کسانی که به خاطر احساس تکلیف آمده بودند، تکلیف از آنها برداشته شد

منتشر شده در صفحه کاغذ اخبار | شماره 550

کسانی که به خاطر احساس تکلیف آمده بودند، تکلیف از آنها برداشته شد
سخنگوی قوه قضاییه در نشست نود و یکم خود درباره مسایل جاری این قوه و پرونده های روز قضایی توضیح داد. او درباره ردصلاحیت گسترده نامزدهای مجلس نیز توضیحات جالبی ارائه کرد. به گزارش خبرآنلاین غلامحسین محسنی اژه ای، معاون اول و سخنگوی قوه قضاییه در ابتدای نشست خبری این هفته خود، درباره رد صلاحیت ها گفت: قانون در اینجا روشن است و اگر همه ملتزم به قانون باشیم، مشکلی پیش نمی آید. خیلی ها ادعا می کنند احساس تکلیف کرده اند به میدان آمده اند. اگر احساس تکلیف است، تکلیف برداشته شد و مرجع رسمی صلاحیت شما را احراز نکرد. بنابراین به نظرم خیلی مشکلی وجود ندارد. گزیده اظهارات اژه ای را در ادامه بخوانید:
حمله به سفارت عربستان: در رابطه با این موضوع 100 نفر بازداشت شدند که البته تعدادی از آنها آزاد شدند، اما در حال حاضر این مسأله به طور جدی دنبال می‌شود.
مرخصی مهدی هاشمی: پزشک معالج خودش گفته باید 2 هفته بعد از عمل، دوران نقاهت را بیرون از زندان طی کند.یک نفر از پزشکی قانونی نیز این نظر را تایید کرد. قاضی این را باز هم کافی ندانست و دستور داد از سوی پزشکی قانونی، 3 پزشک نظر بدهند. آنها نیز نظر دادند باید این مدت دوران نقاهت را خارج از زندان داشته باشد.
اسیدپاشی اصفهان: برای دستگاه قضایی در همان زمان حساسیت وجود داشت هر چه زودتر عامل این اسیدپاشی روشن شود. ظاهر امر نشان می دهد این کار شخصی نیست. تا امروز به صورت قطع و یقین موردی مطرح نشده. افرادی هنوز تحت تعقیب هستند که دستگیر نشده اند. آنها نیز یقینی نیست کارشان بوده یا نه. عامل اصلی شناسایی و دستگیر نشده است.
تعقیب خاوری از طریق اینترپل: با کمال تاسف مدعیان مبارزه با فساد هیچ اقدامی نکرده اند و تا الان تحویل نداده اند. مکرر ما درخواست کرده ایم ایشان را تحویل دهند.
تبادل زندانیان آمریکایی و ایرانی: بر اساس مصوبه شورای عالی امنیت ملی و اقدامات دبیرخانه این شورا، 4 محکوم دوتابعیتی آزاد شدند. نفر دیگری از اتباع آمریکا بازداشت بوده که ارتباطی با این مصوبه و مبادله ندارد که مسیر خاص خود را دارد. این فرد آزاد است ولی ارتباطی با مبادله ندارد.

18

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 0
  • امروز: 71
  • دیروز: 156
  • هفته: 1,087
  • ماه: 5,056
  • سال: 152,931