شهرستان بم در دنیا جایگاه آموزشی پیدا کرده است

منتشر شده در صفحه کرمان ویچ | شماره شماره ۴۷۳

معاون پژوهشی هلال احمر ایران در بم:
شهرستان بم در دنیا جایگاه آموزشی پیدا کرده است
خدیشی خبرنگار پیام‌ما-بم: چهارشنبه گذشته نشستی با حضور جمال الدینی معاون آموزشی پژوهشی و فناوری جمعیت هلال احمر ، ویکتوریا گاردین نماینده هماهنگ کننده کمیته بین المللی صلیب سرخ در تهران ، رضا اشک فرماندار بم ، شهردار و اعضای شورای شهر با کارکنان هلال احمر شهرستان بم در ساختمان هلال احمر برگزار شد. فرماندار بم از برخورداری این شهرستان از زیرساختهای مناسب برای انجام کارهای امدادی خبر داد و گفت: طبق صحبت هایی که با خانم گاردین نماینده صلیب سرخ داشتیم و با توجه به تمام امکانات ، زیربناها و تجربه ای که از زلزله بم کسب کرده ایم وجود یک مرکز آموزشی بین المللی توانبخشی برای کشورهای همجوار و هم زبان خود را لازم می دانیم . جمال الدینی معاون آموزشی ، پژوهشی هلال احمر کشور ضمن ابراز خوشنودی از حضور در بم مهمترین نکته در ادامه فعالیت های هلال احمر چه در داخل و چه در خارج را حفظ خوشنامی و اعتبار که برپایه اعتماد می باشد دانست و افزود: اگر می خواهیم هلال احمر خوش نام باشد باید اعتبارش را که با اعتماد مردم بدست می آید را حفظ کنیم.
معاون پژوهشی هلال احمر ایران گفت: ساختار هلال احمر یک ساختار اداری نیست و ساختاری غیردولتی دارد و مطلوب ترین زمان برای هلال احمر زمانی است که هیچ ساختار اداری برای آن وجود نداشته باشد. جمال الدینی در بحث توان بخشی افزود: هلال احمر ظرفیت بالایی هم در حوزه توان بخشی دارد و هم خدمات بالایی را ارائه کرده است و می تواند ارائه دهد.
وی با تاکید بر تربیت نیروی مهارتی توضیح داد: در مقاطع تحصیلات تکمیلی دانشگاه ها هستند و هلال احمر هرگز به این امر ورود نمی کند ولی در حوزه حرفه ای و مهارتی هلال احمر ورود و تقویت می کند زیرا بر پایه نیاز مردم است.
ایشان سیاست هلال احمر در ارتباط با آموزش را تشریح کرد و خاطر نشان ساخت:روزی در منطقه ما را با حادثه بم می شناختند و امروزه در عرصه بین المللی ما دارای جایگاه آموزشی هستیم و این را نقطه قوتی برای بم محسوب می شود.
وی در بحث مستند سازی تجربیات زلزله اضافه کرد: باید همه تجربه های خود را به صورت مدون و کامل در کنار هم در یک مکان فیزیکی برای بینندگان دنیا که به صورت مجازی قابل رویت باشد عرضه کنیم.نباید فراموش کرد یک اتفاق ناگوار را می شود تبدیل به یک تجربه مستند کرد تا در مواقع دیگر کارایی لازم را برای ما داشته باشد.
جمال الدینی اضافه کرد:شهر بم باید پایلوت آموزش همگانی و در یک مرحله آموزش عمومی کامل باشد و ظرفیت اینکه به عنوان یک شهر ایمن پروسه اجرایی آن انجام شود را دارد تا بتوان شعار هر خانواده یک امدادگر را در این شهر اجرا کرد.
معاون آموزشی پژوهشی ازساختمان مدرسه امداد ونجات ، مجتمع فرهنگی ورزشی هلال احمر و همچنین از ساختمان مجتمع توانبخشی هلال احمر بازدید به عمل آوردند و قول مساعدت برای ایجاد یک مرکز آموزشی بین المللی از طریق فدراسیون جهانی در حوزه توان بخشی برای شهرستان بم را داد.

16

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 0
  • امروز: 245
  • دیروز: 161
  • هفته: 1,449
  • ماه: 4,323
  • سال: 137,124