سخنان رئیس جمهور درباره مطبوعات ، منشور آزادی رسانه ها بود

منتشر شده در صفحه کاغذ اخبار | شماره شماره 492

مجید انصاری معاون پارلمانی رئیس جمهوری:
سخنان رئیس جمهور درباره مطبوعات ، منشور آزادی رسانه ها بود
معاون پارلمانی رئیس جمهوری گفت: لایحه شفاف سازی منابع و هزینه های تبلیغاتی نامزدهای انتخابات روز چهارشنبه با امضای رئیس جمهوری با قید دو فوریت به مجلس ارسال شد که در جلسه آینده مجلس شورای اسلامی اعلام وصول می شود. گزیده صحبت های حجت الاسلام و المسلمین مجید انصاری در گفت و گو با ایرنا را در ادامه بخوانید:
سخنان آقای رئیس جمهوری در مراسم افتتاحیه نمایشگاه مطبوعات امسال به عنوان منشور آزادی رسانه و اخلاق رسانه می تواند مبنای کار رسانه ها،دولت و وزارت ارشاد و همچنین مبنای اصلاح قانون مطبوعات و رسانه قرار گیرد.
دفاع از حریم رسانه ها و مطبوعات کشور و دفاع از آزادی آنها، در واقع دفاع از شادابی و سرزندگی سیاسی و اجتماعی جامعه است، مطبوعات و رسانه ها مجاری تنفسی هر جامعه هستند و هر تلاشی برای محدود کردن این مجاری تنفسی، در واقع تلاش برای محدود کردن عرصه زندگی و نشاط سیاسی جامعه است.
انتظاری که از رئیس جمهوری حقوقدان هم می رفت، همین بود که با ادبیات حقوقی و مبانی حقوقی از مهمترین حق شهروندی که آگاهی و کسب اطلاع است و از ابزار آگاهی رسانی به جامعه، دفاع قوی و حقوقی محکم کنند.
اگر اقدامات مجرمانه مطبوعاتی و رسانه ای با پول بیت المال و مردم باشد. نمی شود با پول مردم علیه مردم توطئه کرد. این حرف کاملا حقوقی و منطقی بود.
محدودیت هایی که این روزها ایجاد می شود، استقبال مناسبی از انتخابات آینده نیست.
امیدوارم این جریان متوقف شود و امنیت خبرنگاران و اصحاب رسانه بیش از پیش مورد تاکید قرار گیرد و قوه محترم قضائیه هم به عنوان نگهبان حقوق اساسی مردم، بیشتر دغدغه آزادی مطبوعات را داشته باشد.
* کار کمیسیون برجام پایان یافته است، شاید دوستان کمیسیون به لحاظ فردی و علاقه شخصی خود مایل باشند، دور هم بنشینند، صحبت کنند، کسی نمی تواند مانع شود اما کمیسیون به لحاظ حقوقی پایان یافته است.

17

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 0
  • امروز: 202
  • دیروز: 277
  • هفته: 2,770
  • ماه: 9,516
  • سال: 107,187