دولت تدبیر و امید شش کشور قوی دنیا را در مذاکرات شکست داد

منتشر شده در صفحه کاغذ اخبار | شماره شماره ۴۸۳

دولت تدبیر و امید شش کشور قوی دنیا را در مذاکرات شکست داد
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: دولت علی‌رغم این همه مزاحمت توانست شش کشور قوی دنیا را در مذاکرات شکست دهد و حق ایران را بگیرد و به دنیا ثابت کند که انقلاب اسلامی می‌خواهد با همه تعامل داشته باشد. گزیده صحبت های آیت الله هاشمی رفسنجانی در روز در همایش بین‌المللی قرآن در سیره و اندیشه امام خمینی(ره) را در ادامه به نقل از خبرآنلاین بخوانید:
دنیا دارد جلو می‌رود، اما بعضی وقت‌ها با انسان‌های جامد، دگم و کوته فکر مواجه هستیم که فکر می‌کنند با ظاهر، شعار و کارهای سطحی می‌توانند اسلام را پیش ببرند.
اگر اسلام با همه انحرافات پس از پیامبر(ص)، توانست تمدن بزرگ را بر فراز تمدن‌های بشری آن روزها خلق کند، به خاطر استفاده از علم و دانش بود. غربی ها با نور علمی اسلام ، ظلمت قرون وسطایی خود را روشن کردند.
از حاج حسن آقا می‌خواهیم که با استفاده از محققان برجسته کشور به استخراج مفاهیم ارزشمند سخنان امام بپردازند، چرا که نباید منبع نور را از دست بدهیم.
اقبال مردمی از دولت تدبیر و امید را برای کشور مثبت است. این دولت علی‌رغم این همه مزاحمت توانست شش کشور قوی دنیا را در مذاکرات شکست دهد و حق ایران را بگیرد و به دنیا ثابت کند که انقلاب اسلامی می‌خواهد با همه تعامل داشته باشد.
در زمانی که شرق و غرب انتظار نداشتند، این انقلاب در بهترین نقطه جغرافیای جهان پیروز شد که اگر توانسته بودیم با افکار امام(ره) انقلاب را ادامه می‌دادیم، وضع ما بهتر بود، ولی الان با آگاهی مردم، نا امید نیستیم.
امام در شرایطی که رژیم پهلوی از حمایت‌های همه جانبه غرب و شرق حمایت می‌شد و گفتار و نوشتار بر پایه ادبیات مارکسیستی بود و در حالی که 14 سال در کشور نبودند، انقلاب اسلامی را در ایرانی بنا نهادند که سابقه‌ تاریخی تمدن و فرهنگ دارد. خیلی مهم بود که امام انقلاب را در چنین کشوری امتیازات جغرافیایی، منابع طبیعی و مردم خوب، پیروز و مهمتر از آن حفظ کردند.

15

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 0
  • امروز: 102
  • دیروز: 303
  • هفته: 2,885
  • ماه: 9,340
  • سال: 108,077