دفن 17 ایرانی در مکه

منتشر شده در صفحه کاغذ اخبار | شماره شماره ۴۷۰

دفن ۱۷ ایرانی
در مکه
رئیس سازمان حج و زیارت اعلام کرد: بر اساس پرونده‌هایی که در پزشکی قانونی و در استانداری مکه دیدیم، مشخص شد که ۱۷ نفر از جان‌باختگان ایرانی فاجعه منا در میان آن ۴۵۰ نفر دفن شده در مکه هستند. به گزارش ایسنا، سعید اوحدی در رابطه با جلسه سه‌شنبه شب با مقامات سعودی که به منظور پیگیری وضعیت مفقودان ایرانی حادثه منا برگزار شد گفت: روز سه‌شنبه دو جلسه نسبتا طولانی با مسئولین اجرایی عربستان داشتیم و این جلسات را ادامه خواهیم داد تا به جمع‌بندی روشنی نسبت به وضعیت مفقودین حادثه منا دست یابیم. وی افزود: در این جلسه در ابتدا موضوع دفن مفقودین حادثه منا در میان آن ۴۵۰ زائر دفن شده در مکه مورد بررسی قرار گرفت که بر اساس پرونده‌هایی که در پزشکی قانونی و در استانداری مکه دیدیم، مشخص شد که تا این لحظه ۱۷ نفر از جان‌باختگان فاجعه منا در میان آن ۴۵۰ نفر هستند.
رئیس سازمان حج و زیارت در این‌باره به خبر ۲۱ شبکه اول سیما گفت: از این ۱۷ زائر ایرانی، ۱۲ نفر با تشخیص هویت کامل یعنی ملیت ایرانی بودن و مشخصات فردی دفن شده‌اند، اما ۵ نفر از آنان تنها ملیت ایرانی بودن آنان مشخص است و هویت فردی آنان مشخص نیست که البته درباره آن ۱۲ نفر اطلاع‌رسانی کامل به خانواده‌های بزرگوارشان صورت خواهد گرفت.
اوحدی بیان کرد: شواهدی هم که دیدیم و مستنداتی که طرف سعودی به ما نشان داد نشان از این دارد که از همه آن ۱۷ نفر اثر انگشت گرفته شده و ناخن‌های اینها را برای آزمایش‌های بعدی برداشتند و محل دفن آنها نیز کاملا مشخص است و همچنین سعودی‌ها تأکید کردند که انشاءالله با حضور تیمی که از پزشکی قانونی عازم عربستان خواهد شد و با دریافت اثر انگشت‌ها از طرف ایرانی، به دلیل اینکه محل دفن اینها کاملاً مشخص است، بر اساس خواسته خانواده جان‌باختگان عمل خواهند کرد. وی اظهار کرد: در رابطه با ۴۸ تن دیگر از مفقودان ایرانی فاجعه منا نیز که همچنان اطلاعاتی از آنها در دست نداریم، قرار شد موضوع از طریق کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در جده بصورت رسمی طی نامه‌ای به وزارت امور خارجه و وزارت کشور و وزارت بهداشت عربستان اعلام شود که البته ما نیز به عنوان سازمان حج و زیارت با وزارت حج عربستان مکاتبه می‌کنیم تا به صورت جدی پیگیر تعیین وضعیت این ۴۸ نفر باشند.

19

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 2
  • امروز: 367
  • دیروز: 563
  • هفته: 4,573
  • ماه: 24,873
  • سال: 180,711