پشت پرده نامه چهار وزیر به روحانی به روایت نوبخت

منتشر شده در صفحه کاغذ اخبار | شماره شماره ۴۷۹

پشت پرده نامه چهار وزیر به روحانی به روایت نوبخت
نامه انتقادی چهار وزیر به رئیس جمهور درباره خطرات ناشی از رکود اقتصادی که روز دوشنبه با انتقاد شدیدالحنی از سوی اکبر ترکان روبرو شد سوژه اصلی نشست خبری سخنگوی دولت بود و خبرنگاران درباره جزئیات این ماجرا و پشت پرده آن از محمدرضا نوبخت سوال کردند. وی در رابطه با نامه چهار وزیر و اظهارات ترکان در اینباره اظهار داشت: من در جلسه ای که نامه چهار وزیر مطرح بود، گفتم همکاران من در رابطه با بازار سرمایه و بورس نگرانی دارند. چرا که نوسانات بازار بورس از دی ماه 92 آغاز شده و افت خود را اغاز کرده است.
این مساله همزمان بود با قیمت گذاری خوراک پالایشگاه ها در مجلس به قیمت 13 سنت. آن موقع بورس داران اعتراض داشتند که این قیمت گذاری تاثیر منفی بر سود دهی بورس می گذارد. به هر حال این اجرا شد و انتقادات وجود داشت. به گفته وی، وزیر دفاع هم به دلیل متضرر شدن شرکت الغدیر که مرتبط با بازنشستگان این وزارتخانه است، این نامه را امضا کرده بود.
سخنگوی دولت گفت: مهندس ترکان از جمله کسانی است که معتقد بود این رقم 13 سنت -قیمت خوراک پالایشگاه ها- نباید تقلیل پیدا کند و این میزان سودی که وجود دارد کافی است. به اعتقاد ایشان اگر رقم پایین بیاید، سود بیشتری که جنبه رانت دارد به این گروه ها که در بورس هستند می رسد. سخنان ترکان متوجه این گروه ها است و نه متوجه وزرای دولت. ایشان صاحب نظر است و می تواند نظرش را مطرح کند. وی درباره اینکه وزرای دیگری هم به رئیس جمهور نامه نوشتند و از بحران اقتصادی صحبت کردند گفت: باید بگویم اقتصاد ما با بحران مواجه نیست. وزرا هم در رابطه با حل مسائل دستگاه های زیر مجموعه شان ممکن است نامه ای بنویسند، این امر رایجی است و امر غیر متعارفی نیست.
نوبخت در پاسخ به این سوال که با توجه به درگیری ها در دزفول و بهبهان، دولت برای تامین امنیت تجمع های سیاسی در انتخابات چه برنامه ای دارد؟ گفت: این دو درگیری از دو جنس بود. اولی امنیتی بود اما در مورد بهبهان وجه امنیتی نداشت و شرارتی بود که با آن برخورد شد. ما می خواهیم نه تنها در دوران انتخابات، بلکه در غیر آن هم تمامی نقاط کشور از این درگیری ها مصون باشد.

21

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 0
  • امروز: 2
  • دیروز: 444
  • هفته: 2,499
  • ماه: 9,597
  • سال: 106,295