خبر

منتشر شده در صفحه کاغذ اخبار | شماره شماره ۴۸۱

تکذیب موافقت ایران با کنار رفتن بشار اسد
هیات ایرانی شرکت کننده در اجلاس سوریه در وین خبرهای منتشر شده درباره موافقت با رفتن بشار اسد ظرف شش ماه را قویا تکذیب کرد.
برخی رسانه ها به نقل از حسین امیرعبداللهیان معاون عربی و افریقای وزیر امور خارجه مدعی شدند ایران موافقت کرده که بشار اسد تا شش ماه اینده از قدرت کنار برود.
وزیران خارجه 15 کشور به همراه معاون وزیر خارجه چین و نمایندگان عالی اتحادیه اروپا و سازمان ملل روز جمعه برای یافتن راه حل بحران سوریه دروین پشت میز مذاکره نشستند.
گفته می شود دور بعدی این گفت و گو هفته آینده با حضور دولت سوریه و معارضان در همین شهر – وین – برگزار خواهد شد ولی تا این زمان خبری قطعی در این زمینه اعلام نشده است.

سرعت 126کیلومتری تند باد
در جزیره خارگ
کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: سرعت وزش تند باد در جزیره خارگ روز جمعه به 126 کیلومتر در ساعت رسید و میزان بارش نیز در این جزیره 19.4 میلی متر گزارش شد.
پیام مساعدی افزود: با ادامه شرایط ناپایداری جوی در استان از امروز جمعه تا اوایل هفته آینده شرایط جوی استان بوشهر ناپایدار است.
وی بیان کرد: با حکمفرما شدن این ناپایداری وقوع رگبار پراکنده باران، رعد و برق و احتمال گرد و خاک برای برخی از نقاط استان بوشهر پیش بینی می شود.
مساعدی یادآور شد: در این مدت جهت وزش باد در استان بیشتر از سمت جنوب غربی تا جنوب شرقی و با سرعت 16 تا 44 کیلومتر در ساعت پیش بینی می شود که این سرعت در برخی از ساعت ها به بیش از 60 کیلومتر نیز می رسد.
وی گفت: در 24 ساعت آینده ارتفاع موج نیز بین 90 تا 180 سانتی متر پیش بینی می شود که در برخی از ساعت ها به بیش از 270 سانتی متر می رسد.
مساعدی تاکید کرد: با ایجاد این شرایط دریانوردان برای تردد در دریا باید نکته های ایمنی را رعایت کنند.
وی عنوان کرد: در 24 ساعت گذشته جزیره خارگ با 97 درصد و جم با 17 درصد کمترین میزان رطوبت را داشتند.
مساعدی افزود: هم اکنون دما در شهر بوشهر 27 درجه سانتی گراد و میزان رطوبت نیز 62 درصد است.

داعش دو روزنامه نگار سوری
را به قتل رساند
عناصر وابسته به گروهک تروریستی داعش، 2 روزنامه نگار سوریه ای مخالف این تشکیلات و وابسته به معارضان سوری را در شهر شانلی عرفای ترکیه به قتل رساندند.
جسد این 2 روزنامه نگار روز جمعه در منزل مسکونی آنها در شانلی عرفا در حالی که گلویشان بریده شده بود، کشف شد. بر این اساس، عنوان می شود که 2 فرد کشته شده برای ارتش به اصطلاح سوریه آزاد که مخالف دولت سوریه هستند، کار می کردند.
خبرگزاری دوغان با یادآوری اینکه 2 روزنامه نگار سوری دارای مواضع ضد داعش بودند افزود: در ارتباط با قتل این 2 تن، هفت تبعه سوری در شانلی عرفا دستگیر شده اند. شهر شانلی عرفا در نزدیکی مرزهای سوریه میزبان دهها هزار مهاجر سوری است.
داعشی ها تاکنون دستکم 3 عملیات انتخاری در ترکیه که منجر به مرگ بیش از 150 نفر از اتباع ترکیه شده، انجام داده اند.

15

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :