پول مردم را نمی‌توان با هوچیگری و سروصدا خورد

منتشر شده در صفحه کاغذ اخبار | شماره شماره ۴۷۴

پول مردم را نمی‌توان با هوچیگری و سروصدا خورد
وزیر نفت با بیان این‌که رسانه ها باید از خشم مردم بترسند و کاری نکنند که تخلفات بابک زنجانی پوشش داده شود، گفت: پول مردم را نمی‌توان با هوچیگری و سروصدا خورد. به گزارش ایسنا، بیژن زنگنه دیروز در در جمع خبرنگاران درباره برخی اظهارنظرهای صورت گرفته از سوی بدهکار بزرگ نفتی علیه وزارت نفت، تاکید کرد: ایشان پول ملت را خورده‌اند و هیچ راهی ندارند؛ باید این پول را به مملکت برگردانند. وی در این باره که بابک زنجانی در نامه اخیر که به نمایندگان مجلس نوشته از مذاکره نکردن با وزیر نفت انتقاد کرده است، تصریح کرد: با نامه کاری ندارم؛ باید ١٠ هزار میلیارد تومان از پول مردم را که خورده‌اند پس دهند. زنگنه با بیان این که رسانه ها باید از خشم مردم بترسند و کاری نکنند که تخلفات بابک زنجانی پوشش داده شود، گفت: پول مردم را نمی‌توان با هوچیگری و سروصدا خورد.
وزیر نفت همچنین با اشاره به انتشار برخی اظهارنظرهای بدهکار بانکی از سوی برخی رسانه‌ها، تصریح کرد: گمان می‌کنم ایشان در برخی رسانه‌ها پول خرج می‌کنند و حرفهایی می‌زنند که این تصور ایجاد می‌شود که ایشان طلبکار هستند و ما بدهکار؛ در حالی که ایشان پول ملت را خورده‌اند و باید آن را پس بدهند. وزیر نفت همچنین درباره مذاکره با شرکتهای خارجی برای توسعه صنعت نفت گفت: اولویت نخست ما برای مشارکت با شرکتهای خارجی میدانهای مشترک، پتروشیمی و ان جی ال است.
زنگنه ادامه داد: اما این که شرکتها به کدام بخش از صنعت نفت علاقه دارند به آنها بستگی دارد؛ ضمن این‌که باید به این نکته هم اشاره کنم که قراردادهای بالادستی پیچیدگیهای خاصی دارد ومذاکره درباره آنها چندماه طول می کشد، اما خرید نفت سریع است و به محض لغو تحریمها ایران می‌تواند تولید نفت خود را ۵٠٠ هزار بشکه افزایش دهد. وی در پاسخ به این سئوال که آیا شرکتهای آمریکایی برای حضور در صنعت نفت ایران اظهارعلاقه کرده‌اند، افزود: درهای صنعت نفت به روی شرکتهای آمریکایی نیز باز است و اگر آنها تمایل به همکاری با ایران داشته باشند هیچ مشکلی نیست، منتها آنها هنوز از سوی دولتشان چراغ سبزی برای حضور در ایران دریافت نکرده‌اند. زنگنه با اشاره به این که دوران تحریم شرائط خاصی داشت که تمام شده است، گفت: در دوران پساتحریم باید با شفافیت کامل به انجام معاملات بویژه معاملات دولتی اقدام کرد.

6

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :