خبر

منتشر شده در صفحه حقوق و حوادث | شماره شماره ۴۷۹

فرمانده انتظامی استان کرمان:
پدافند غیر عامل را همیشه باید مد نظر قرار داد
فرمانده انتظامی استان کرمان پدافند غیر عامل در جامعه را به دارویی برای مصون سازی بدن انسان تشبیه کرد و افزود: دفاع، امروز یک اصل است و باید همیشه مساله پدافند غیر عامل را مد نظر قرار داد.
به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ رضا بنی اسدی روز دوشنبه در مراسم صبحگاه عمومی ستاد فرماندهی انتظامی استان کرمان ضمن تسلیت به تمام عزاداران حسینی و عاشقان و شیفتگان ولایت، گفت: با فرا رسیدن هفته پدافند غیر عامل باید بیشتر از هر زمان دیگری این مساله را جدی بگیریم. وی اتفاقات منطقه و ناامنی های کشور های همسایه را زنگ خطری جدی دانست و افزود: برای کاهش خسارات، پدافند غیرعامل باید رکن تمام ماموریت ها باشد. سرهنگ بنی اسدی پدافند غیر عامل در جامعه را به دارویی برای مصون سازی بدن انسان تشبیه کرد و افزود: دفاع امروز یک اصل است و باید همیشه مساله پدافند غیر عامل را مد نظر قرار داد. وی اظهار داشت: پدافند غیر عامل باید برای تمام اعضای جامعه مهم باشد و این مساله در به حداقل رساندن آسیب ها بسیار مهم است. سرهنگ بنی اسدی تاکید کرد: «مصون سازی کشور با همدلی و همزبانی دولت و ملت» شعار امسال هفته پدافند غیر عامل است و ما باید سعی کنیم این شعار به صورت عملی و اجرایی درآید. وی در ادامه به برگزاری با شکوه مراسم عزاداری سرور و سالار شهیدان در کرمان نیز اشاره کرد و بیان داشت: همکاری مردم و روسای هیات های مذهبی با پلیس باعث ناکام ماندن نقشه های شوم دشمن در بر هم زدن نظم و امنیت جامعه شد.

مرگ در شهرک صنعتی خضرا
لودر کارگر بردسیری را زیر گرفت
صبح سه شنبه طی تماس های تلفنی با روزنامه ی «پیام ما»، از مرگ یک کارگر در شهرک صنعتی خضرا مطلع شدیم. شنیده های خبرنگار ما از کشته شدن یک کارگر در زیر لودری در کارخانه ذوب اهن مربوط به بخش خصوصی خبر می دهد. ظاهرا کارگری که جهت ریختن آهن های قراضه در کوره برای ذوب کردن مشغول به کار بوده در اثر سهل انگاری توسط لودر زیر گرفته شده و متاسفانه دچار سانحه ای مرگبار می شود. کارشناس فنی شرکت ذوب نورد در گفت و گوی تلفنی با خبرنگار «پیام ما» از دادن اطلاعلات جزیی خودداری کرد. خبرنگار گروه حوادث روزنامه در حال تکمیل اطلاعات خود برای انتشار گزارشی از حادثه در روزهای آینده می باشد.

قاتل فراری و هم دستش
در دام پلیس جیرفت
فرمانده انتظامی جیرفت از کشف دو قبضه سلاح و شناسائی و دستگیری قاتل فراری و هم دست وی در این شهرستان خبر داد.
به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ « سعیدی» با اعلام این خبر، گفت: در پی اعلام مرکز فوریت های پلیسی 110 مبنی بر وقوع یک فقره درگیری در یکی از روستاهای توابع شهرستان جیرفت در تابستان سال جاری ، ماموران بلافاصله به محل اعزام شدند و مشاهده کردند فردی بر اثر شلیک گلوله بر روی زمین افتاده و فوت کرده است. این مقام مسئول در ادامه افزود: با بررسی دقیق تر و تحقیقات پلیسی تخصصی صورت گرفته مشخص شد قاتل و مقتول در جشن عروسی اقدام به مشاجره لفظی و ضرب وشتم یکدیگر کرده اند ، لذا قاتل چند روز بعد به همراه هم دست خود به انگیزه انتقام جویی به محل سکونت مقتول مراجعه وبا شلیک گلوله وی را از پای در آورده و بلافاصله با استفاده از تاریکی هوا از محل وقوع قتل متواری شده است. سرهنگ سعیدی بیان داشت: با انجام اقدامات اطلاعاتی و تعقیب و مراقبت های مستمر نهایتاً فرد قاتل به همراه هم دست وی، پس از قریب به حدود 3 ماه فرار در مخفیگاهشان شناسائی و در عملیات ضربتی و غافلگیرانه ماموران پلیس امنیت عمومی جیرفت دستگیر شد. وی افزود: پس از انجام بازجوئی فنی و تخصصی متهمان به جرم انتسابی اعتراف کردند و به همراه دو قبضه سلاح کشف شده از آنان برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شدند. سعیدی خاطرنشان کرد: متهمان این پرونده دارای سوابق کیفری شرارت، 2 فقره تیراندازی و اذیت و آزار شهروندان نیز هستند و دستگیری آنان اقدام مثبتی در راستای تامین نظم و امنیت عمومی منطقه است.

12

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 0
  • امروز: 143
  • دیروز: 260
  • هفته: 1,505
  • ماه: 3,734
  • سال: 89,288