اعتراض به سفر جک استراو حرکتی تهدید آمیز

منتشر شده در صفحه کاغذ اخبار | شماره شماره ۴۷۸

اعتراض به سفر جک استراو حرکتی تهدید آمیز
ایرنا خبرگزاری دولت جمهوری اسلامی نوشت: هتل عباسی اصفهان به عنوان مهمترین کانون اقامتی گردشگران خارجی عصر یکشنبه شاهد تجمع غیرقانونی حدود یکصد نفر در اعتراض به حضور جک استراو وزیر اسبق وزارت خارجه انگیس بود و صدها گردشگر با حیرت این منظره را تماشا می کردند. گرچه این اقدام در مدتی کمتر از دوساعت بدون هرگونه تنش و درگیری خاتمه یافت ولی بسرعت در شبکه های اجتماعی و رسانه های داخلی و خارجی جاری شد و زدودن آثار و تبعات منفی آن کاری دشوار است . رسانه های داخلی بطور کلی از سه منظر به انتشار اخبار این تجمع و سفر جک استراو پرداختند.
در منظر نخست رسانه های بی طرف آنچه که دریافت کرده بودند منتشر کردند، در منظر دوم رسانه های معتقد به منافع ملی با نگاه منصفانه و واقع بینانه ای به این موضوع پرداختند و در منظر سوم برخی رسانه و جریانهای سیاسی که با دولت زاویه دارند تلاش کردند تا برآیند سفر جک استراو را تهدید آمیز و از تبعات منفی برجام عنوان کنند.
از این جمله می توان به گزارشی تحریک آمیز که صبح دوشنبه از طریق یکی از شبکه های رادیویی که وظیفه ایجاد آرامش در جامعه را عهده دار است درباره سفر جک استراو به اصفهان اشاره کرد.
در این گزارش از سفر وزیر امور خارجه اسبق انگلیس به عنوان نشانه نفوذ یاد شد و مطالب ارائه شده در این رسانه که شنونده ها و مخاطبان بسیاری نسبت به سایر رسانه ها دارد بنوعی ایجاد موج منفی ، پشتیبانی از تجمع غیر قانونی و تحریک مردم به تداوم این تحرکات بود.
در عین حال موقعیت کنونی کشور با تایید و تصویب برجام (برنامه جامع مشترک) پس از دو سال مذاکرات واقعی و فشرده با گروه 1+5 در شرایط مطلوبی قرار دارد و هرگونه رفتار و واکنش نامتعارف و غیرقانونی بر این موقعیت تاثیرگذار است.
از سوی دیگر سالی را سپری می کنیم که رهبر معظم انقلاب ‹همدلی و همزبانی دولت و ملت› را بر آن نام نهاده اند و این نشان از آن دارد که همگان باید علاوه بر احترام به شعار سال که فرموده ولی فقیه است، برای تلاش دولتمردان نیز که تمام همت خود را برای سرافرازی و پیشرفت ملت بکار می گیرند مورد پشتیبانی قرار گیرند .

8

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 0
  • امروز: 85
  • دیروز: 303
  • هفته: 2,868
  • ماه: 9,323
  • سال: 108,060