گفته امیرعبداللهیان تروریسم درآینده سوریه جایی نخواهد داشت و فقط مردم سوریه تصمیم خواهند گرفت. همچنین استفان دمیستورا نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در این گفت و گوی تلفنی، دستور کار گفت وگوی ژنو را شامل روند سیاسی ، آتش بس، مسائل انسانی و مبارزه باتروریسم عنوان کرد.

۴۵ کشته در انفجار در نزدیکی حرم حضرت زینب (ع)
منابع رسانه ای از انفجار تروریستی در نزدیکی حرم حضرت زینب (ع) در حومه دمشق و کشته شدن ۴۵ نفر و زخمی شدن بیش از ۱۰۰ نفر دیگر خبر دادند. به گزارش مهر، المنار در خبری فوری اعلام کرد که منطقه سیده زینب (ع) در حومه دمشق هدف انفجارهای تروریست ها قرار گرفت. این انفجار تروریستی در خیابان کوع السودان در نزدیکی حرم حضرت زینب(ع) رخ داد. بر اساس اطلاعات واصله این انفجار در منطقه ای نزدیک به حرم حضرت زینب(ع) رخ داده است.منابع آگاه اعلام کردند که انفجار نخست به شکل خودرو بمبگذاری شده و انفجار دوم انتحاری بوده است. این انفجار ۴۵ شهید و ۱۱۰ زخمی به جا گذاشته است. رسانه ها اعلام کردند که داعش مسئولیت این انفجار را برعهده گرفته است. شبکه الاخباریه سوریه از وقوع دو انفجار تروریستی در منطقه حرم حضرت زینب(ع) در حومه دمشق ظهر دیروز به وقت محلی خبر داد. دولت سوریه با صدور بیانیه ای انفجارهای تروریستی در نزدیکی حرم حضرت زینب (س) در دمشق را به شدت محکوم کرد.

ماهواره مصباح را پس می گیریم
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: تحریم سبب بلوکه شدن ماهواره مصباح در کشور ایتالیا شد که با لغو تحریم ها این ماهواره را پس خواهیم گرفت. به گزارش ایرنا، محمود واعظی دیروز در حاشیه افتتاحیه مرکز توانمندسازی و تسهیل گری کسب و کارهای نوپای فاوا، افزود: این موضوع را تا حصول نتیجه، پیگیری خواهیم کرد. وی با یادآوری اینکه در سیاست های کلان برنامه ششم، ابلاغی از سوی رهبر معظم انقلاب، دو بند در ارتباط با تولید محتواست، افزود: از این پس، تولید محتوا، خدمات و اپلیکیشن(نرم افزار کاربردی) از اولویت های این وزارتخانه است و ما این موضوع ها را دنبال خواهیم کرد. وزیر ارتباطات به آماده شدن زیرساخت ها در این بخش اشاره کرد و گفت: اگر می خواهیم مردم به راحتی از خدمات استفاده کنند و شغل ایجاد شود باید به این موضوع ها تقویت شوند. وی در ادامه به ورود شرکت های بزرگ فناوری به ویژه اروپایی به کشور اشاره کرد و گفت: در این زمینه از چند ماه گذشته مذاکراتی آغاز شده و با برداشته شدن تحریم ها فضا در این زمینه تغییر یافته است.

10

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 0
  • امروز: 53
  • دیروز: 144
  • هفته: 1,633
  • ماه: 7,432
  • سال: 83,340