خبر

منتشر شده در صفحه کاغذ اخبار | شماره شماره 496

کمالی، مرعشی و حاجی روسای کمیته‌های سه‌گانه شورای عالی اصلاح‌طلبان شدند
ایلنا نوشت: سومین جلسه شورای عالی انتخاباتی اصلاح‌طلبان به ریاست محمدرضا عارف و با حضور اعضای این شورا برگزار شد. دستور کار جلسه شب گذشته شورای عالی انتخاباتی اصلاح‌طلبان تعیین اعضای کمیته‌ سیاست‌گذاری و تعیین راهبردها، کمیته استان‌ها و کمیته رایزنی بود. در این نشست برای کمیته سیاست‌گذاری و تعیین راهبردها 11 نفر، کمیته رایزنی 11 نفر و کمیته استان‌ها 15 نفر انتخاب شدند که پس از مشخص شدن اعضا، هریک از کمیته‌ها تشکیل جلسه داد. در رای‌گیری به عمل آمده برای هیات رئیسه کمیته‌ها، حسین کمالی به عنوان رییس کمیته سیاست‌گذاری و تعیین راهبردها، احمد حکیمی‌پور به عنوان نائب رییس و خون‌چمن به عنوان دبیر این کمیته انتخاب شدند. در کمیته استان‌ها نیز حسین مرعشی و محسن رهامی به ترتیب به عنوان رییس و نائب رییس انتخاب شدند. ریاست کمیته رایزنی نیز به مرتضی حاجی رسید و مصطفی کواکبیان و فاطمه راکعی نیز به عنوان نائب رییس و دبیر کمیته تعیین شدند.

داعش چگونه از «پلی استیشن 4» برای برنامه ریزی حملات پاریس استفاده کرد؟
مهاجمان پاریس از پلی استیشن چهار برای ارتباط با یکدیگر استفاده می کردند. به گزارش «انتخاب»، بعد از حملات روز جمعه در پاریس،‌که در اثر آن 127 نفر کشته و بیش از سیصد نفر زخمی شدند، مقامات امنیتی فرانسه در مقر یکی از اعضای داعش در بروکسل بلژیک یک دستگاه پلی استیشن 4 پیدا کردند که توسط عوامل داعش برای برقراری ارتباط با دیگر تروریست ها مورد استفاده قرار گرفته است. ظاهرا علت انتخاب این کنسول، دشواری ردگیری ارتباطات صورت گرفته از این طریق است، به گونه ای که این کنسول برای تروریست ها حتی از برنامه همراه واتس آپ هم ایمن تر بوده است. همزمان با عرضه نسل جدید کنسول های بازی بحث های زیادی در مورد میزان رعایت حریم شخصی کاربران در آنها صورت گرفت و در حالی که برخی صاحب نظران از سهولت جاسوسی از کاربران در صورت استفاده از کنسول های بازی پلی استیشن و ایکس باکس از طریق ابزاری مانند دوربین آنها سخن می گفتند برخی دیگر هم معتقد بودند ردگیری ارتباطات کاربران از طریق آنها ممکن است آسان نباشد. حال به نظر می رسد تروریست های داعش، کنسول بازی پلی استیشن 4 را ایمن تر از گوشی های رمزگذاری شده و دیگر برنامه های ایمن می دانند. هنوزمشخص نیست داعشی ها برای ارتباط با هم از طریق کنسول سونی از شبکه بازی آنلاین پلی استیشن یا گپ صوتی یا برخی بازی های خاص آن استفاده کرده اند یا روش منحصربه فرد دیگری داشته اند. ادوارد اسنودن کارمند سابق آژانس امنیت ملی آمریکا قبلا افشا کرده بود که جاسوسان این آژانس و سیا در فضای بازی هایی مانند World of Warcraft حضور دارند تا تروریست ها را شناسایی کنند.

ارزیابی ما از نشست وین
مثبت است
معاون عربی آفریقایی وزیرامورخارجه گفت: ارزیابی ما از نشست وین مثبت است هرچند که به دلیل اختلاف دیدگاه ها هنوز به سطحی از توافق نرسیده ایم که خروجی واحدی از این نشست بیرون بیاید. به گزارش ایرنا حسین امیرعبدالهیان در مراسمی که به منظور گرامیداشت شهدای مدافع حرم و بررسی تحولات سوریه در دانشگاه شریف حضور یافته بود با اشاره به نشست وین گفت: نشست اخیر دومین نشست چندجانبه درباره بررسی وضعیت سوریه است که کشورهای مختلفی در آن حضور دارند. وی افزود: پنج عضو دایم شورای امنیت در این نشست حضور دارند و همچنین به درخواست ما کشورهای عراق، عمان و لبنان هم که در پنج سال اخیر در قبال سوریه نقش سازنده ای داشته اند به این مذاکرات اضافه شدند. معاون وزیر امورخارجه ادامه داد: ما از ابتدای حضور خود تصریح کردیم که قرار نیست نشست وین جای مردم سوریه تصمیم بگیرد . این نشست باید کمک کند کشورهایی که از تروریست ها حمایت می کنند روش خود را اصلاح کنند.

20

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 0
  • امروز: 246
  • دیروز: 161
  • هفته: 1,450
  • ماه: 4,324
  • سال: 137,125