رقبا با استفاده از رسانه ملی،متدینین را به اصلاح طلبان بدبین کردند

منتشر شده در صفحه کاغذ اخبار | شماره 544

رقبا با استفاده از رسانه ملی،متدینین را به اصلاح طلبان بدبین کردند
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به نقد منصفانه در زمینه مذاکرات هسته ای گفت: تخطئه تیم مذاکره کننده هسته‌ای زیر سوال بردن امنیت ملی کشور است. گزیده صحبت های محمد رضا عارف در دیدار با اصحاب رسانه و دانش آموختگان علوم سیاسی را در ادامه به نقل از خبرآنلاین بخوانید:
اعضای تیم مذاکره کننده شاهکار کردند.
ما به حضور بالای مردم در انتخابات اسفند ماه نیاز داریم، هم شرایط منطقه و هم شرایط کشورمان ایجاب می‌کند که مردم در روز انتخابات حضوری با نشاط و چشم گیر داشته باشد که لازمه حضور حداکثری مردم برگزاری انتخاباتی رقابتی با حضور همه سلایق موجود در نظام است.
به دلایلی ما نتوانستیم سرمایه اجتماعی کسب شده در دوم خرداد را حفظ کنیم اکثر فعالان جبهه اصلاحات وارد دولت و مجلس شدند و عملا از سرمایه اجتماعی که در دوم خرداد خلق شد غافل شدیم و نتیجه این غفلت در انتخابات ۸۴ بروز کرد.
رقیب جریان اصلاحات با ترفندهای مختلف تلاش می‌کرد به جامعه القاء کند که اصلاح طلبان از ارزش‌ها فاصله گرفته‌اند. رقیب اصلاحات با توجه به امکاناتی که در اختیار داشت از جمله صدا وسیما تلاش زیادی کرد جامعه متدین کشور را به اصلاح طلبان بدبین کند در مقطعی هم تا حدودی موفق شد.
در انتخابات مجلس هشتم به دنبال رد صلاحیت بسیاری از اصلاح طلبان توسط هیات‌های اجرایی انصراف دادم. این کار از سوی من انجام شد ولی برخی دوستان در عرصه ماندند اینکه تا چه میزان این اقدام درست بود باید آسیب‌شناسی شود.در انتخابات مجلس نهم نیز ما در گروه امید ایرانیان معتقد بودیم می‌توان اقلیتی تاثیر گذار در مجلس داشته باشیم ولی در ‌‌نهایت تصمیم گرفته شد لیستی از سوی اصلاح طلبان در آن انتخابات منتشر نشود و نتیجه این عملکرد را در مجلس نهم می‌بینیم که چگونه در برابر دولت قرار دارد.
بعد از ۲۴ خرداد بسیاری از دوستان ما متوجه شدند که راهبرد گذشته‌شان صحیح پاسخگو نبوده است. اصلاح طلبان نمی‌توانند از مسئولیت شانه خالی کنند و کنار بکشند. کنار کشیدن و عافیت طلبی در قاموس اصلاح طلبی نیست.
مقام معظم رهبری فرمودند حتی کسی هم که نظام و رهبری را قبول ندارد بیاید رأی بدهد. این سخنان این امیدواری را می‌دهد که بررسی صلاحیت‌ها در چارچوب قانون باشد و امیدوارم همه دست‌اندرکاران امر انتخابات با توجه به شرایط داخلی و بین المللی به گونه‌ای عمل کنند که حق هیچکس در انتخابات از بین نرود.

12

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 4
  • امروز: 614
  • دیروز: 706
  • هفته: 54,307
  • ماه: 70,884
  • سال: 153,584