خودروهای لوکس قاچاق هنوز تعیین تکلیف نشدند

منتشر شده در صفحه خودرو | شماره 553

خودروهای لوکس قاچاق هنوز تعیین تکلیف نشدند

امین دلیری امروز در نشستی خبری در وزارت اقتصاد با بیان اینکه خودروهای لوکس قاچاق وارد شده به کشور هنوز تعیین تکلیف نشده و در انبارهای ما باقی مانده اند، افزود: براساس مصوبه ای که در اختیار ما قرار دارد، خودروهای لوکس ۲۵۰۰ سی سی به بالا باید برگشت داده شود.
مدیرعامل سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی با تاکید بر اینکه باید قوانین مربوط به این خودروها در کشور اصلاح شود، افزود: خودروهای خیلی لوکس قاچاق به شرط اینکه از کشور خارج شود به صورت مذاکره یا مزایده مرجوع می شود و یا در مناطق آزاد در داخل کشور می تواند استفاده شود. تا زمانی که مصوبه مربوط به این خودروها اصلاح نشود، نمی توانیم کاری انجام دهیم.
وی با اشاره به اینکه دولت باید شاخص سی سی و حجم موتور و همچنین قیمت این خودروهای لوکس را تغییر دهد، بیان کرد: این خودروها باید با تعرفه وارد کشور شود، در صورت واردات این خودروها از مبادی قانونی استفاده از آنها در داخل کشور بلامانع می شود.
دلیری درباره تعیین تکلیف اموال بابک زنجانی گفت: حکم بابک زنجانی هنوز قطعی نشده و اموال وی شناسایی نشده است. در صورت شناسایی اموال بابک زنجانی حتماً در سازمان اموال تملیکی بررسی های لازم صورت می گیرد.
مدیرعامل سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی از آغاز عرضه طلا و جواهر کشف شده توسط این سازمان در بورس کالا در آینده نزدیک خبر داد و گفت: مذاکرات اولیه برای انجام این مهم انجام شده و قرار است طلا و جواهراتی که در اختیار این سازمان قرار می گیرند، در بورس کالا عرضه شود. وی درباره وضعیت تعیین تکلیف طلا و جواهرات و همچنین ارز تحت تصرف سازمان اموار تملیکی افزود: حدود ۸۸ میلیارد ریال طلا و جواهر قاچاق در ۱۰ ماهه امسال توسط این سازمان تعیین تکلیف شده که این رقم ۵۹ درصد نسبت به سال گذشته کاهش داشته است. البته هنوز بخشی از طلا و جواهر تحت تصرف به فروش نرسیده که قرار است از طریق بورس کالا آن را تعیین تکلیف کنیم.
وی در ادامه میزان فروش اموال منقول در ۱۰ ماهه ابتدای سال جاری را ۲ هزار و ۳۳۷ میلیارد ریال و اموال غیر منقول را یک هزار و ۲۹۴ میلیارد ریال عنوان کرد که نسبت به سال ۹۳ به ترتیب ۶۳ و ۲۰۰ درصد رشد داشته است.
دلیری با اشاره به رقم ۳ هزار و ۶۳۱ میلیارد ریالی مجموع فروش اموال منقول و غیر منقول در سال جاری، از رشد ۹۵ درصدی میزان فروش نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: در سال جاری ۵۰۰ میلیارد ریال نسبت به سال ۹۳ فروش بیشتر داشتیم.
مدیرعامل سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی میزان فروش کالاهای متروکه در ۱۰ ماهه نخست سال جاری را ۱۰۵۴ میلیارد ریال اعلام کرد که این رقم در سال گذشته ۳۶۳ میلیارد ریال بود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود از کاهش ۱۵ درصدی فروش کالای قاچاق در سال جاری خبر داد و تصریح کرد: میزان فروش کالای قاچاق در ۱۰ ماهه نخست سالجاری ۸۴۹ میلیارد ریال است که این رقم در سال گذشته ۱۰۰۵ میلیارد ریال بود.
دلیری ارزش ریالی پرونده قضایی مربوط به اموال در اختیار این سازمان در سالجاری را ۲۷ میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: این رقم در سال گذشته ۵۴ میلیارد ریال بود که ۹۳ درصد رشد داشته است.

12

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 5
  • امروز: 95
  • دیروز: 420
  • هفته: 5,826
  • ماه: 14,906
  • سال: 75,673