تکذیب خبر تجاوز تکان دهنده در قزوین

منتشر شده در صفحه حقوق و حوادث | شماره شماره ۴۷۹

تکذیب خبر تجاوز تکان دهنده
در قزوین

دادستان عمومی و انقلاب قزوین انتشار اخبار کذب با انگیزه‌های ماجراجویی را موجب ایجاد جو ناامنی در جامعه دانست و از رسانه‌ها خواست تا از انتشار اخبار تایید نشده و کذب خودداری کنند.
به نقل از شلمچه نیوز، حجت‌الاسلام صادقی نیارکی بیان کرد: چند سایت با انتشار اخبار کذب و به دور از واقع تحت عنوان تجاوز و جنایت تکان دهنده در قزوین و تشبیه این فرضیه با حادثه ای در چهار سال گذشته در یکی از شهرهای کشور، مطالبی را منتشر کردند که ثمره ای جز ایجاد فضای ناامنی در میان شهروندان نخواهد داشت.
وی ادامه داد: خبر فوق و تشبیه آن با موضوعی تاریخ گذشته، به هیچ وجه واقعیت نداشته و به شدت تکذیب می شود.
دادستان عمومی و انقلاب قزوین خاطرنشان کرد: واقعیت ماجرا این است که جوانی ۱۹ ساله با وسوسه و به دور از عقل اقدام به چند فقره سرقت کرده که با توجه به شکایت های به عمل آمده دستگاه قضایی با جدیت وارد عمل شده و مأموران انتظامی نیز با پیگیری های شبانه روزی موفق به دستگیری این متهم شدند.
صادقی نیارکی اعلام کرد: برخی از شاکیان ادعاهایی دایر بر تعرض داشته اند که با قاطعیت موضوع در حال بررسی ولی تاکنون به اثبات نرسیده است؛ چنانچه دلایلی مبنی بر ارتکاب اعمال مذکور توسط متهمین بدست آید قطع یقین بدون اغماض و به طور قاطع برخورد قانونی خواهد شد.
وی عنوان کرد: انتظار این است که رسانه‌ها موجب آگاهی بخشی و آرامش بخشی در جامعه باشند، از این رو در خوشبینانه ترین حالت باید این اقدام برخی رسانه ها و نقل و قول‌های کذب را حاصل ساده اندیشی و کوته ‌بینی در شناخت جامعه و انجام تکلیف قانونی و رسانه ای دانست. وی تاکید کرد: هشدار ما به کسانی که با این گونه رفتارها اصرار دارند، این است که مروج احساس ناامنی در جامعه نباشند؛ چراکه انتظار از رسانه ها رعایت اخلاق حرفه ای در انجام رسالت کاری است.
صادقی نیارکی یادآور شد: قطع یقین در صورت اصرار بر این اعمال غیراخلاقی و قانونی، دستگاه قضایی اندک رسانه های متخلف و بی اعتنا به موازین قانونی و شرعی را تحت پیگیرد قضایی قرار خواهد داد.
قابل ذکر است مدتی در فضای مجازی و رسانه های گوناگون، خبری مبتنی بر تجاوز ۱۰ نفر که سه نفرشان مسلح بودند در قزوین منتشر شد. شرح این خبر به نقل از روزنامه ی فرهیختگان این چنین می باشد: در جاده باراجین قزوین به دختران جوان که به پیک‌نیک رفته بودند تجاوز شده و متهمان هم دستگیر شده‌اند و حالا مسئولان انتظامی و قضایی قزوین بر سر اینکه چه کسی این خبر را تایید کند، بحث می‌ کنند. این اتفاق بیش از سه بار در این جاده در نزدیکی جاده فرعی زرشک افتاده و دختران جوان در حالی مورد تعرض قرار گرفته‌ اند که عده‌ای پسر جوان نیز در اکیپشان حضور داشته‌اند. گفته می‌ شود تعرض‌ کنندگان که ۱۰ نفر بودند، پسرهای جوان را با تهدید سلاح گرم به درخت بسته و به دختران تعرض می‌ کردند.
علی ‌حسین حسینی‌ نژاد، رئیس پلیس آگاهی استان قزوین در این باره اظهار بی ‌اطلاعی کرد گفت: هیچ خبری از این موضوع ندارم و جزئیاتی هم نمی ‌دانم.
از سوی دیگر، کیومرث ایمن معاون سیاسی امنیتی فرماندار قزوین، این خبر را تایید کرد و اطلاع ‌رسانی درباره جزئیات این پرونده را وظیفه دادستان برشمرد.
وی گفت: پرونده در دادسرا باز است و مسئولان قضایی در حال پیگیری هستند اما تنها اطلاع‌ رسانی این است که دادستانی باید درباره این پرونده جزئیات بدهد و این امر وظیفه من نیست. صادق نیارکی، دادستان قزوین نیز اگرچه به صورت تلفنی پاسخگو نبود اما یکی از مسئولان دفتر دادستانی این خبر را تایید کرد و گفت احتمالا حکم همه متهمان این پرونده اعدام است.

29

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :

برخی از مقالات

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 2
  • امروز: 405
  • دیروز: 879
  • هفته: 5,833
  • ماه: 24,969
  • سال: 184,766