استاندار گلستان:۳۰ درصد خلیج گرگان خشک شد

جمعه 26 شهریور 1400

استاندار گلستان گفت: علاج بخشی خلیج گرگان به وسعت ۴۰۰ کیلومتر که تقریباً ۳۰ درصد آن خشک شده، به عنوان کانون اصلی گرد و غبار در گلستان الزامی است. به گزارش مهر هادی حق‌شناس گفت: علاج بخشی خلیج گرگان به وسعت ۴۰۰ کیلومتر که تقریباً ۳۰ درصد آن خشک شده، به عنوان کانون اصلی گرد و غبار در گلستان الزامی است.
استاندار گلستان اضافه کرد: سازمان محیط زیست به عنوان متولی مدیریت پدیده ریزگرد ها در کشور است و تلاش داریم با استفاده از منابع ملی سازمان و منابع استانی انتقال آب به خلیج گرگان و لایروبی آن در کوتاه ترین زمان ممکن امکان تهدید شهرهای استان توسط ریزگردها را کاهش دهیم. بانک‌های استان همراهی مناسبی در پرداخت تسهیلات رونق تولید داشته‌اند اما بانک‌ها باید رویه واحدی داشته باشند. با توجه به ظرفیت‌های کشاورزی استان، راه‌اندازی کارخانه‌های ریسندگی و کارخانه‌های صنایع تبدیلی و رفع مشکلات برق و گاز و استفاده از تسهیلات آنان زمینه اشتغال، رونق تولید و افزایش حضور سرمایه‌گذاران در استان را فراهم می‌آورد. با توجه به نهایی شدن سند برنامه هفتم توسعه بانک‌ها ظرف چند روز آتی اطلاعات مورد نیاز را به اداره کل دارایی ارایه کنند و همچنین دستگاه‌های اجرایی جهت ارائه جداول مورد نیاز در خصوص بودجه سال ۱۴۰۱ همکاری لازم را داشته باشند.

استاندار گلستانخلیج گرگانگلستان
مطالب مرتبط
روز از آغاز تلفات پرندگان مهاجر در تالاب میانکاله می‌گذرد، و آخرین آماری که عصر چهارشنبه منتشر شد نشان می‌داد مرز ۳۷ هزار شکسته است.
گفت‌وگوی «پیام ما» با مدیر کل حفاظت محیط زیست مازندران:احیای میانکاله راه نجات پرندگان است
مهتاب جودکیمهتاب جودکی

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *