در بیانیه لاریجانی به شورای نگهبان مطرح شدشورای نگهبان دلایل رد صلاحیتم را اعلام کند

شنبه 22 خرداد 1400

لاریجانی گفت: شورای نگهبان کلیه دلایل عدم احراز صلاحیت اینجانب را بدون هرگونه پرده پوشی به صورت رسمی و عمومی اعلام فرمایید. به گزارش ایسنا متن بیانیه علی لاریجانی به شرح زیر است: «با تبریک سالروز بزرگداشت حضرت معصومه (سلام الله علیها) و گرامیداشت روز دختر؛ از شورای محترم نگهبان خواهشمندم بین خود و خدا با توجه به اثبات کذب بودن گزارش‌های داده شده به آن شورا در رابطه با بنده و خانواده‌ام در جریان بررسی احراز صلاحیت‌ نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری، کلیه دلایل عدم احراز صلاحیت اینجانب را بدون هرگونه پرده پوشی به صورت رسمی و عمومی اعلام فرمایید. حداقل به اجرای سیاست‌ کلی مصوب رهبری معظم انقلاب در باب پاسخگویی آن شورا عمل کنید».
پاسخ سخنگوی شورای نگهبانبه لاریجانی
ساعاتی بعد، سخنگوی شورای نگهبان در پاسخ به بیانیه علی لاریجانی، گفت برای اعتراض به عدم احراز صلاحیت و انتشار عمومی دلایل آن در قانون انتخابات ریاست جمهوری حکمی پیش‌بینی نشده است. عباسعلی کدخدایی در توییتر نوشت: «احراز و عدم احراز صلاحیت داوطلبان ریاست جمهوری بر اساس اسناد و مدارک کافی و قابل اعتماد انجام پذیرفته و برای اعتراض به عدم احراز صلاحیت و انتشار عمومی دلائل آن در قانون انتخابات ریاست جمهوری حکمی پیش‌بینی نشده است.» به گزارش ایسنا، پیشتر رهبر انقلاب در بخشی از سخنانشان در تلویزیون، یک تذکر ضروریِ دینی و انسانی درباره مسائل پیش‌آمده در جریان عدم احراز صلاحیت برخی ثبت‌نام کنندگان در انتخابات بیان کردند؛ ایشان گفتند: به بعضی از افرادی که صلاحیتشان احراز نشد، ظلم و جفا شد و به آنها یا خانواده‌هایشان که خانواده‌های محترم و عفیفی بودند، نسبت‌های خلاف واقع داده شد که بعداً ثابت شد آن گزارش‌ها غلط و خلاف است. رهبری تاکید کردند: حفظ آبرو جزو بالاترین حقوق انسان‌ها است؛ بنابراین خواهش و مطالبه من از دستگاه‌های مسئول این است که مواردی را که گزارش خلاف واقع راجع به فرزند یا خانواده کسی داده شده، جبران کنند. بسیاری، مصداق این سخنان را علی لاریجانی دانسته‌اند.

انتخاباتانتخابات 1400ردصلاحیتشورای نگهبانلاریجانی
مطالب مرتبط
مهرعلیزاده انصراف داد، سید حسن خمینی و سید محمد خاتمی بیانیه دادنداجماع برای پاسداری از جمهوریت
رییس دولت اصلاحات با تشکر از مهرعلیزاده نوشت: در موقعیت حساس کنونی که جمهوریت نظام در معرض تهدید جدّی قرار گرفته است اقدام مسئولانه و فداکارانه شما در انصراف از نامزدی ریاست جمهوری، شایسته تقدیر فراوان است
آخرین دفاع رئیس جمهور از همه‌پرسی:اساس انقلاب با همه پرسی بود
حسن روحانی: صندوق رای نتیجه و دستاورد مهم انقلاب اسلامی و انقلاب مشروطه است. در انقلاب مشروطه هم یکی از دستاوردهای مهم، صندوق رای بود.
پیام خبر
انتخاباترئیس
سخنگوی شورای نگهبان: در تلاشیم که تا پایان ۵ روز دوم نتایج را اعلام کنیم

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *