افراد بازداشت شده توسط سپاه همه خبرنگار نبودند

منتشر شده در صفحه کاغذ اخبار | شماره شماره 489

افراد بازداشت شده توسط سپاه همه خبرنگار نبودند
هشتاد و هفتمین نشست خبری حجت الاسلام محسنی اژه‌ای سخنگوی دستگاه قضا دیروز برگزار شد. گزیده صحبت های سخنگوی قوه قضائیه را در ادامه به نقل از خبرآنلاین بخوانید:
ما شاهد افزایش شکایت دستگاه‌های مختلف، افراد حقیقی و حقوقی، از رسانه‌ها و همچنین علیه برخی از خبرگزاری‌ها و مطبوعات هستیم و این درحالی است که اگر در چارچوب قوانین عمل کنیم این به نفع همه خواهد بود و ما دیگر شاهد شکایت‌ها علیه رسانه ها نخواهیم بود.
افرادی که دستگیر شدند همه خبرنگار نبودند و برخی حتی فعالیت رسانه ای هم نداشتند، از اینکه این نفرات با فردی که مورد اشاره شما است ارتباط داشته اند خبر ندارم اما فکر نمی کنم ارتباط مستقیم داشته باشد و اما اگر بعدها مشخص شود بنده اطلاعی ندارم.
پرونده بقایی در مرحله تحقیقات مقدماتی است و هنوز منجربه کیفرخواست نشده است، بنده مکرر گفته ام در که قوه قضائیه در صورتیکه اتهام متوجه افراد باشد بر اساس اسناد افراد را تحت تعقیب قرار می دهد و اگر ضرورت داشته باشد تشخیص در بازداشت موقت است و چنانچه ضرورت نداشته باشد قرار دیگری صادر می شود که نتیجه آن برعهده قاضی رسیدگی کننده است.
به در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه پرونده بابک زنجانی به کجا رسید و آیا بدهی وی پرداخت شده یا خیر : پرونده در حال رسیدگی است، جلسه بعدی دادگاه دوشنبه (امروز) برگزار می شود اما آنچه که مسلم این است که پول هنوز واریز نشده است.
طبق قانون قبلی در دادگاه هایی که علنی برگزار می شد رسانه ها اجازه نداشتند که مطالب را منتشر کنند اما در قانون جدید و طبق تبصره آن اگر چنانچه ضرورت ایجاد کند و دادستان کل کشور تشخیص دهد و رئیس قوه قضائیه اجازه دهد این امر ممکن است و دراین مورد خاص محدودیتی وجود ندارد و نیازی نیست (ب ز) بگوییم.
وی همچنین شایعه دستگیری چند سرشبکه سایت‌های غیراخلاقی را تکذیب کرد.
یک باند سازمان یافته‌ در جنوب تهران با همکاری معاون یکی از شعب بانک ملی قصد داشتند ۸۴۰ میلیارد تومان پول از حساب مردم برداشته و فرار کنندقبل از اینکه جرم حاصل شود متهمان دستگیر شدند.
بیش از ۵ هزار کیلو از انواع مواد مختلف در فاصله دو نشست خبری اخیر کشف شده‌اند.

18

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 5
  • امروز: 94
  • دیروز: 420
  • هفته: 5,825
  • ماه: 14,905
  • سال: 75,672