برجام از دوشنبه اجرایی می‌شود

منتشر شده در صفحه صفحه اول 471 | شماره شماره ۴۷۱

برجام از دوشنبه اجرایی می‌شود
علی اکبر صالحی در حاشیه یازدهمین مجمع عمومی حزب موتلفه اسلامی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه ان شاءالله برجام از دوشنبه اجرایی خواهد شد، گفت: باید از عزیزان در شورای نگهبان و مجموعه نمایندگان محترم در مجلس شورای اسلامی تشکر کنیم که همت کردند و طرح برجام را بررسی کردند و در نهایت با اکثریت آرا این طرح به تایید رسید. وی ادامه داد: الان دولت جمهوری اسلامی ایران از یک حمایت قوی در ارتباط با پیاده کردن برجام به خصوص با توصیه های موکدی که در طرح مجلس آمده، برخوردار است.
صالحی گفت: این نه بند که در طرح مجلس آمده توصیه‌های بسیار خوبی است که باعث می‌شود جمهوری اسلامی ایران به گونه‌ای وارد پیاده سازی برجام شود که با چشم باز با درایت و با احتیاط لازم باشد که مبادا خدای نکرده به منافع ملی ما خدشه‌ای وارد شود. صالحی درباره پیاده سازی برجام یادآور شد: فکر می‌کنم دوستان عازم وین هستند و اگر همه چیز طبق روال پیش برود فکر می‌کنم روز دوشنبه به احتمال قوی روز تصویب برجام و یا به مفهوم بهتر روزی است که طرفین به صورت رسمی اعلام می‌کنند که برجام مورد پذیرش قرار گرفته و هر طرفی مسیری را که برای تصویب رساندن برجام لازم بود طی کرده است.
به نوشته ایسنا، وی ادامه داد: در ایران هم در مجلس شورای اسلامی، شورای عالی امنیت ملی و شورای نگهبان این مراحل طی شد و این اعلام خواهد شد. به دنبال آن اتحادیه اروپا رسما اعلام خواهد کرد که تحریم‌ها علیه ایران لغو است و رئیس جمهور آمریکا اعلام می‌کند که بخشی از تحریم‌ها را لغو و بخشی از آن تعلیق خواهند کرد و نسبت به این امر متعهد خواهند شد اما تاریخ اجرا در زمانی خواهد بود که جمهوری اسلامی ایران طبق تعهدی که کرده قدم هایی را که باید در فردو، نطنز و اراک بردارد، برداشته باشد که این کار طبق یک نقشه راه انجام خواهد شد و حدود یک ماه و نیم الی دو ماه طول خواهد کشید و امیدواریم اواخر آذر و اوایل دی شاهد اجرایی شدن برجام باشیم.
وی درباره تیم اعزامی به وین گفت:‌ این تیم در سطح معاونین وزارت خارجه و سازمان انرژی اتمی خواهد بود و آقایان عراقچی، کمالوندی و دوستان دیگر و کارشناسان در این تیم حضور خواهند داشت.

7

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 2
  • امروز: 385
  • دیروز: 879
  • هفته: 5,813
  • ماه: 24,949
  • سال: 184,746