انفجار تروریستی در استانبول

منتشر شده در صفحه کاغذ اخبار | شماره 540

انفجار تروریستی
در استانبول
صبح دیروز انفجاری در منطقه سلطان احمد استانبول ترکیه رخ داد، این انفجار تا عصر دیروز منجر به مرگ دست کم ۱۰ نفر شد. به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ این حادثه در قلب یکی از مناطق گردشگری این شهر اتفاق افتاد. پس از این حادثه سفارت آلمان با بیانیه ای به گردشگران کشورش در ترکیه هشدار داده از حضور در مناطق گردشگری و مناطق شلوغ خودداری کنند. این انفجار در نزدیکی موزه ایاسوفیه هم بوده است. یک زن در این رابطه به رویترز گفت: انفجار بسیار بلند بود، ما شکه شده بودیم، می دویدیم و تکه های بدن انسان را می دیدم. نقشه ها نشان می دهد محل وقوع این انفجار در نزدیکی یک مدرسه ایرانی و سفارت خانه ایران بوده است. در همین حال، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه اعلام کرد که یک شهروند سوری مجری حمله استانبول بود. رجب طیب اردوغان همچنین اعلام کرد: یک عامل انتحاری دارای تابعیت سوری مجری انفجار میدان سلطان احمد بود. این اقدامات تروریستی ترکیه را هدف قرار داده‌ است و هدف از آنها از بین بردن وحدت مردم ترکیه است. وی مدعی شد: کسی همچون ترکیه علیه گروه تروریستی داعش نجنگیده است. همانطور که ما کشته‌های بسیاری در مسیر مبارزه با داعش داده‌ایم.
ایران در کنار دولت و ملت ترکیه می‌ایستد
سخنگوی وزارت امور خارجه با محکوم کردن شدید انفجار تروریستی دیروز استانبول، مراتب تسلیت و همدردی صمیمانه جمهوری اسلامی ایران با خانواده های قربانیان این عملیات تروریستی و دولت و ملت دوست و برادر ترکیه را اعلام کرد. جابری انصاری افزود: این عملیات تروریستی یک بار دیگر اولویت مبارزه یکپارچه کشورهای منطقه و جهان با تروریسم و افراط گرائی و ضرورت حل فوری بحران های جاری منطقه بر اساس راه حل سیاسی و طرد همه اشکال تروریسم را ثابت کرد. جمهوری اسلامی ایران در این زمینه ها در کنار ملت و دولت ترکیه می ایستد.
باز هم پای داعش در میان است؟
چند ساعت پس از این انفجار، گروه تروریستی داعش انفجار تروریستی در یکی از مناطق گردشگری استانبول را برعهده گرفت. به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، خبرگزاری آناتولی ترکیه اعلام کرد، «ولایت استانبول» وابسته به گروه تروریستی داعش انفجار در استانبول را برعهده گرفته است. خبرگزاری آناتولی تأکید کرد که در این انفجار ۱۵ نفر کشته و چند نفر دیگر مجروح شدند.

13

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 3
  • امروز: 188
  • دیروز: 408
  • هفته: 3,918
  • ماه: 20,665
  • سال: 212,125