در زندان به کشته شدن تهدید شدم

پنجشنبه 24 دی 1394

بابک زنجانی در چهارمین جلسه دادگاه از خودش دفاع کرد؛
در زندان به کشته شدن تهدید شدم
دیروز چهارمین جلسه دادگاه بابک زنجانی برگزار شد. در سه جلسه قبلی دادگاه کیفرخواست زنجانی خوانده شده بود اما در جلسه دیروز زنجانی به دفاع از خودش پرداخت. گزیده دفاعیات بابک زنجانی در چهارمین جلسه دادگاهش را در ادامه به نقل از میزان می خوانید:
در خصوص دلیل شکایت وزارت نفت باید بگویم این وزارتخانه در دولت قبل محموله های نفتی را در اختیار شرکت HK قرار داده و وجه حاصله را اعلام و دریافت می کند. پس از مدتی شرکت دچار تحریم و سپس بانک مرکزی دچار تحریم می شود. وزارت نفت فعلی تفاهم نامه ای را که اینجانب در وزارتخانه دولت قبلی انعقاد کرده بودم را ابطال و شکایاتی را اعلام کرده است که وجوه زنجانی از منشا نامشخص آمده است.
منشاء واریزی بانک مالزی نامشخص و پیامهای سوئیفتی صوری و سندها جعلی بوده است و این مسئله را به پای اخلال در نظام اقتصادی گذاشته اند. حرف من به دادسرا این است که وزارت نفت طرف حساب من نیست و شرکت خارجی وزارت نفت(HK) وجه نقدی را دریافت کرده است. از طرفی منشاء این وجوه بانک مالزی و تاجیکستان است و دادستانی صلاحیت بررسی بانکهای خارج از کشور را ندارد.
مسئله نداشتن حساب بانکی برای وصول پول و موضوع تحریم هاست و این را بهانه ای برای تسویه حساب حزبی کرده اند.
اعتراض ما به کارشناسان، مربوط به همه کارشناسان نیست. اعتراض به بانک مرکزی نیز داریم چون می دانیم متعلق به دولت است و هدایت شده دولت نیز محسوب می شود.
برخی از افراد ژست هایی را در رسانه های می گیرند و می گویند که مطالبات نفتی خود را می گیریم که تمامی اینها یک ژست سیاسی است.
در شرایط تحریم شماره حساب برای دریافت پول وجود ندارد و من باید در چه حسابی مبالغ را واریز کنم. ایران به واسطه بانک مرکزی فقط در چند کشور می تواند حساب بانکی باز کند تا وجه حاصل از فروش نفت را وصول کند. در این مورد هم تنها حساب دفتری با سایر کشورها مطرح است.
تلاش من ایجاد حساب بانکی برای دور زدن بانک ها بوده است و باید در سکوت این کار انجام می شد و با رسانه ای شدن برخی کارها تصمیم گرفتم برخی مطالب را انجام ندهم.آیا وظیفه من است که برای وزارت نفت حساب باز کنم و پول نفت را هم وصول کنم.
وزیر می گوید زنجانی جای پولها را به ما نشان دهد. وقتی وکلای خارجی من ضمانت را اعلام می کنند،مسئولان نفتی می‌گویند باید منشا پول را هم اعلام کند .
کار اقتصادی یک چارچوب علمی دارد و با زور قدرت نمی توان کار اقتصادی کرد.مدیر یا یک سهامدار فقط پاسخگوی سهامداران خود باید باشد نه افراد دیگر.
اینکه اشخاص با دید خاص بخواهند با دسترسی به رسانه ها نتیجه خود را بگیرند،این سوءاستفاده است.در این دو سال حرفهایی را از افراد مختلف شنیدم و این در حالی است که حرفهای زده شده طبق قانون نباید زده می شد و اعلام شد من در این مدت به هر ایرانی 110هزار تومان بدهکارم. همچنین به کشته شدن در زندان تهدید شدم.
تحریم شدن من توسط خزانه داری امریکا و اروپا به خاطر خدمات من به جمهوری اسلامی بوده است و آنها با سلاح تحریم به من حمله کردند.
اختلاف این دولت با وی مربوط به همکاری وی با وزارت نفت دولت قبل است.
کمتر از 6ماه با وزارت نفت همکاری داشته است و 22 فروند هواپیمای وی در خرداد 90 وارد کشور شده است و در این هنگام وزارت نفت وی را اصلا نمی شناخته است و 6ماه همکاری با نفتی ها زندگی او را بهم ریخته است؛ بطوریکه نه ایران و نه دشمنان ایران او را قبول ندارند.
در سال 92 اعلام می شود که تعداد کشتی های ایرانی که در دریا ذخیره نفت می کنند زیاد شده است و چون کشتی ها فاقد پرچم بودند، تصمیم گرفته می شود بار آنها فروخته شود.زمانی که بارها به چین رسید، این کشور بدلیل کیفیت نامناسب محصول،آنها را تخلیه نمی کرد. محموله ها برگشت خورد و من با ارتباطاتی که داشتم، به خاطر صحبت هایم،موفق شدم محموله ها را آنجا تخلیه کنم.
به دلیل تحریم ها مجبور شدم بعنوان ضمانت، ملک ایران‌زمینم را به مبلغ یک هزار و ۷۶۰ میلیارد تومان به نام شرکت الف انتقال قطعی دهم که دفترخانه ۱۰ میلیارد تومان از من پول گرفت و ۲۰۰ میلیون تومان حق الثبت واریز کردم و ۲ میلیارد تومان هم اداره حقوقی وزارت نفت دریافت کرد.
قرار شد آقای ش نفت را بفروشد و ۴۰۰ میلیون دلار طلبش را بردارد، اما هیچ مدرکی از شرکت … نگرفتیم. بعد هم دولت عوض شد و وزیر نفت آمد و گفت این تفاهمنامه هیچ اعتباری ندارد و بعد نهم دی ماه ۹۲ بازداشت شدم در حالی که ۵ ماه به اتمام قراردادم مانده بود.
تا کنون 4هزار میلیارد تومان از اموالم را منتقل کرده ام.
مجموعه من از سال 88میلیاردها یورو پول ایران را که غیر قابل انتقال بوده است،به نقاط مختلف جهان منتقل کرده است.
خدمات زیادی را در حالی برای کشور داشته ام که اگر جمعیت را 80میلیون نفر بدانیم وظیفه من یک هشتادم بوده است.
اگر مکالمات مسئولان نفتی در تاجیکستان را که شنود می شده است،پخش کنم، برخی خجالت زده می شوند.
به یکی از مدیران منطقه ای خارج از کشور حقوق ماهی 16میلیون تومان از پول خودم پرداخت کرده ام.

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.