قرآن زنده است و تا همیشه زنده و پویا می‌ماند

منتشر شده در صفحه صفحه اول 487 | شماره شماره 487

قرآن زنده است و تا همیشه زنده و پویا می‌ماند
فرمانده انتظامی استان کرمان در آیین آغازین مسابقات سراسری قرآنی کریم کارکنان ناجا در مرحله استانی، گفت: قرآن به عنوان برترین سخن، زنده است و تا همیشه زنده و پویا می ماند.
به نقل از پایگاه خبری پلیس، فرمانده انتظامی استان کرمان در حاشیه برگزاری این مسابقات گفت: امروز هر آن چه که داریم به برکت قرآن است چرا که فلسفه وجودی و علت آفرینش ما در این کتاب نهفته شده است.
سرهنگ «رضا بنی اسدی» افزود: عمل به قرآن امری اساسی است و امیدواریم با اهتمام به مفاهیم قرآنی بتوانیم در تمام مراحل زندگی به سر منزل مقصود برسیم. وی تاکید کرد: قرآن کتاب زندگی و سرچشمه همه معارف الهی است از این رو باید راه های تکامل انسان را از آن استخراج کرد.
سرهنگ بنی اسدی با اشاره به سخنان مولای متقیان امام علی (ع) بیان داشت: حضرت همواره به یادگیری قرآن تاکید داشته اند و آن را غذای روح و سفره متنوع و وسیع رحمت الهی خوانده اند. این مقام ارشد انتظامی در ادامه تصریح کرد: قرآن به عنوان برترین سخن، زنده است و تا همیشه زنده و پویا می ماند. وی شناخت قرآن را برای همگان لازم دانست و اضافه کرد: متاسفانه دشمنان ما در برخی موارد بهتر و بیشتر از خود ما از مفاهیم قرآنی استفاده می کنند و کرسی های قرآن اندیشی در برخی از دانشگاه های غربی تایید کننده این امر است.
فرمانده انتظامی استان در پایان ضمن تشکر از برگزار کنندگان این مسابقات قرآنی، گفت: امیدواریم بتوانیم با رونق دادن به این جلسات و توجه بیشتر به مفاهیم قرآنی این آموزه ها را در زندگی خود ساری و جاری کنیم. همچنین معاون سیاسی عقیدتی سیاسی فرماندهی انتظامی استان کرمان در این مراسم گفت: آیات قرآن شفای قلب ها است و اگر کسی به دنبال درمان می گردد باید به سراغ مفاهیم قرآنی برود.
حجت الاسلام و المسلمین «صفورایی» در این مراسم گفت: قرآن کلام الله است و از طرف خداوند برای هدایت بشر فرستاده شده است.حجت الاسلام صفورایی بیان داشت: قرآن حکیم چنان ارج و منزلتی دارد که می تواند کاغد و چرم را به سبب نگاشته شدن بر آن مقدس کند.
وی افزود: هر کسی به اندازه استعداد و پتانسیل خود از قرآن استفاده می کند و هر فردی به دنبال پیشگیری از سیاه شدن قلب است؛ باید راه را در قرآن بجوید.
معاون سیاسی عقیدتی سیاسی فرماندهی انتظامی استان قرآن را رحمت بی درغ خداوند خواند و افزود: آیات قرآن شفای قلب ها است و اگر کسی در پی درمان می گردد باید به سراغ مفاهیم قرآنی برود. صفورایی پلیس ایران را پلیسی اسلامی دانست و گفت: توجه به قرآن و تفاسیر بزرگان می تواند در پیشبرد ماموریت های پلیس بسیار موثر باشد. وی در پایان ضمن اعلام این خبر که یک هزار 383 نفر در مرحله اول این مسابقه شرکت کرده اند، اظهار داشت: 373 نفر از پرسنل و خانواده آنان از 23 شهرستان استان در رشته های مختلف به مرحله استانی راه پیدا کرده اند و نفرات اول تا سوم هر رشته به مرحله منطقه ای معرفی خواهند شد.

33

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 0
  • امروز: 85
  • دیروز: 303
  • هفته: 2,868
  • ماه: 9,323
  • سال: 108,060