مخالفت برخی با تایید برجام فقط برای اهداف سیاسی بود

1394/08/16

آیت الله هاشمی رفسنجانی:
مخالفت برخی با تایید برجام فقط
برای اهداف سیاسی بود
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: تایید برجام در مجلس نشان می دهد که اقدامات تیم مذاکره براساس منافع نظام، و مخالفت های برخی ها فقط برای اهداف سیاسی بوده است. گزیده صحبت های آیت الله هاشمی رفسنجانی ین اختتامیه دومین همایش گردهمایی سفرا و نمایندگان ایران در خارج از کشور در مرکز مطالعات وزارت امور خارجه را در ادامه به نقل از خبرآنلاین بخوانید:
تیم مذاکره کننده ایران هم در جهاد سیاسی وارد میدانی شده بودند که نه تنها هیات سیاسی 6 کشور بزرگ آمریکا و اروپا، بلکه اتحادیه اروپا هم به میدان آمده بود تا در مذاکرات ایران را مجاب کنند، که سرانجام خود مجاب شدند.
فرزندان ایران اسلامی کاری کردند که به عنوان افتخار ایرانیان در تاریخ دیپلماسی دنیا جاودان شده است.
وضع منطقه خوب نیست و ما مسلمانیم و براساس فرامین صریح قرآن برای حفظ وحدت جهان اسلام در حد امکان نه تنها باید شروع کننده جنگ نباشیم بلکه نباید مسلمانان باهم بجنگنند.
{ با یادآوری فاجعه مکه در زمان امام (ره) که منجر به تیره شدن روابط ایران و عربستان شده بود} امام در جلسه ای مسئولان نظام را خواستند و گفتند به صلاح نیست که در نظام ما حج مردم مسلمان تعطیل شود و بروید مسئله عربستان را حل کنید. در شرایطی که روابط تیره ایران و عربستان به ضرر دو کشور و جهان اسلام بود، برآن شدیم که یخ ها را آب کنیم که از اجلاس کنفرانس اسلامی از سنگال شروع کردیم. مذاکراتی با امیر عبدالله به عنوان ولیعهد عربستان در سنگال و سپس پاکستان داشتم. با یک رفتار اسلامی که حاضر شدیم به دیدار آنها برویم، چنان اوضاع تلطیف شد که بعدها بزرگترین کارها مانند برگزاری اجلاس سران کشورهای اسلامی در تهران و اصلاح قیمت نفت را انجام دادیم. بعدها هم روابط به همین روال در سفرهای بعدی مقامات دو کشور از جمله زیارت فدک ، خیبر و سایر مناطق سیاسی و حتی نظامی این کشور تقویت شد.

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.